Azurna obala za novo leto

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

tema odprta - 12. nov 2008 10:21 | ogledi: 7.724 | odgovori: 7

S fantom sva se odločila, da se letos odpraviva na Azurno obalo za novo leto - Cannes, Nica, Monte Carlo - in me zanima, če je kdo vas že bil na tem koncu - na splošno ali za novo leto - kakšne so kaj cene in kaj je fino iti pogledat (v smislu sightseeinga)

Hvala za info in lp

Barbara210

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 10:50

Azurna obala je zanimiva za različne plačilne razrede turistov. Se mi pa zdi, da novoletni čas ni najbolj posrečen čas za severno Sredozemlje. Horde turistov ki šetajo ob obali in jih malo zebe, plastične snežinke in dedki mrazi na oljkah....na silo pripeljan zimskobožičnonovoletni štih v sredozemski prostor....to je tako depra. Zima pač NI sezona za ta del sveta in je out-of-season esprit pri vsem, razen pri cenah. Če hočeš to, je pa že ceneje šetati po Portorožu in Poreču, Italijani so pa itak na vseh straneh.... Meni gre bolj na okus severno Sredozemlje zgodja spomladi. Ko človek beži pred zimo in je v Sredozemlju že pomlad in to že samo po sebi dela boljše občutje. Pa še ceneje je. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. nov 2008 10:57

Malo se strinjam z Vendy, ampak če sta se že odločila, ti lahko rečem le, da tisti konec sveta ni tako zelo poceni.

Monte Carlo si je že treba ogledat, oceanografski muzej in park okoli njega sta prav luštna, pa tudi sicer lahko tam na majhnem prostoru vidiš, kaj vse zmore denar.

V Nici in Cannesu sem bila le kratek čas, tako da ti o kakšnim zanmenitostih ne bi mogla nič povedat (ampak preko googla se najdejo njihove interentne turistične strani in se lahko že v naprej odločiš, kaj pogledat).

 

Blizu je tudi meso Ez, kjer izdelujejo parfume za številne znane blagovne znamke, mila in podobno. Če te zanimajo takšne reči, je ogled lahko prijetna popestritev, pa še po zmernih cenah kupiš originalne parfume.

 

Kakorkoli obračaš, dolgčas vama v takih mestih ne more biti, mora pa biti v denarnici kar nekaj evrčkov.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

12. nov 2008 10:58

tnx za info, Vendelina. Ja, po eni strani se strinjam s tabo, ampak midva greva dol ravno zato, da bo malce drugače ... Predvidevam, da si bila že tam, mi mogoče lahko predlagaš, kaj je "a must see". Barbara210

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

12. nov 2008 11:00

hvala mamamia za info :) Zavedava se finančne plati, ampak hej, ne privoščiš si velikokrat :) Vprašanje, kdaj si bova zopet lahko. Barbara210

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 11:35

Če gresta na vsak način tja, potem se še najbolj splača, da je človek baziran v Marseillesu in dela od tam izlete (je ceneje). Pa še mesto malo spominja na Ljubljano na morju.... Vendelina jr.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. nov 2008 12:49

Monte Carlo me ni očaral, nisem navajeno take množice presranih ljudi na kupu... Ga je pa zanimivo videti... Nica mi je bolj všeč, ampak meni bolj sede poletna varianta. Marseilles je pa najbolj luštkan.

Sprehodita se po ulicah in vsrkajta občutke, tisti duh, ki ga na slikah potem nikoli ni...

Za cene itak veš, da bodo hude. Čimprej rezerviraj hotel na www.booking.com (hvala kulinaričarke, ne vem, katera je že bila, mogoče mamamia, ta stran je res zakon) in prelistaj kakšno knjigo o Azurni obali.

Pa uživaj!

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti