Skutna krema ali kako narediti tako dobro kremo, kot jo uporabljajo v pitah hvastija

leahladkyturk  

član od: 26.1.2003

sporočila: 20

tema odprta - 3. feb 2003 0:50 | ogledi: 5.528 | odgovori: 4

Zelo so mi všeč Hvastijine skutne pite s sadjem. Sama sem že večkrat poizkusila narediti podobno skutino kremo vendar sem vedno brcala v temo. Če ima kdo kakšen recept za skutno kremo, ki je po okusu podobna Hvastijini bi lepo prosila zanj.

leahladkyturk

iMojca  

član od: 12.6.2002

sporočila: 16

3. feb 2003 12:45

Tudi jaz jo imam zelo rada...recepta pa ni in ni... Mojca

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

3. feb 2003 21:32

Evo recepta za skutino kremo. Ne poznam te pite, po katere kremi sprašujeta, vendar vama dam moj racept za kremo, v katero lahko vmešaš manjše koščke sadja ali pa pložiš večje kose po dnu biskvita. V 0,25 l mleka zakuhaj ščep soli limonin lupina 4 rumenjaki stepeni z 200 g sladkorja ko malo zavre odstavi in vmešaj 8 listov želatine ( ali tri majhne žličke mlete želatine) namočene v mrzli vodi Maso ohladi v hladni vodi in več krat rahlo premešaj. V ohlajeno dodaj 500 g pretlačene skute 0,5 l stepene sladke smetane Kremo je potrebno takoj naliti ( ker je še malo tekoča in se strjuje) v model. Jaz naredim tako: Na večji krožnik položim biskvit, pečen v tortnem modelu, ki ga malo napojim z sokom od kompota. Ob biskvit namestim nazaj obod od tortnega modela. Na biskvit naložim sadje in gor vlijem skutino kremo. Pecivo je potrebno hladiti v hladilniku vsaj tri ure, da se strdi. Kasneje lahko odstraniš obod in pecivo okrasiš s smetano. Pa dober tek! Mojca

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

3. feb 2003 22:09

Kako se lahko recept iz foruma spravi med recepte Meni je prav žal za skutino kremo, ki se mi zdi odličen recept, pa se bo v forumu zgubil, med recepti pa ga lahko vedno najdeš. Razen če je Mojca tako prijazna in ga še enkrat pošlje, tokrat med recepte Danca

leahladkyturk  

član od: 26.1.2003

sporočila: 20

4. feb 2003 14:19

Hvala lepa vsem ki odgovarjate na moje vprašanje. Jaz ponavadi recept ki ga najdem na forumu in mi je všeč, skopiram ter ga vstavim v wordovo datoteko, nato pa v mojo osebno bazo receptov, ki si jih tudi sprintam, da so hitreje pri roki. leahladkyturk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti