Tičina masa na kg

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. jan 2010 19:05

stana.r je napisal/a:

Uporabljam tičino iz PV. Tudi za oblikovanje se mi zdi boljša, saj je malo bolj trda, kot ta iz Ramsa.

stana
No tebi pa najbrž itak ratajo z eno la pa drugo, ker si mojstrca. meni je najbolj pomembno pri tičini, da pol torta ni spackana kot plastelin pri kakem otročku, tvoje so res lične, vedno vem takoj kera je tvoja tortica. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

29. jan 2010 23:13

Hvala vam vsem za prijazne odgovore, izkušnje naredijo svoje. lp nitta

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

30. jan 2010 19:14

Hvala Katarina

stana

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. jan 2010 19:52

moram pa samo še od Alishe pohvalit, res si prava majstrca, meni manjka kilometrina, ampak počasi že bo. je pa še kar nekaj mojstric, pa ne samo za sladko, da ne omenjam Dragičke, ko gledam njene jedilnike, mmm. Moja naslednja tortica bo pa za mojega ta malega naslednji vikend, ko ma 2. leti in še isti mesec mama 60 let, pa ta starejš sine 7. Počasi bom tudi jaz dobila prakso. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

2. feb 2010 9:57

Hvala Katarina K, šele zdajle sem videla Je pa res, praksa naredi svoje, jaz sem jo v lanskem letu imela res veliiiiko, skoraj malo preveč. Letos sem se bolj umirila in ne delam več vsem povprek tort. Sicer pa so tvoje tortice tudi že brez prakse super, kaj šele bo! Drugače pa tudi jaz razmišljam da bi naročila tičino pri Ramsu, jo še nisem probala, pa bomo videli a bo šlo dobro tudi z njo. *Alisha*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

2. feb 2010 16:11

*Alisha* je napisal/a:
Hvala Katarina K, šele zdajle sem videla Je pa res, praksa naredi svoje, jaz sem jo v lanskem letu imela res veliiiiko, skoraj malo preveč. Letos sem se bolj umirila in ne delam več vsem povprek tort. Sicer pa so tvoje tortice tudi že brez prakse super, kaj šele bo! Drugače pa tudi jaz razmišljam da bi naročila tičino pri Ramsu, jo še nisem probala, pa bomo videli a bo šlo dobro tudi z njo. *Alisha*
Ti kar probaj, boš vidla kaka je razlika. No po mojem se tale od Ramsa malo bolj hitro suši. Iz te Vrhniške se lažje oblikuje, ker ne popoka tako hitro. No tale od Ramsa je pa nam po okusu boljša. Oz. mojim, ker jaz je ne pojem. Še posebaj kar je obarvano, dol zbrskam. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

bambolina  

član od: 26.3.2007

sporočila: 10

3. feb 2010 8:17

Punce, tukaj gledam po kulinariki in se "slinim" ;-)... take umetnije delate...uau, pohvalno! Kako vam uspe tole s tičino...predvsem okraski, ki jih dajete gor (pingvini, medvedki, čebelice,...), vse te drobne "figurice"... Sem sama že večkrat poizkušala pa je tičina tako mehka, da ko odložim npr kaj okroglega na krožnik, nastane ravna ploskev tam kjer se dotika krožnika, ...kaj delam narobe, da je vse tok mehko? ali delate "figure" en dan prej, pa počakate, da se strdijo in šele naslednji dan oblikujete - okrasite torte z njimi? bambolina

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

3. feb 2010 9:24

Katarina K, ali pa katera druga, mogoče veste če je treba tudi kaj po telefonu poklicati v Rams? Jaz sem včeraj zvečer naročial tole maso kar preko spleta, pa sicer tam piše za dostavo po predhodnem telefonskem kontaktu, ampak meni se zdi da to v bistvu ni potrebno, saj sem že vse tam označila... Ne bi pa rada čakala na to maso prav dolgo, ker bi jo v soboto že rabila Upam da bo v redu za oblikovanje, ker jaz tičino razvaljam res zelo zelo na tanko, da se skoraj skozi vidi, ker se mi zdi res brezveze da vsi dol pobirajo... tako jo je pa zelo malo in ni problem pojesti. bambolina, pojma nimam zakaj se ti ne oblikuje lepo, jaz kar sem delala je vedno fino skupaj stalo, pa če sem delala en dan prej ali pa tisti dan ko sem dala na torto. res se naredi ena "ploskev" tam kjer postaviš na krožnik, ampak ni nobene panike... Edino če imaš kakšno drugo tičino, jaz sem zaenkrat delala samo s tisto iz Pekarne Vrhnika. *Alisha*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. feb 2010 14:17

*Alisha* je napisal/a:
Katarina K, ali pa katera druga, mogoče veste če je treba tudi kaj po telefonu poklicati v Rams? Jaz sem včeraj zvečer naročial tole maso kar preko spleta, pa sicer tam piše za dostavo po predhodnem telefonskem kontaktu, ampak meni se zdi da to v bistvu ni potrebno, saj sem že vse tam označila... Ne bi pa rada čakala na to maso prav dolgo, ker bi jo v soboto že rabila Upam da bo v redu za oblikovanje, ker jaz tičino razvaljam res zelo zelo na tanko, da se skoraj skozi vidi, ker se mi zdi res brezveze da vsi dol pobirajo... tako jo je pa zelo malo in ni problem pojesti. bambolina, pojma nimam zakaj se ti ne oblikuje lepo, jaz kar sem delala je vedno fino skupaj stalo, pa če sem delala en dan prej ali pa tisti dan ko sem dala na torto. res se naredi ena "ploskev" tam kjer postaviš na krožnik, ampak ni nobene panike... Edino če imaš kakšno drugo tičino, jaz sem zaenkrat delala samo s tisto iz Pekarne Vrhnika. *Alisha*
Jaz pa vedno pokličem po telefonu in se pol dogovorim za kdaj jo rabim in kdaj jo bojo dali naprej. Na tvojem mestu bi jaz kar poklicala pa vprašala, če so prejeli naročilo, ker če se ti mudi, da ne boš ostala brez. To, da jo na tanko razvaljaš je dobra varjanta, da se poje, samo pol jmora bit pa spodaj res perfektno narejena tortica, da ni grdo za videt. Po moje bo ok, samo ne smeš mečkat, da se ti preveč ne posuši na hitro. no ma ti imaš itak prakso, pa je to pol lažje izvest na hitro. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

3. feb 2010 15:43

Hvala za odgovor! Vmes so me pa že iz Ramsa klicali ker jih je zanimalo če bo jutri dopoldan kdo doma da prevzame Tako da se je vse skupaj super izšlo. Tortice pa res potem malo bolj obmažem z masleno kremo, se mi zdi da je vseeno to lažje pojesti kot pa toliko tičine. Če se le da pa torte raje ne oblečem cele v tičino, ker je vsem bolj okusno brez. *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti