Kaj danes delamo?

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

9. okt 2008 17:39

Tako natrpan urnik,kot imate ve, se meni začne v ponedeljek po treh tednih poležavanja.Saj ne rečem, da nisem nič naredila...končno imam vsak dan pospravljeno tako kot mara biti...kar mi vedno poleg službe ne uspe... Je pa res, da se tudi nedela naveličaš in po eni strani komaj čakam ponedeljek da grem v službo.Sem bolj tiste sorte,ki rada govori,tako da mi je kar malo dolgčas.. petardica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. okt 2008 18:14

Vstala ob 05.50, ko sem se pripravila za službo, ob kavici še dve besedici rekla z Ežojem (seveda, na čveku, da ne bo pomote). Malo po 7. uri že v službi, kjer je zadnje tedne in še nekaj tednov bo, IZREDNO stanje - menjava, eni gredo, drugi pridejo. Za vse je treba poskrbet to in ono. Še kosilo je bilo na "brzaka". Med službo skočila v banko. Še obrnila se nisem in je bila ura 15.45, se le odpravim domov. Z avtom skočila v BTC iskat darilo možu za r.d. Nič nisem našla, jutri ponovim vajo, ker sem pozabila vzeti hlače za skrajšati. Sprehod po tržnici - kupila krompir, bučke, kolerabo. Za kovečerjo bo padla zelenjavna čorbica. Zložila nekaj majčk v omaro. Sedaj uživam ob kavici, počasi kuham, malo sedim tukaj za računalnikom. Pozneje pregledam, če je treba kaj dat v pranje..., mož pride povečerjamo, uč vržemo na TV in verjetno bo čas za spanec. Pozdravček!

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. okt 2008 18:36

Moj dan se je začel ob 5 s kavico,ob 6 pa do dveh garamo,norma pač.....Iz službe z možem v trgovino,kuhava kosilo,ob kavici prelistava reklame.....za eno uro na kolo,ne deleč,ker sem imela ob šestih zobozdravnika,potem še v Tuš po prašek,sedaj jem kornet in prečekiram kulinariko.Ob osmih pogledam na kanalu 3 policijsko nadaljevanko,čaka me še urica branja v postelji,ob desetih že globoko premišljujem.... lp goga

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

9. okt 2008 18:45

hehe, rimljanka :) Vidiš kaj naredi dnevno hitenje, da se še mačke same oblečejo, ne samo umijejo. :) Jah pomota, umila in oblekla sem sebe in ne mačke, da ne bo še kdo resno mislil. Dobile so samo hrano. Drugače pa še vedno sedim v službi in počasi zaključujem. Danes si bom še med drugim pripravila vse sestavine za skutine rezine, da bom jutri zjutraj lahko malo dlje spala :) in da ne bom cela bleda iskala moke in vsega ostalega :). Kaja Kajica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

9. okt 2008 19:04

Vstala ob 6.30, pol vure telovadla, si spekla 3 palačinke in čaj, kofe, pa gas v službo. Po službi pa hitro v šumo, pregledala svoje place, ampak jurčkov ni pa ni, zato sn uživala v lepih jesenskih barvah pohorskih gozdov, že skoraj v temi nabrala kostanje, ki se zaj kuhajo, za meneja in sodelavke (jutri dobi vsaka dve šefli). tumpika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. okt 2008 20:48

A rečem še jaz kakšno? No pa dejmo. Vstanem kot ponavadi, okrog pol šestih, jutarnja higijena, vključim računalnik, skuham kavo, pregled kulinarike, pregled zgodovine na čveku. Delam plan za danes: nekaj moram odpeljat v Bevško ( to je en konec naše vasi ), moram na en E-mail odgovorit, nekaj moram ekstrudirat ( karkoli to pomenilo ), moram na pošto ( pričakujem pošiljko iz Bosne, imajo dobro internetno knjigarno, dobijo se vse knjige, ki jih tiskajo v bivši državi ) pa itak moram it, imam poštni predal. Moram naredit jabolčno pito, jabolk kot šudra, jaz pa nimam nič sladkega. OK, oblečem se, naložim puše ( karkoli to bilo )  za Bevško, oddam v skladišče, na poti nazaj se ustavim v pekarni in kupim kruh ( pekarna kruheik v Bevškem, imajo ta boljši kruh ), nazaj grede ( mi je na poti ) se ustavim v hoferju, da kupim vino ( imajo eno italijansko zelo pitno ), pa še pogledam za kokosovo mast ko Mojca sprašuje. Na pošti nekaj reklam, nekaj računov, potopisa od Evlije Čelebije ( to je knjiga, ki jo pričakujem ) še ni. Pridem nazaj domov, ( zraven je delavnica ), nafilam kolofonijo in vključim gretje kolofonije in orodja za ekstrudiranje, odgovorim na E- mail, odgovorim MOjci za kokosovo mast. Zamesim testo za jabolčno pito, po Ivačiču cela količina, bom naredil dve pite, za enga kamerata eno, ko mi je neki pomagal, dam testo v hladilnik. Pojedem krožnik obare od včeraj za malico ( ali zajtrk ). V kolofonijo moram dodat 2% succinic acid ( karkoli to bilo ) ne vem če jo imam dovolj, moram pogledat če jo lahko zamenjam s adipinsko ali citronsko kislino, pogledam orodje že segreto, kolofonija tudi, kaže da imam dovolj succinic acid za tokrat, preoblečem se v šihtne cote, zamešam ( segrejem ) zlitino, začnem extrudiranje, okoli pride moja ex, žal nimam časa, ko extrudiram sem nenehno zaposlen par ur, ne morem nehat, ker se pol poremeti temperatura. Končam extrudiranje, sem že lačen, imam ribo ( včeraj sem bil v metropoli in seveda v leclerku kupil ribo ). Preoblečem se v domače cote, očistim in spečem ribo. Zunaj je čudovito sončno, toplo. Jem zunaj, pol nadaljujem z branjem prvega dela Hiperion-a ( ena knjiga pač ), do teme. Ko se ne da več brat se mal vsedem za računalnik, pogledam par stvari, ki me zanimajo, poiščem knjigo, da pogledam za tiste kisline, nič ne najdem, zunaj je že trdna teme, luna je že, teh dni se zelo lepo vidi jupiter, okrog osmih je desno od lune, levo so neptun in uran vendar se ne vidijo ( pa mimgrede, zjutraj je zelo lepo viden sirius, orion in betelgeze ). Usedem se za računalnik, pogledam kulinariko, odločim de, da se oglasim v temi kaj danes delamo................. še moram očistit jabolka za pite, pogledat moram če je kaj zanimivega na TV ( ponavadi ni, pogledam vsak dan vseen, še televizorja nisem vžgal, ponavadi ga za dnevnik, danes zamujam ), pozabil sem nekaj poslat po hitri pošti, jutri ne smem pozabit................

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. okt 2008 21:03

ežoj, se vidi, da si v penziji, nič ne počneš.....kolk je tebi lepo.....

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. okt 2008 21:09

Popravek - napad lenobe in ne peglam, ravno tako ne gledam Barnabyja, sem ta del že videla.

Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. okt 2008 21:45

Nesla sem bolniško v službo, šla po bratovo punco, jo pripeljala k nam domov, da je pazila tamalo, medtem, ko sem lubija peljala na urgenco, ker si je fental gleženj... potem sva tam visela še kar nekaj časa, nazaj grede sva se ustavila še v lekarni, po moje tablete in hladilni gel za njegov gleženj. Domov (je malo trajalo, ker je bil avto daleč parkiran in ker sva oba polpokretna;), doma sem potem skuhala kosilo za vse 4, da se malo odkupim bratovi punci, potem sem pa samo še dol padla, ker me je že vse bolelo, tak da smo se malo cartali in igrali na tleh. Pa malo pospravit, malo nafutrat, no, zdaj pa sem ravnokar dala delat kruh za jutri zjutraj in zdaj grem nekaj prevajat za očeta, pa zbiram voljo. Veri

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. okt 2008 21:46

Ežoj, pretresljivo. Če ne bi od rimljanke prebrala da si v penziji... tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti