Sol za pomivalni stroj

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. okt 2008 20:16

He he, Atina, ne, to je bil samo Vendelinin domislek.

Govorili smo o kontra varianti - obično sol v pomivalca.

Ne morem verjet, da je Mercatorjeva tako poceni, se mi zdi, da je Calgonit kar draga, je pa res, da je že dolgo nisem kupovala in se ne spomnim cene...

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. okt 2008 20:18

Vanjatajnsek - a res??? Saj ne morem verjet, jaz bi predvidevala, da bodo reve pocrkale...

jasna

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. okt 2008 21:13

Uporabljam,kadar se spomnim kupit ,merkatorjevo sol,sem pa prej imela pomivalca od Candya 17 let in nobene soli ni bilo treba.Sploh ni imel posode za sol.Mi je kar žal za njim,je bil boljši kot ta ki ga imam sedaj. lp goga

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. okt 2008 21:36

jasna1 je napisal/a:

He he, Atina, ne, to je bil samo Vendelinin domislek.

jasna [pingvin]
U, pa res, sploh nisme opazila. Očitno isto razmišljava :) Atina

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

17. okt 2008 22:27

Bom še jaz nekaj dodala.Imela sem pomivalni stroj z vidnim grelcem.Groza koliko kamna je bilo na njem.Sem uporabljala sol,pa čistilo,pa kis vendar voda je trda.Sem pri kolegici,ki ima par let starejši stroj pogledala špirale ,niti pikice kamna in niti ne dodaja ničesar in uporablja tablete iz Hoferja.Trdota vode je kar važna.Sedaj imam novi stroj ,grelec ni viden.Sicer pa sol uporabljajte namenjeno za stroj, ne za kuho. dari

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2008 8:40

Ma, jasno, to, da bi solil s calgonitom, to sem se jaz hecala. Sem hotela prikazati absurdnost ideje in sem jo malo obrnila. Načeloma nisem prijatelj takih improvizacij, kjer bi v stroj namesto predpisane tvarine metali nekaj drugega in se delali, da je to substitut. Ker razen tega, da s takim početjem povečamo tveganje, da se bo stroj pokvaril nič drugega. Če imamo povečano tveganje, da se bo stroj pokvaril, moramo pač to tveganje zmanjšati tako, da dajemo "na stran" denar za potencialno popravilo. In ker šparamo za potencialno popravilo, nam zmanjka denarja za varčevanje za stvari, ki jih pa res rabimo. Skratka, ne vidim smisla v početju, ki se ga da označiti z besedami: "Dajmo varčevati, pa naj stane, kar hoče..." Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. okt 2008 9:51

Moja ze pokojna tasca je imela enega prvih pomivalnih strojev ki so prisli na trzisce( Ariston) in takrat ni bilo deset vrst soli,se manj pa raznih dodatkov ... pomivalni stroj je se vedno v stari hisi,brezhibno dela,je brez oblog ,zastarel sicer, nikoli pa ni bil delezen niti ene tablete Calforta ,le sol kdaj pa kdaj, pa seveda brezhibno cistoco in "prazno pranje,-brez posode "z dodatkom kisa. Mislim, da gre tudi tu za pretiravanja in da prehitro nasedamo raznim nasilnim reklamam,- tu se kar strinjam z vanjotanjsek,pa z loni tudi. Lp lucka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2008 10:04

Samo, lucka52, moraš upoštevati, da so pred tridesetimi in nekaj leti delali gospodinjske stroje, ki so mnogo mnogo več zdržali, skratka, bili so bolj "robust-gewust". Ker je bila kupna moč manjša in je nakup gospodinjskega stroja predstavljal eno resno investicijo. Danes se pa uporabljajo materiali, ki so manj robustni (so pa cenejši), ker se predpostavlja, da bo gospodinjski aparat v uporabi kakih pet - sedem let, potem se bo pa kupilo novega (ne zdaj skožiti v luft, če vaši aparati delajo dlje, oziroma jih ne menjate na tako dobo...govorim o povprečni pričakovani življenjski dobi takega aparata). In je več-ali-manj vse v to dobo naprogramirano. Tudi rezervni deli imajo tako ceno, da potem, ko se nekaj pokvari po petih letih delovanja - da se že tehta, ali bi tole še popravljali ali pa bi kar kupili novo mašino. In če nas proizvajalci že trenirajo na to, da aparate bolj pogosto menjamo, ni razloga, da bi sami še počeli karkoli, kar bi to frekvenco še povečalo. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. okt 2008 11:21

Se podpišem :) Atina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. okt 2008 18:10

jasna1 je napisal/a:

Vanjatajnsek - a res??? Saj ne morem verjet, jaz bi predvidevala, da bodo reve pocrkale...

jasna [pingvin]
Saj tud jaz nisem verjela, pa je v pričo mene vrgla v akvarij - cca 100l, eno tabletko not. Hecno, ampak jaz tega pri svojem še vedno ne upam narediti. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti