Pečica s pirolizo

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. jan 2009 16:21

Rešetke perem v pomivalcu,in so kot nove.Sevede ne smem pustit da se preveč umažejo. lp goga

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. jan 2009 16:34

Piroliza se niti ne rabi več. Midva imava pečico z Eco clean oblogo (to je ziher nekaj zelo podobnega pirolizi, samo ima drugo ime) - Bosch. Na tej oblogi se tudi nič ne nalaga, edino spucat je treba spodnji del pečice, ker tam ni obloge.

Vedno sva imela v mislih pirolizo, ko sva kupovala pečice, samo Bosch ima samo eno ali dve tovrstni pečici in sva se odločila kar za Eco clean - večja izbira in čisto OK se očisti.

Sonja

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. jan 2009 17:27

No, moj Gorenjev eco clean emajl... je bolj blažev žegen, žal. Pečenko pečem samo še v zaprti posodi Irena

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

5. jan 2009 17:29

mi imamo tovrstno pečico s pirolizo eno leto, pa pirolize še uporabili nismo. femica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2009 17:49

piškotek je napisal/a:
No, moj Gorenjev eco clean emajl... je bolj blažev žegen, žal. Pečenko pečem samo še v zaprti posodi Irena

 

Moja mama enako pravi :( Prejšnja pečica, kupljena pred kakimi 30 leti, je imela pa neke obloge, na katere se ni nič prijelo.

Atina

anndreja  

član od: 16.8.2006

sporočila: 52

5. jan 2009 18:36

imam pečico s pirolizo simens, imam jo pol leta in je nebi zamenjala za nobeno drugo. Jaz pečico veliko uporabljam in je res super da je ni potrebno čistiti. Rešetko sm pozabila vzeti ven in je sedaj malo temnejša, lahko pa čistiš tudi priložene plehe za pečenje. Moja ima tudi funkcijo hitrega gretja, tako da je res super. Priporočam anndreja

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

5. jan 2009 21:56

Loni je napisal/a:

Jaz sem pustila vse noter, nisem pa uporabila ta močne pirolize, saj veš, kaj mislim, imaš več stopenj, izbiraš pa glede na umazanost pečice. Mislim, da pri nas piše v navodilih za uporabo, kako je s pekači in rešetkami.

kaj pomeni več stopenj pirolize?..koliko časa traja čiščenje s pirolizo (slišala sem tudi 3 ure na 500C°)... zuzek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jan 2009 23:09

Tri različne stopnje, kjer se temperatura segreje na razponu od 250 do 500 stopinj Celzija, traja res kar dolgo (spet odvisno od stopnje, katero izbereš), pri nas to počenjamo zvečer, ko je mularija že v postelji, ker se takrat pečica segreje tudi z zunanje strani. Med postopkom pirolize pečice ne moreš odpreti, no, vsaj naše ne.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

5. jan 2009 23:50

Tudi mi imamo Elektrolux s pirolizo. Uporabili smo jo ene dvakrat - pač nismo ravno "obsedeni" z bleščanjem pečice. Ampak ko je res umazana, je pa piroliza zlata vredna. Zvečer vklopiš na nočni tok, greš spat in je zjutraj samo malo pepela za obrisat. Aja, mi smo tudi pustili  (pomotoma) vse mreže in pokrove noter - niso več ravno bleščeče svetli, ampak pridejo bolj temni kot prej, očistili svinjarije so se pa ravno tako.

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti