Adventni venčki

Klarka  

član od: 8.9.2008

sporočila: 52

25. nov 2008 22:40

stana.r je napisal/a:

Skoraj malo izven teme...

Lanskoletni venček, ki je bil spravljen v papirnati vrečki na omari, si je prilastil naš papagaj (nimfa) Jaka. Izkazalo se je, da ni Jaka ampak Jakica, ker si je tam naredila gnezdo in znesla dva jajčka. Čudna ptička... Očitno je pomešala Veliko noč in Božič ali pa je kar združila oba praznika......[jezik]

 

stana
tudi tole je izven teme Tudi naš Ion (tudi Nimfa) je postal Iončica (čeprav je prodajalec vztrajno trdil, da je to edini primerek za katerega ve, da je fantek ), ko je ene 2 krat na leto znesla po 5 jajčk , enkrat celo za veliko noč... Žal pa je bil to tudi razlog, da je poginila (ni mogla znesti jajca oz. se ji je zataknil???)... Ste pa imeli tak lep venček Aja: letos bo moj venček na lesenem podstavku iz breze, gor štiri svečke in par stvari iz narave . Sem pa videla eno dobro idejo in sicer da iz lesa narediš obod (kot da bi deski za rezanje čebule izrezal krog) in nanj prilepiš mah, nato pa gor svečke in ostalo... Res lepo zgleda. Klarka

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

25. nov 2008 22:44

hvala riba-ribica in mamaF. patrička

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. nov 2008 1:05

Res, Patrička, tile tvoji prvi trije so naj naj naj! (slike 063, o42, 047) Me pa zanima, kakšno podlago uporabljaš in kako pritrjuješ cvetove hotenzije (so prilepljeni ali so s peclji vpleteni v venček)? mamaF - Mojca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. nov 2008 6:10

patricka,res si pridna! Vsak po svoje so lepi, meni pa je vendarle najlepsi zelenkasti-065-ki je tako enostaven in prav zato zelo lep. Sama bom naredila kaj iz vejic mirte in ilexa, ki ji imam pred hiso in sta polna jagod. Ce mi uspe, da ne bo videti kot sracje gnezdo, bom pa prilimala. lp

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

26. nov 2008 7:37

Najprej hvala obema za pohvale. MamaF, obročke si sama naredim iz časopisa. Dva lista časopisa zvijem v spiralo oblikujem krog in trdo povijem z žico (poceni varianta). Pri hortenziji pa najprej peclje vpletem na obroček, nato pa še čez cvetove povijem žičko, da je stvar bolj kompaktna. Uporabljam pa čisto tanko cvetličarsko žico (zlata, srebrna), ki se zelo lepo skrije med cvetove. Lp patrička

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. nov 2008 8:13

Patrička, tile tvoji so meni zelooooo všeč, : ) Hortenzije so rože, ki so mi res lepe, kakršnekoli, sveže, suhe... lidka [sonce]

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

26. nov 2008 11:33

Jaz imam pa vprašanje, pa ga bom kar tule postavila saj se nanaša na venčke in sicer kako obesite adventne venčke na vrata, na plastiko, na les (če so nova vrata in jih ravno ne bi luknjali) Hvala vsem za ideje

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

26. nov 2008 11:39

Mi smo ga privezali na okrasni trak in obesili na zunanjo stran vrat. Trak smo potegnili do vrha vrat in na notranji strani tik pod vrhom prilepili z medicinskim lepilnim trakom. Brez problema je držalo, ostanke lepila pa se je iz plastičnih vrat z lahkoto odstranilo. magnolija

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. nov 2008 13:54

Doma imam eno tako fino zelo elipsasto in kar precej visko posodo za sadje, iz neke mase - niti ne vem kaj je, lahko je tudi kakšen tropski les, precej teman. Notri sem že lani natresla kavo v zrnju in vanjo postavila zelo debele rdeče sveče, tako da so se skoraj stikale in je bila posoda skoraj polna. Kar je ostalo prostora sem dodala nekaj zlato obarvanih suhih kosov iz nekega potupurija. Okrog posode (na vsakem koncu je en tak obroč na zunanji strani) sem ovila šop rafije, pobarvane zlato s sprejem). Letos bo osnova ista - posoda in kava, le da bodo notri štiri sveče cimetove barve in vonja, za okraske se moram pa še odločit, najbrž bo kaka cimetova palčka in janeževa zvezda, kak zlat oreh ali lešnik, nekaj imam tudi steklenih kapljic, lunic in mesecev.. Pred leti sem naredila štirikoten venček - okvir iz trtnih vej. Povezala sem z rafijo, svečke so bile bele, okraski pa z zlatim sprejem pobarvane polžje hišice, lešniki in še nekaj takega "šmuka".. Žal nimam nič poslikano. Na vrata gre pa že leta slamnata osnova ki jo oblečem v "smrdljivi brin" z domačega vrta in okrasim po trenutnem navdihu. Ne vem sicer zakaj, ampak obožujem polžje hišice in jih vsako leto vključim v te aranžmaje v taki ali drugačni obliki, zlate ali povaljane v lepilo in zdrob.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 26. nov 2008 13:56:37

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

26. nov 2008 13:56

dobre ideje tinca anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti