Ločevanje odpadkov

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. nov 2008 17:43

No, tole, da imajo različne kontejnerje za različno barvo stekla, je pa meni čisto "tu mač" Oprosti, ampak jaz nisem zaposlena na komunali in ne mislim podpirati lenobo nekomu drugemu - ali opravljati delo nekega komunalnega delavca, zato, da ga tebi ne bo treba plačat.. Tudi mi ločujemo odpadke. Priznam pa, da ko mi bo nekdo zatežil z biološkimi odpadki, da boma zakačila - smo namreč na deželi. Pa tiste fore, da moram jogurtov lonček umiti preden ga vržem v kontejner s plastiko - sorry, meni je voda bolj dragocena in jo ne mislim tratiti za takšne stvari. Pa nekaj me tudi zanima - gre za nekatere stvari, ki se jih da reciklirat, ali z drugimi besedami - mi moramo za Komunalo zbirati stvari, in če jih ne bomo bomo plačali kazen, zato, da jih ona potem proda na Dinos oz. firmam, ki pač določen material odkopujejo. Se pravi, če jaz ne bom zbirala zate, bom kaznovana, ker bom s tem tebe prikrajšala za zaslužek! Jaz bi rekla - če hočeš, da ti zbiram in ločujem reciklažni material boš TI meni za to plačal ali pa znižal račun! Ampak, ker imam naravo zelo rada, seveda tudi jaz ločujem odpadke, ampak jezi me pa vseeno. lp, vanjatajnsek

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

14. nov 2008 17:44

V Merkatorju stane 15 razgradljivih vrečk 2,29 evra, so pa 10-litrske. riba-ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. nov 2008 18:33

Aja, podražitve in ostalo - v moji domači občini bodo navadne smeti pobirali samo še enkrat mesečno. Kaj pa pravite na to?

 

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 14. nov 2008 18:53:05

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

14. nov 2008 18:44

MIdva imava doma poseben košš za smeti, v katerem lahko zbirava 3 vrste odpadkov - plastiko, kovino in splošne odpadke, ki romajo v navadno kanto za smeti. Ločeno zbirava še papir (imamo v firmi en strašno velik keson za papir in meččemo tja). Potem so pa še bio odpadki - za te imamo pa kompost.

Me pa moti to, da so v hiši še vedno taki, ki vse skupaj mečejo v kanto in je potem ponavadi že v ponodeljek (smeti odvažajo v petek) popolnoma nabita. Še dobro, da midva skoraj nimava odpadkov, sicer bi bila ena ogromna kanta premalo.

Sonja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. nov 2008 19:42

Sem bila na sestanku ene krajevne skupnosti, kjer je župan vaščanom naznanil, da bojo dobili ekološki otok, vendar zasede veliko prostora in se še pogovarja z lasnikom ozemlja, kjer naj bi stal. Pa se oglasi en starejši gospod: ja, in kaj bomo pa imeli mi od tega??:)) matilda

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. nov 2008 20:08

Loni je napisal/a:

Aja, podražitve in ostalo - v moji domači občini bodo navadne smeti pobirali samo še enkrat mesečno. Kaj pa pravite na to?

 

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 14. nov 2008 18:53:05

 

O tej problematiki piše v torkovi Jani Jana Valenčič v rubriki Londonsko pismo, pod naslovom "Mercatorji podgan". Na kratko: nekaj londonskih občin se je odločilo, da bodo smeti, namesto enkrat na teden, odvažali enkrat na štirinajst dni. In je katastrofa tu. Z roji muh in kupi podgan. K vsemu temu dodajo svoje še vse bolj mile zime. Pa niso samo podgane - včasih se priklatijo tudi lisice. Steklina ni utopija.

 

A vsak mesec enkrat odvoz smeti, Loni??? Se mi zdi, da je to novica, ob kateri bi se morale napolnit ulice.

LP

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. nov 2008 20:27

vanjatajnsek je napisal/a:
No, tole, da imajo različne kontejnerje za različno barvo stekla, je pa meni čisto "tu mač" Oprosti, ampak jaz nisem zaposlena na komunali in ne mislim podpirati lenobo nekomu drugemu - ali opravljati delo nekega komunalnega delavca, zato, da ga tebi ne bo treba plačat.. Tudi mi ločujemo odpadke. Priznam pa, da ko mi bo nekdo zatežil z biološkimi odpadki, da boma zakačila - smo namreč na deželi. Pa tiste fore, da moram jogurtov lonček umiti preden ga vržem v kontejner s plastiko - sorry, meni je voda bolj dragocena in jo ne mislim tratiti za takšne stvari. Pa nekaj me tudi zanima - gre za nekatere stvari, ki se jih da reciklirat, ali z drugimi besedami - mi moramo za Komunalo zbirati stvari, in če jih ne bomo bomo plačali kazen, zato, da jih ona potem proda na Dinos oz. firmam, ki pač določen material odkopujejo. Se pravi, če jaz ne bom zbirala zate, bom kaznovana, ker bom s tem tebe prikrajšala za zaslužek! Jaz bi rekla - če hočeš, da ti zbiram in ločujem reciklažni material boš TI meni za to plačal ali pa znižal račun! Ampak, ker imam naravo zelo rada, seveda tudi jaz ločujem odpadke, ampak jezi me pa vseeno. lp, vanjatajnsek

 

Vanja, pa recimo, da stroške odvoza ločenih odpadkov polovično financiramo "proizvajalci odpadkov" preko plačil odvoza, drugo polovico pa predelovalci z nakupom teh odpadkov. Ali drugače: če komunala za reciklažno robo ne bi dobila nobenega denarja, bi bile naše položnice po vsej verjetnosti še višje. Sama osebno sploh ne gledam vse skozi denar, marsikaj v dobro skupnosti naredim tudi zastonj.

Cila

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. nov 2008 13:19

Mi že zelo dolgo časa ločujemo papir (tisti ki gori posebej,tisti drugi roma na otok) in pa steklovino.Letos pa smo striktno začeli ločevati tudi plastiko...edino kar mene še vedno moti,da ostali člani družine folijo mečejo v smeti (je pa itak tako,da karkoli že kupiš je ponavadi zavito v folijo) in jaz potem to striktno vlečem iz smetnjaka Kar se pa bio odpadkov tiče,pa tudi romajo na gnojišče... Sem pa vesela,ker imamo od letos tudi v šoli na vskame hodniku po 3 smetnjake: papir,embalaža in ostalo...pa je vse pošlihtano :) Roncolino

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. nov 2008 16:20

Roncolino, pri nas folija ne gre v embalažo, piše na zabojniku, gre pa npr. v Kočevju, ko pride Vesnina mama na obisk, vztrajno vlečem folijo iz vreče. Mene to moti, ker je povsod malo drugače.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti