Kuhano meso

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 4. feb 2003 11:26 | ogledi: 2.853 | odgovori: 19

Zdravo,

pri nas doma imamo vsako nedeljo mesno juho. Problem nastane pri kuhanem mesu, ki ga nihce ne mara (razen obeh punck, ki pa itak pojesta minimalne kolicine), zato nasa mami sprasuje, kako bi ga lahko na najboljsi nacin uporabila ali servirala s kako zanimivo omakico, da bi ga pojedli.

Nasa mami vam bo zelo hvalezna za ideje.

ribica

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

4. feb 2003 12:29

HOJLA! Narezi ga na koscke, dodaj cebulo in fizol, olivca, kis, sol in imas solato! Omakice pa ne vem. Moj naredi neko paradiznikovo omakico, ti jo lahko sporocim jutri, ko ga vprasam kako jo naredi. Jaz je ne maram. Raje narezem meso na koscke in jih dam v juho in tako pojem. Mica

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

4. feb 2003 12:51

Prej ga vzameš iz juhe in ga lahko še spečeš - odvisno kateri del "živali namočiš" v juho. ;-) Lahko pa tudi kašna paradišnikova (mezga) sladko-kisla omaka z mesom (podobno kot pri filani papriki, samo brez f. paprike) + pire: VOILA Marijan PETEK

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

4. feb 2003 12:55

PS MICA: Pri nas dodamo še bučno olje in temu zapuščninsko rečemo Jesihfleisch - NJAMI-NJAMI Marijan PETEK

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

4. feb 2003 12:57

Moja mama pa zmelje kuhano meso in ga naredi kot maso za polpete, malce začini, sol, poper, jajca,......itd......pa speče ....včasih doda tudi nekaj sveže zmletega mesa (faširanega)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. feb 2003 13:31

Takšno maso, kot jo predlaga Barbara, pa lahko uporabimo tudi kot nadev za nekakšne žlikrofe, ki jih lahko ocvremo ali skuhamo ter zabelimo. LP cervus

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

4. feb 2003 13:40

Jaz ga pa včasih povaljam v moko in jajce in ga ocvrem. Včasih naredim namaz iz njega in sicer tako, da zelenjavo za francosko solato zelo drobno nasekljam, prav tako tudi kuhano meso, dodam majonezo, žlico goričice, žlico limoninega soka, žlico belega vina, malo poprčka, nato dam v multipraktik in ga parkrat zavrtim, ampak res le parkrat. Lep pozdrav. TanjaG.

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

4. feb 2003 14:02

PS: MA-RE Nekako jaz vztrajam pri olivnem olju, fant pa prisega na bucno, tako da sta vedno dve solati na mizi. Pa se z navadnim za kaksne obiske. Posebki, sami posebki so pri nas na mizi. Ni kaj razvajena sem. Pa se cebule ne maram v solati. LP Mica

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

4. feb 2003 14:52

Jaz ga pa narežem na koščke ter stenstam skupaj s krompirjem, včasih dodam tudi korenček iz juhe.

neznan uporabnik

4. feb 2003 16:37

Ni boljšega kot goveja juha z domačimi rezanci pražen krompir govedina in hren z jabolki ali kuhan hren Stvar okusa. frfra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti