Nekaj sladkega po kosilu

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

28. okt 2008 18:56

mamamia je napisal/a:

Meni cuker non stop pada, ne samo po kosilu....Mamamia

mamamia

 

Se kar podpišem... lp

peter

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

28. okt 2008 20:22

Pa kukiji so tudi en dva tri fertik. Šport-musliji v sadnem jogurtu. tumpika

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

28. okt 2008 20:29

kadar imam kaj mleka odveč skuham mlečen riz, ga nalijem v skodelice za puding, ko se ohladi polijemo malo sirupa, najraje malinovega in to je to. Naj omenim, da topel riž pri nas pa ne gre. anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 28. okt 2008 20:31:13

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

29. okt 2008 9:38

Ste mi dale super ideje!! Se že mafini pečejo.... je pa tko pri nas glede palačink greh al pa ne, morjo bit, ker jih punčka obožuje. Mislim pa da so mafini res super ideja, danes bodo zraven fižolove juhce. biba

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. okt 2008 10:51

Ko je ravno sezona jabolk, prilagam recept za polnjena jabolka po sestri Vendelini. Sicer je pa pri nas v tem času (kaj češ, sezona jabolk je) pogosto na programu čežana. Ko jo kuham za kosilo, jo pripravim več in potem jemo še gladno. S stepeno smetano ali/in sadnim prelivom. NADEVANA JABOLKA 12 - 15 jabolk (sladke sorte) 5 dag kokosove moke 4 žlice mletih orehov (ali piškotnih drobtin) 2 žlici sladkorja cimet, limonin sok 3 žlice smetane 2 žlici namočenih rozin mleko 1/4 l mleka in 2 žl. sladkorja Najprej poskusimo, koliko jabolk gre na pekač. Ne smejo biti natrpana! Jabolka operemo (nič ne lupimo) ter s posebnim nožem očistimo peščišče. Kokosovo moko pražimo (brez olja) na ponvi, dodamo orehe, sladkor, cimet, smetano (kisla je boljša), limonin sok, rozine. Premešamo, da dobimo sočen nadev (če imamo drobtine, pustimo čakati). Jabolka z vrha in spodaj nadevamo in dajemo na namazan (s trdo maščobo) pekač. Če nadev ostane, naredimo klobučke. V pekač prilijemo še osladkano mleko in 1 do 1 1/2 ure pečemo pri 130 - 150 °C. Ne preveč, sicer lupina poči. Pri serviranju, dodamo tudi omako.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2008 11:13

Ježeš, biba, ti imaš pa razvajeno pleme.... Upam, da se ti on daily basis zahvaljujejo za tako crkljanje. Ker posebej dizajnirana sladica za vsakodnevno kosilo ob tem, da ima kuharica verjetno še full time job .....je malo preveč zahtevna naloga za moj okus. Ker drugače je sadje čisto korektna sladica. Zlasti, če so otroci pri hiši, je fino imeti ves čas veliko sadja na lagerju. In paše sadje h kosilu, k zajtrku in večerji. Pa še najmanj kalorij ima Drugače so pa šla včasih pravila nekako takole, da se je pekel petkov melšpajz (kaki piškoti) in velika sladica za v nedeljo. In tisto, kar ostane, se je še v ponedeljek in torek, potem so trije dnevi sadni, potem imaš v petek in sobote piškote in potem je pa itak že nedelja. Čisto vsak dan nekaj novega s sladkorjem in moko je za moj okus odločno preveč. Vendelina jr.

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

29. okt 2008 12:02

pri nas pa ni časa za tako crkljanje, zato, da napolnimo trebuščke dodamo raje eno zajemalko več juhe, ali eno pest več pašte kuhat, ali pojemo malo sadja ali pa kos kruha z nutello. :) ycrna

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. okt 2008 13:13

Tudi jaz navijam za muffine vseh sort in oblik. Drugače pa dobre in hitre so tudi jogurtove miške (ziher so nekje v bazi), pa jabolka v srajčki (rezine jabolk pomočiš v gosto testo za šmorn in ocvreš) ja pa šmorn sam po sebi. Aja pa še pohorska omleta, solnograški žličniki, snežne kepe... Pa ne mislit da jaz kaj od tega zelo redno delam, razen palačink. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti