Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. apr 2020 9:15

Evo, jaz sem z delom na vrtu zaključila za nekaj časa. Že nekaj časa nazaj sem posadila solato in posejala motovilec in berivko in grah. V soboto sem posadila kifejčar, korenje, por, zelje, brokoli, cvetačo. V ponedeljek čebulo, šalotko, špinačo, 2 vrsti korenja in peteršilj. Včeraj sem okopala jagode in jih pognojila. Vse imam zaščiteno s kopreno, ker obetajo slano ta teden. Danes grem le zalit. Proti koncu meseca imam namen saditi nizek stročji fižol in rdečo peso. Ostalo maja. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

8. apr 2020 10:09

Uff! Ti si pa bila res pridna! Sadila sem samo čebulcek pa sejala korenje. Peteršilj zeleno pa u rastlinjaku posejala v zabojčke. Tam imam tudi solato. Na vrtu jo bom pa sejala danes! S krompirjem pa fižolom bom pa se počakala do konca meseca.

 

 

Anemiilat

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

8. apr 2020 15:12

Ne vem kako bo, če ne bo kmalu dežja. Ker tudi snega ni bilo je zemlja presušena. 

vrtnica

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

8. apr 2020 15:40

Tale moj vrt mi je pa letos "dal vetra". sem tri dni samo pulila plevel (pravijo, da je to nemški plevel), kjer pustiš samo en centimeter, pa ti ga zraste nekaj metro. Sem današnji bio odvoz odpadkov dobro izkoristila (sem jim dodala dve vreči po 100 litrov odpadkov), je bilo neverjetno veliko bio odpadkov (obrez dreves, malin, ribeza itd.),tako da sva se z zelo prijaznim delavcem pri kamionu samo spogledala in nasmejala. Zdaj moram malo počivati, potem pa v akcijo sajenja ... BTW - fižol sadim vedno po starih priporočilih - sadi 3. maja, da ne bo nič pomrznilo. Saj veste. ledeni možje in uscana Zofka (12. do 15.5.)

kača

rožica_lj  

član od: 10.12.2019

sporočila: 9

25. apr 2020 14:56

Pozdravljeni!
Letos imam na voljo 20m2 vrtička in bi rada posadila stročji fižol, za v zmrzovalnik. Katero sorto priporočate?

Lep pozdrav,

rožica_lj

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

25. apr 2020 16:43

rožica_lj, nam je dober nizek rumen z okroglimi stroki - Berggold. Pri meren je tudi za vlaganje.

 

 

 

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. apr 2020 7:13

Bergold najbolje prenaša tako zamrzovanje kot vkuhavanje. Tudi druge sorte z okroglimi stroki se obnašajo podobno. Ploščati so pa bolj primerni za sprotno uporabo.

Če že zamrzujemo tudi ploščate, jih je najbolje skuhati do konca in šele nato zamrzniti (velja tudi za okrogle). Odmrznjeni se v hladilnku brez škode obdržijo tja do 3 dni. Za hiter obrok dodam samo še par žlic ajvarja ali paradižnikove omake pa imam v par minutah na mizi boranijo brez mesa.

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. apr 2020 9:12

Jaz tako Berggold stročji nizki fižol, kot visoki fižol Ptujski maslenec samo blanširam. Berggold je odličen tudi za vlaganje.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 26. apr 2020 09:12

rožica_lj  

član od: 10.12.2019

sporočila: 9

26. apr 2020 18:08

Hvala vsem za odgovore. Bom dala na prekle nekaj visokega za sproti,  zraven pa nizkega za v zmrzovalnik ali vlaganje. Kakšne količine priporočate za gospodinjstvo za dva? :P

Z lepimi pozdravi,

 

rožica_lj

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. apr 2020 21:53

Moja mami je sama in posadi 100 g pakiranje na gredico. Ponavadi vrže 5 semen po kupčkih na 10 cm, še kakšnega vmes ( kakšno ne skali) v 3 -4 vrste. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti