Vikijeva čokoladna torta

herby  

član od: 10.11.2002

sporočila: 5

tema odprta - 10. feb 2003 10:31 | ogledi: 5.300 | odgovori: 5

pozdravljeni!

nekaj me zanima...rada bi presenetila očeta z dobro čokoladno torto,ker jo obožuje.zelo rad ima čokoladno torto slaščičarne viki v trnovem.če kdo pozna...zanima me,če kdo ve,kako se naredi ta krema v njihovi torti ali vsaj, da bi bila podobna...tu na forumu sem našla nekaj receptov,ki se zdijo dobri,da bi poskusila.vendar bi res rada naredila podobno čokoladno kremo,kot jo znajo tam...zato vas prosim za pomoč.

želim vam lep dan!

lp,alenka

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. feb 2003 19:34

Podobna tema je že bila odprta pred časom. Poskusi jo poiskati tako, da na iskalniku vtipkaš viki. lp, maja

herby  

član od: 10.11.2002

sporočila: 5

11. feb 2003 8:40

nc najdla... hvala vseeno.bom se malo pogledala,ali pa kar kaksno na slepo izbrala... lp,alenka

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

12. feb 2003 13:51

Oj, jaz sem včeraj vse pretaknila, pa stare teme nisem našla. Z iskalnikom sem našla samo ta post. Nimam Plus paketa. Ker tudi mene zanima vikijeva krema, bom vesela vaše pomoči. Nataša

herby  

član od: 10.11.2002

sporočila: 5

12. feb 2003 15:30

oj, Tudi jaz ga nimam.bova pa zdej obe čakali,če se najde kdo a ne?hvala vseeno. lep dan žeilm! lp,alenka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

12. feb 2003 21:31

Prisežem, da sem (večkrat) prebrala ves forum od začetka do konca, pa se Vikijeve čokoladne torte ali kreme ne spomnim. Iskalec mi poleg tega posta vrne še ribezovo torto in vikikremo (kljub Plus paketu). Res pa je, da je bilo veliko veliko govora o Petrovi čokoladni kremi in torti. Peter, ki (pol)profesionalno peče torte, je govoril o smetanovi čokoladni kremi, veliko smo kuhali, pekli in govorili o tem. Tudi jaz sem jo naredila. To je tista krema, kjer skuhaš 1/2 l sladke smetane skupaj s čokolado, jo močno ohladiš, nato pa zmiksaš. Ta krema je v tistih "nepravih" Sahar tortah, ki jih prodajo v kranjskih slaščičarnah in trgovinah Živila Kranj, tj. spodaj in zgoraj 1cm temnega biskvita, v sredi nekaj cm čokoladne kreme. Če te zanima to, lahko prepišem bolj natančno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti