Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

9. okt 2008 14:02

Jaz bi pa prosla za en nasvet - lani sem delala cimetove linške, posipala sem jih s sladkorjem v prahu, shranila v škatli za pecivo in po nekajdnevnem mirovanju je sladkor v prahu enostavno izginil oz. se je stopil. Sem jih prehitro zaprla v škatlo ali so bili shranjeni na pretoplem mestu,..? Kako jih je najbolje shranit? LP gordana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. okt 2008 14:48

gordana je napisal/a:
. Sem jih prehitro zaprla v škatlo ali so bili shranjeni na pretoplem mestu,..? Kako jih je najbolje shranit?
Če jih prehitro zapreš v škatlo, so v bistvu še topli in potem so res shranjeni na pretoplem mestu. Sama jih pečem popoldne/zvečer, pustim na pekaču in dam čez peki papir in potem grejo v škatlo naslednji dan. Sicer nič ne posipavam s sladkorjem, ker mi tisti posip ne sede...samo takole na prvo žogo, če bi jaz posipavala sladkor, bi ga posipavala naslednje jutro. Vendelina jr.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

9. okt 2008 16:03

mamamia, ali imaš recept iz včerajšnje slike ob 14:57 za kocke na sredini, ki so svetle barve in prelite s čokolado. Se priporočam.

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

9. okt 2008 18:17

Mizarka - spraševali ste za belo pecivo, ki je na krožniku (na sliki oz.linku od mamamie) - to je bela pita, na tistem krožniku so še: "...cimet-pita, londonerica, dan-noć, rafaelo kuglice, rum kuglice, linceri, lubenica i jagode od domaćeg marcipana..." gordana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. okt 2008 18:35

Moycaa, lahko jih razvaljaš na poljubno debelino. Če jih na tanko, vendar se potem pečejo malo manj časa - jih moraš "pazit". Tista dolžina peke v receptu je za cca 5mm debelino Kar se pa cimeta tiče - seveda ga lahko mirno izpustiš, ali pa dodaš kakšno drugo začimbo - jaz pa sem na cimet čisto nora in so mi ti piškotki ravno zato tako všeč.. Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 09. okt 2008 18:37:02

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

11. okt 2008 20:02

magnolija,

lotila sem se tvojih lešnikovih hrustljavčkov in moram podati oceno: 5. Priprava je preprosta, vendar sem morala dati testo v zamrzovalnik, ker sem izgleda imela malce bolj velika jajca in ni bilo prav kompaktno, pravzaprav sem ga bolj umešala kot gnetla. Pekla sem več kot 10 min, zagotovo vsaj 12 min. Keksi so zelo okusni, aromatični, hrustljavi in so bili pohvaljeni.

Skratka: preprosta priprava, odličen rezultat, zadovoljni jedci.

Predlagam, da recept pošlješ v bazo!

Anja

Sporočilo je spremenil(a) anja27 dne 11. okt 2008 20:05:53

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. okt 2008 22:12

gordana je napisal/a:
Mizarka - spraševali ste za belo pecivo, ki je na krožniku (na sliki oz.linku od mamamie) - to je bela pita, na tistem krožniku so še: "...cimet-pita, londonerica, dan-noć, rafaelo kuglice, rum kuglice, linceri, lubenica i jagode od domaćeg marcipana..." gordana

 

Gordana, avtorica fotografije mi je poslala recepte za vsa peciva ina krožniku in tisto na sredi so po njenem "štanglice" od kikirikija. Sem jo namreč obvestila o tem, da je fotografija objavljena na naši strani, in jo prosila za recepte, pa mi jih je poslala, zraven tudi naslov njenega bloga. Morda ga celo poznaš.

Če pa praviš, da je to bela pita, potem pa se je ona zmotila in mi poslala napačen seznam? Tudi možno.

Druge fotografije so pa s coolinarike in so tudi linki zraven pripeti.

 

Stanglice od kikirikija200 gr mlevenog kikirikija, 200 gr prah secera, 60 gr rastopljene cokolade za mesenje i 60 gr biljnog margarina. Zamesiti i razvuci, preliti cokoladom. Seci kada se cokolada stegne.

 

Tole je pa link do avtoričinega bloga.

 http://moje-grne.com/2007/12/25/sitni-sla">http://moje-grne.com/2007/12/25/sitni-sla

 

Sem zdaj opazila, da sem jaz nekaj pomešala oziroma da z gordano ne misliva iste fotke. Kakorkoli, mizarka ima vse recepte, bo že vedela, ali je mislila to ali kaj drugega.

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 11. okt 2008 22:18:17

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 11. okt 2008 22:21:52

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. okt 2008 14:42

Jade, tvoji piškoti (prvi na seznamu) so čudoviti. Hvala! tulka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. okt 2008 14:45

Tulka recept ni moj je samo na seznamu mojih najljubših.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti