Indukcijska plošča+emajl posoda

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

tema odprta - 10. nov 2008 13:46 | ogledi: 9.541 | odgovori: 20

Zanima me kakšne izkušnje imate s segrevanjem emajl posode ali lahko tudi kakšne druge, ki prime na indukcijsko ploščo in ni specifično narejena za indukcijsko kuhališče (na njej ne piše, da je za indukcijo).

Jaz sem zadnjič probala segreti vodo v emajl lončku in se mi je zdelo, da se plošča nekako "muči" s segrevanjem...je celo na tipki (burst-najhitrejše segrevanje) potrebovalo kar nekaj časa, da se je voda zelo segrela(pri indukcijski posodi se 3dcl segreje v trenutku), zavrela pa dokler sem pustila, ni.

Eventuelno naj bi se lahko za indukcijsko kuhališče uporabljala vsa posoda, ki nanj "prime", vendar če je res kaj resnice, da se plošča s segrevanjem posode, ki ni narejena specifično za indukcijo, "muči" in se lahko tako tudi pokvari, druge posode ne bi uporabljala.

Kakšne izkušnje imate vi....vam druga posoda prime na indukcijo brez problemov ?

Andreia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2008 13:59

Emajl piskri pri nas čisto ok funkcionirajo, morajo pa imeti čisto ravno dno, nekateri so malce deformirani. A si imela lonček določenega premera, mislim, da je bilo že enrkat govora o tem,  koliko premera mora imeti posoda, da se jo potem lahko uporablja na indukciji.

Loni Makaroni

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

10. nov 2008 14:13

Moji emajlirani lonci, tudi manjši (že star) lonček za mleko prime na indukciji b.p.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

10. nov 2008 15:59

Zakaj indukcijski plošči smrtno škoduje sladkor?

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

10. nov 2008 17:13

Pazi samo, da se emajl ne odlepi in ne uniči plošče. En serviser mi je zadnjič pripovedoval, da je neka gospa na P (powerfull) hotela nekaj segreti v emajl posodi in je emajl odstopil in se prilepil na ploščo. In ni bilo druge, kot da so celo steklokeramiko zamenjali.

Jaz bi raje posegla po kakšni kvalitetnejši posodi, samo za indukcijo.

Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2008 18:16

rdkapica je napisal/a:
Zakaj indukcijski plošči smrtno škoduje sladkor?

O smrtni nevarnosti ne bomo razlagali, drugače mene že ne bi bilo več tukaj.

To naj bi veljalo za vse steklokeramične plošče. Fental je ne bo in bo še delala naprej, bodo pa ostale vidne posledice, sladkor in ostale sladke jedi ploščo lahko razžrejo, po domače povedano. Pomembno je, da jo takoj očistiš, tudi če je še vroča, obrišeš in ostrgaš. Menda je isto s soljo.

Loni Makaroni

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

10. nov 2008 19:44

Tudi meni se zdi da če emajl lonec ni kvaliteten slabo dela na indukciji. Jaz sem kupila dva povsem nova, uporabljam ju kakšna pol leta. Na začetku sta bila čisto vredu sedaj pa se že dogaja da se izgubi "kontakt" s ploščo in se muči, kakor je bilo rečeno Hobotka

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

11. nov 2008 8:32

Baje da imajo v Ikei veliko posod za indukcijske plošče. barbyslo

mojci  

član od: 16.12.2004

sporočila: 8

11. nov 2008 8:36

Jaz sem ravno v soboto kupila emajlirano posodo Emo Celje in dela brez problema oziroma enako hitro kot WMF posoda za indukcijo. mojci

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2008 9:13

barbyslo je napisal/a:
Baje da imajo v Ikei veliko posod za indukcijske plošče. barbyslo

Imajo, ja, sama imam doma eno, se obnese. Je tudi pri nas čisto ok izbira, samo z magnetom je treba it v trgovino. Mi imamo eno ponev, na kateri je označeno, da je za indukcijo, a ko jo damo gor, plošča štrajka. Torej, spiralica še ne pomeni ravno 100% delovanja na indukciji.

Loni Makaroni

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

11. nov 2008 9:30

Moja indukcijska plošča neprimerno posodo enostavno odkloni_ nekaj časa piska nato pa izklopi.Z emajlirano posodo pa ni problema!LP receptor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti