Pravi ali zeleni čaj

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

tema odprta - 4. dec 2008 21:49 | ogledi: 5.215 | odgovori: 15

MOON

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

4. dec 2008 21:56

Mene pa zanima kakšna je razlikoa med pravim in zelenim čajem.Vem da sta oba dobra za zdravje, ker vsebujejo ti čaji veliko antioksidantov. včeraj pa sem v reviji Anja prebrala da ti čaji pomagajo pri hujšanju. ker imam že probleme z meno, zelo težko dobim dol kakšno kilo.po mojem se že zredim, če samo pogledam hrano.zdraj pa me zanima, če ima katera s tem čajem že iskušnje, pa če res tako pomagajo pri hujšanju. Za odgovore vam bom zelo hvaležna. MOON

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. dec 2008 22:02

Čao, zeleni čaj je tudi pravi čaj. Ali je zeleni ali črni, je odvisno samo od načina sušenja/priprave oz. fermentacije. Še posebej zeleni čaj vsebuje veliko antioksidantov. Uravnava sladkor v krvi in s tem občutek lakote, daje občutek sitosti (meni ne, ko vidim sladkarije, mi pomaga edino fizična prepreka ;-) ). Da bi pa pomagal pri izgubi kilogramov, pa moraš obenem tudi manj jest in se veliko gibat. No, tako nekako, kajne? L.noč... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

4. dec 2008 22:54

Čaos Ja tako nekako naj bi to šlo ja,samo da jst nimam tega problema s hrano. na mečem vase vse kr mi pride pod roke.Res se znam glede tega kontrolirat. Že kar nekaj let sem držala težo 63kg. pa kakšno dkg čež. Sedaj pa sem se zredila v enem letu skoraj za 8kg, pa sem se ravno tako prehranjevala kot vsa leta prej. Ja kaj moremo če divjajo tisti hormoni, ki ne bi smeli. Bom naredila eno mesečno kuro s tem čajem, pa bom vidla če bo kaj pomagalo. Drugače pa Anomis, hvala za razlago čaja. Lep pozdrav MOON

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

4. dec 2008 23:07

Ja itak da so samo čaji,vendar pa vrjetno nekaj koristnega je od njih. Hvala rimljanka, si bom prečitala to o čajih.LP MOON

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

5. dec 2008 7:13

Meni so sicer ti pravi čaji dokaj zanič. Sem jih pa lani kupila v čajnici Cha kar nekaj z raznoraznimi okusi, a še vedno prevlada tisti priokus po zelenem. Kupila sem zeleno pina kolado, zeleni božični, jasminovega, zelena jagoda, zelena vanilija, white monkey in še par črnih čajev. Zanima pa me, ali tem čajem kaj uničiš učinke, če jih sladkaš? Teka

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

6. dec 2008 15:12

MOON je napisal/a:
Mene pa zanima kakšna je razlikoa med pravim in zelenim čajem.Vem da sta oba dobra za zdravje, ker vsebujejo ti čaji veliko antioksidantov. včeraj pa sem v reviji Anja prebrala da ti čaji pomagajo pri hujšanju. ker imam že probleme z meno, zelo težko dobim dol kakšno kilo.po mojem se že zredim, če samo pogledam hrano.zdraj pa me zanima, če ima katera s tem čajem že iskušnje, pa če res tako pomagajo pri hujšanju. Za odgovore vam bom zelo hvaležna. MOON
Sva že dve..jaz sem tudi mislila da bom s temi čaji dala kak kg dol...pa ni bilo nič drugega kot nemirne noge in neprespane noči.... petardica Sporočilo je spremenil(a) petardica dne 06. dec 2008 15:12:52

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

6. dec 2008 18:12

Oj, pa ne poizkušat hujšat z zelenim ali črnim čajem, no. Čaj je plemenita pijača, kakor vino. Ima različne okuse, seveda jih prepoznaš le, če piješ čaj , ki ni aromatiziran. Aromatizira se večinoma le čaj slabše kvalitete (bolj vejice in prevelike listke, ne pa vršičkov), saj arome pekrijejo prefinjene okuse čaja. Ravno danes sem v veleblagovnici videla črni čaj, ki se je bil na prodaj za 400 funtov (okoi 450 evrov) za 100 g. Me prav zanima kdo z njim hujša... Čaj je treba piti za užitek ne pa za hujšanje! paeonnia

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

6. dec 2008 20:46

Teka, jst zelenih čajev nič ne sladkam, dodam samo limonin sok. Tko baje bolj pomaga za hujšanje. Pijem pa tiste ki niso aromatizirani. Zadnjič sem si v čajnici v Kranju kupila zeleni čaj CHUN ME, pa morem rečt da je zelo dober,Ko pa dodaš še limonin sok pa je prav prijetnega okusa.No ja sej če že ne bom shujšala, bom pa vsaj bolj zdrava, ker zdravilni pa so ti čaji. LP MOON

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. dec 2008 22:54

Meni je najbolj pri srcu božični zeleni iz čajnice Cha. Mmmmm ...

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti