Take in drugačne predstavitve

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

tema odprta - 28. nov 2008 15:27 | ogledi: 2.786 | odgovori: 32

Zanima me kakšne so kej vaše izkušnje z različnimi predstavitvami?Kolikose jih udeležite? Koliko jih gostite?

Od posode, kozmetike, sesalcev, čistil itd... Jaz sem imela nazadnje eno predstavitev doma, in morm rečt da je bilo super, gospa je bila vesela, ker je kar nekaj prodala, men je bilo pa všeč ker ni bila dologčasna in ni "visela" pri meni cel popoldne. Povrh vsega sem pa še dobila darilo po moji izbiri.

BLEJSKAVIHRA

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

28. nov 2008 15:56

Predstavitev nikoli ne gostim!

Udeležim pa se zeloooo redko.

Nisem tak tip človeka. Če nekaj potrebujem si kupim. Na te "finte" pa nikoli nisem padala. Upam, da nikoli ne bom.

MM

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

28. nov 2008 16:03

Gostila sem enkrat samkrat in še to le zato, ker je zadevo predstavljala moja bivša sodelavka, sicer se pa teh zadev nikoli ne udeležujem.

 

 

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. nov 2008 12:45

Enkrat sem gostila prodajo Tupperware, bila dva krat gostja na predstavitvi AMC, ker me je pač prosila dobra znanka, in nikdar več. Znanke raje povabim k sebi kar tako. Ne maram takšnega načina prodaje, ker so prodajalci pristranski, in predvsem ne maram, da mi splošno znana dejstva s področja fizike, kemije in še kakšne vede prodajajo kot znanstveno dognanje samo njihove firme in me skušajo prepričat, da sem do preestavitve bila tako rekoč popoln nevednež. In zdaj naj v čudu usta odprem, ko so me prosvetlili.   Potem znam še zoprna  postat s kakšnimi preveč podrobnimi vprašanji.

 

Saj nimam nič proti takemu načinu prodaje, če komu to ustreza. Jaz se raje družim drugače kot pa ob prodaji, sploh ker nekdo nekaj mora kupit, da gostiteljica dobi darilo. Samo še TV prodaja in demonstracije v ameriških TV studijih za vse mogoče naprave so mi hujše od tega.

 

Mamamia

mamamia

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

29. nov 2008 14:06

Meni ni odveč, če me kdo povabi. Bolj me moti to, da potem pričakujejo, da boš nekaj kupil, pa ponavadi dobi gostiteljica darilo, ki je "točkovano" glede na to, koliko gostje kupijo. Pa se nekako čutiš kar dolžnega, da ker si bil povabljen, da nekaj prispevš k njenemu "darilu". Pa še naslednji dan te obiščejo, čeprav poveš, da to že imaš in si prišel, ker si bil pač povabljen. Pa dokler razlagajo, so zelo prijazni, ko pa dokončno vidijo, da prodaja ne bo uspela, pa postanejo kar malo užaljeni. Pri AMC grem rada, ker jo imam in znam tudi kaj vprašati, kar pri prvi predstavitvi ponavadi še ne znaš, ker so izkušnje ob uporabi le pomembne. zoja2

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. nov 2008 18:12

Samo enkrat sem bila povabljena na tako predstavitev AMC posode. Pa to ni zame. Gostiteljica je bila moja žlahtnica, in po dobre pol ure, ko sama pač nisem mogla samo kimati in se nasmihati in sem gospe predstavljalki posode začela postavljati povsem praktična vprašanja (predvsem glede cene in primerjave z drugimi izdelki) in sem opazila, da je gospa postala zaradi tega nervozna, sorodnica pa v zadregi, sem spoznala, da "ne pašem notri". Mislim, če prodajalec nima toliko takta, da recimo meni, ki nosim svojih 50 kil, prodaja posodo kot enkratno priložnost za pripravo dietnih nizkokaloričnih obrokov brez maščobe in se mu zdi to največja prednost omenjene posode......potem pa res ne vem, kaj naj si mislim. Kot bi Eskimu prodajal zamrznjene ribe. Še bolj me je ujezilo, ker se je gospa vprašanjem o ceni vztrajno izmikala, kot da.....ne vem, no, kot da bomo kaj dobili zastonj. Ja, in še enkrat se mi je nekaj podobnega zgodilo....ampak to je za zelo dolgo zgodbo. Bom poslusila na kratko. S prijatelji smo svoje čase organizirali razstave, potopisna predavanja in podobno v našem mladinskem društvu in nam je ena gospa "zrihtala" super predavatelja, ki bo govoril o "boljšem življenju v naslednjem tisočletju". Smo mislili, da gre za duhovno rast ali kaj takega, pa smo si rekli, pa naj bo, take stvari nekatere ljudi zanimajo. No, na predavanje smo (na srečo) prišli samo mi trije, organizatorji, študentje. Zakaj "na srečo"? Zato, ker je gospod v uvodu začel s stavkom "Ali ste naveličani tega, da ste v službi cele dneve, nimate pa prostega časa in dovolj denarja za stvari, ki bi jih radi počeli? Bi si želeli, da denar prihaja na vaš račun, vi pa počnete tisto, kar imate najraje - brez sitnega šefa, jutranjega vstajanja....." Mi pa v smeh. "Saj vse to že imamo - štipendijo, časa zadosti, študiramo tisto, kar nas veseli, " smo rekli. No, ubogi možakar je ostal brez besed......bil je namreč zastopnik "enkratne priložnosti" v sistemu Amway. Namesto kimanja in osuplih pogledov in vzdihovanja po obljubljenem bogastvu je dobil tri cinične skeptike, ki smo mu dali vedeti, da ga bi lahko zaradi zavajanja "kupcev" kdo še sodno preganjal. Nikoli več ne grem nikamor in ne sprejmem nikogar, ki mi že prvi trenutek ne da vseh informacij o svojih namenih, imenu "firme", ceni (izdelka, če gre za prodajo), pogojih nakupa in vseh dokazil o legalnosti njegovega "biznisa". mamaF - Mojca

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

30. nov 2008 16:06

tud jest sem takega mnenja, vsi se izogibajo, vsi imamo premalo časa itd....itd.... Sama na predstavitve sploh ne hodim, ker ko se jim pokažeš te nekateri sploh ne spustijo. Npr. naša mama je šla enkrat v nekem večjem nakupovalnem centru na neko probo ( mislim da je bilo za izdelke iz ovčje volne), od takrat naprej dvakrat mesečno dobiva vabila za predstavitve, dan pred predstavitvijo jo še pokličejo in sprašujejo kdaj pride, s kom pride in pa seveda dobi darilo. Nazadnje je bilo celo tako, da povabljenec dobi copate iz ovčje volne, tistega ki pa pripelje s sabo pa si jih lahko kupi za 1 eur. Svetovala sem ji naj gre, samo zaradi copat, ker imamo ene doma in so res super. Ampak so nam dan pred tem povedali, da copat NISO dovolj naročili! Se prav, če bi šla, škoda njenega časa pa čeprav upokojenskega. BLEJSKAVIHRA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. dec 2008 10:14

mamaF, še ena podobnost med nama ... Mamamia

mamamia

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

1. dec 2008 11:18

MamaF si me spomnila, k sem jaz z mojim očetom bila iz vljudnosti zvlečena na eno predavanje o Amway-a in ker sva prišla zadnja sva sedela ob strani na enih mizah, za predavanje sva morala celo plačati, kar sva zvedela na licu mesta......ampak boljšega šova ni bilo nikjer, sva se narežala, tako, da je na koncu cela dvorana vključno z predavateljem gledala naju in je malo manjkalo, da naju niso poslali iz dvorane. Kvasl so take budalščine, jao......

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. dec 2008 12:12

Nekoč se mi je zgodilo, da me je neka znanka povabila na piškote in kavo in je rekla, da bomo same ženske (pa ta bo, pa ona, skratka na listu so bile same take, ki sem jih srednje dobro poznala, sem rekla, why not) tam in da ona vabi, ker moža in otrok ne bo in bo sploh oh in ah. In jaz, v enih osnovnih manirah vzgojena oseba, sem pred obiskom še dvije kupovala en precej lep šopek (ker človek ravno brez vsega ne more nekam na obisk, zlasti, ker s tisto gospo ravno nisva bili najbolj tesni prijateljici.... In ko smo se že vse pojavile, je prišla še agentka za plastično posodo. Počutila sem se neumno in okoli prinešeno, oziroma počutila sem se, kot da sem padla v zasedo. Kupila sem najdražji artikel in to ta prava in to samo zaradi tega, da sem lahko od tam pobegnila. Imam do zadeve mešane občutke. Po eni strani si mislim takole: če gre za dodaten zaslužek (in je davkarija zadovoljna9 in ker vsak cent in evro pride prav, potem je treba seveda spoštovati vsakogar, ki ima voljo, da takole prodaja in upam, da bo s tem delom zaslužil tolikanj, da se bo to kje poznalo. Po drugi strani imam pa blazne rezerve do mrežnega marketinga (tako se imenuje koncept take prodaje). Iskreno rečeno, vsaj dve veliki rezervi in nekaj manjših Prvič. to, da se organizirano nagovarja ljudi, da kupujejo produkte, ki jih v osnovni ne rabijo - to še zmorem akcepitrati (to je, konec koncev, kapitalizem). Ampak, okej, če zakon produciranja potreb v ljudeh res naredi potrebo po novi kastroli, potem jih zaradi tega še ni treba delati idiote še po drugih parametrih. Recimo kot ekipo ljudi, ki sami ne znajo nič - in tudi ne znajo najti kolegov in frendov - razen malo po kuhinji, pa do dnevne, če odpremo "ketno": Druženje? Pa dajte no. Kdor si v življenju ne zmore najti mreže znancev in prijateljev drugače, kot da kupi kastrolo - ta ne rabi kastrole, ta rabi terapevta. Drugič, tista hierahična mreža prodajalcev, kjer se začne spodaj in potem z nekaj nadlegovanji ljudi na obiskih priležeš na višji level in potem dobiš še dva interesenta za prodajo in potem jih vodiš in potem skupaj lepo formirajo piramidico, ki je le ena od številnih priamiidic, ki formirajo veliko piramido in mi vsi skupaj smo pa en "emvej" in mi skupaj pa lahko vse.... skratka, ta kolektivna identifikacija dopoldne maih neopaznih ljudi, ki se popoldne spremenijo v močne in ponosne agente velike piramidev pričakovanju tega, da bodo obogateli...to mi je pa precej ozdiozno. Zlasti zaradi tega, ker sem po službeni dolžnosti videla že precej takih korenkjakov, ki so potem denar, ki so ga zaslužili s prodajo, z napačnimi odločitvami zapravili še hitreje, kot so ga zaslužili. Not my cup of tea. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. dec 2008 12:21

Veš kaj, dear, če bi bila velika in bi imela svojo firmo, bi te  najela za PR ... Razmislila bi celo o tem, da bi v pogodbi prostor, kamor se vpiše plača, pustila prazen, pa vpiši vsoto sama ...  Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti