Kosila na hitro

tema je zaklenjena

sxy  

član od: 3.11.2008

sporočila: 1

tema odprta - 10. nov 2008 14:04 | ogledi: 101.097 | odgovori: 3

Živjo... Mene pa zanima kaj skuhate tako na hitro, kadar vam primanjkuje časa, pa bi vseeno pojedli topel obrok.

Sem namreč mlada mamica in mi kronično primanjkuje časa za kuhanje. Prej sem veliko kuhala in rada kuham, a odkar imamo malega škrata, ki me hoče celega zase, mi primanjkuje časa. Skuham lahko samo kadar spi, pa še to spi samo 30 do 45min v enmu kosu. In v tem času si moram pripravit kosilo. Ker sem že sita kosilanja vzunaj po gostilnah, šparih.... Se obračam na vas: A imate kaj receptov, ki so res hitri....

Hvala!!!

P.

sxy

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

10. nov 2008 15:53

Skuhaj zelenjavno juhico z piščancem.Imaš jo lahko za par dni v hladilniku pa še sonček jo bo lahko jedel. Prepražiš čebulico v ekonom loncu, na dveh žlicah olivnega olja. Dodaš na rezine narezanega piščanca brez kosti.(bedrca ali prsa),narezan por, korenček,zeleno, brokoli oz.kar imaš doma...posoliš dodaš začimbe npr.luštrek, peteršilj, majaron, zaliješ z vodo in zapreš ekonom lonec za 20 minut. Ko je juhica kuhana dodaš česenj in dve žlici balzamičnega kisa. Pri nas kuhamo tako ali podobno juhico sigurno enkrat na teden in jo pojemo v dveh dneh.Zraven naredimo žgance po koroško...ali dodamo vanjo jajčne vlivance. Tudi otroci to zelo obožujejo. Ko sonček spi na hitro vržeš vse skupaj v ekonom lonec in jed je skoraj narejena... barbyslo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti