Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

kozamurnik

sporočila: 2311

7. jan 2009 4:53

Pa le nisem zastonj hodila sem vsak dan pogledat,ali se je matilda kaj spomnila na nas. To je(vsaj za moj okus) tudi dokaz da za lepe izdelke pravzaprav sploh ne potrebujemo barv!. Tista zelena,ki pa je, je pa res tista prava barva smreke.Kako ti jo je uspelo narediti? Bravo,bravo! kozamurnik

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2009 6:47

Hvala vsem. Kozamurnik, oprosti, ker si tako dolgo čakala, vedela sem, da obljuba dela dolg, pa se mi kar ni dalo poslikati... Letos so bili piškoti res bolj naravnih barv, zato sem naredila smrekice, ki so popestrile paketke s piškoti. Uporabila sem zeleno živilsko barvo - nič posebnega. matilda

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

7. jan 2009 10:09

Matilda, lahko poveš, katere so tiste zvezdice v desnem spodnjem kotu? Super izgledajo. pujsek Sporočilo je spremenil(a) pujsek dne 07. jan 2009 10:09:43

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2009 10:56

To so švicarske praline ali nekaj podobnega, recept se najde v eni od starejših knjižic rama (ne vem točno kateri, ker sem našla na onem linku, kjer so skenirane vse ramine knjižice). Če ne najdeš, mi javi na zs, pa bom poiskala recept. matilda

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

7. jan 2009 17:47

matilda prečudovito pecivo...zanima me kako se imenuje(in po možnosti recept) od tistih belih kroglic zraven švicarskih pralin... lp p.s to temo spremljam od začetka in res ste mojstrice, vaše fotografije so tako lepe(tisto kar je na njih pa še posebej) ledenka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2009 20:26

Bele kroglice so marcipanove praline z nougatovo sredico. Marcipan pregneteš z nekaj sladkorja v prahu, lahko dodaš žlico belega ruma ali podobne pijače. Potem nougat narežeš na kockice, jih zaviješ v marcipan in oblikuješ kroglice. Preliješ z belo ali temno kuverturo. matilda

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. jan 2009 20:41

matilda,

ful lepe slikice. A so bile to novoletne voščilnice - če nisem preveč radovedna?

Zanimajo me tiste (predvidevam) košarice iz krhkega testa z nadevom in smrečico na vrhu. Kaj si uporabila za nadev? So smrečice iz marcipana ali tudi iz testa?

Hvala za odg

Anja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. jan 2009 8:20

Matilda vidim, da nisi samo dobra v pečenju dobrot, ampak tudi v fotkanju. Dobro izgledajo tvoje dobrote. zdej bi mi pasala kakšna ob kavici. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. jan 2009 9:13

Anja, ne, to niso bile voščilnice. To sem na hitro poslikala in spravila skupaj, ker sta me kozamurnik in katka izzvali, naj pokažem moje pecivo. Obljuba pač dela dolg... To kar sprašuješ so mini linške pite - piškotno testo in marmelada. V bistvu nič posebnega. Hvala vsem še enkrat. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti