Saj ni res, pa je...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. okt 2008 12:41

No, midva še vedno kuhava hrano za psičko, ima tudi domačo rajši kot brikete, pa manj ji smrdi iz gobca po "naših juhicah" in lažje je vzdrževat težo - ker lahko tega volumsko precej več poje - njej je pa volumen važen... Pa obožuje, če dam notri piment in sladko papriko! Gurmanski pes, hehe. Dobi pa dostikrat tudi ostanke, vse, razen krompirja, tega res ne smejo, naša je že bruhala od tega (ko ga je sunila). Začetnica, vaš kuža je pa en reinkrarniran Rimljan;) Veri

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

1. okt 2008 12:45

Veri je napisal/a:
Začetnica, vaš kuža je pa en reinkrarniran Rimljan;) Veri
Možno, možno, sicer bi mi prav prišlo, ker se ravno učim rimsko pravo, če bi mi kaj povedal iz prve roke... Začetnica

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

1. okt 2008 12:54

Eukanuba naj bi bila ena boljših hran za pse. Mogoče pa ravno zato. bobika

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. okt 2008 13:40

nola je napisal/a:

BTW, naša zadnja in najbolj ljubljena psica je bila doma prav iz Komna. Kdo ve, če se še kdo spominja izjemnega rejca nemških ovčarjev, ki je tam deloval pred tridesetimi leti. nola

Mogoče gospod Ljubo? Se nič ne spoznam na pse, ampak, ko sem parkrat videla predstavitve Komenskega kinološkega kluba, so me pa prav presenetili. Neverjetno, kako znajo ti ljudje delat s svojimi ovčarji, še jaz, ki imam kar rešpekt pred psi, se nisem nič bala počohat tistih velikih mrcim. Gospodarje ubogajo 100% in niti koraka naprej ne naredijo, če jim ni dovoljeno. Sicer so pa člani kluba zelo aktivni, kar naprej omajo kakšne razstave in tekmovanja na vaškem poligonu. Evo link: http://skkk.kras-carso.com/ mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. okt 2008 14:39

dandej je napisal/a:
Eukanuba naj bi bila ena boljših hran za pse. Mogoče pa ravno zato. bobika

 

Težko je reči, katera hrana je najboljša. Kaj mi pomaga zveneče ime, ko pa je naš pes, bullmastiff, dobil nemogoče izpuščaje in kraste na koži prav po eucanubi? Velja da je dobra hrana tista, ki psu ustreza, včasih le nekoliko traja, da najdemo pravo.

 

Mamamia

mamamia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. okt 2008 16:27

Ja, najprej ljudje, potem pa psi...Moja tašča (naj mi bo odpuščena kritika, ker je sicer v redu tašča) ima ravno tako močno predebelo psičko. Veterinarji jo svarijo, da to ni zdravo. Mi doma se šalimo: kakršna gospodarica, takšen pes. In to kar drži. Tašča vseskozi nekaj je in psička jo seveda milo gleda in njej se smili in tako naprej...Tašča tudi težje hodi in seveda jo zato ne vodi na sprehod...zato se ne čudim, da se to dogaja danes tudi psom! Res pa je, da je delež 30 % res visok!

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. okt 2008 17:05

TORTICA je napisal/a:
Ja, najprej ljudje, potem pa psi...Moja tašča (naj mi bo odpuščena kritika, ker je sicer v redu tašča) ima ravno tako močno predebelo psičko. Veterinarji jo svarijo, da to ni zdravo. Mi doma se šalimo: kakršna gospodarica, takšen pes. In to kar drži. Tašča vseskozi nekaj je in psička jo seveda milo gleda in njej se smili in tako naprej...Tašča tudi težje hodi in seveda jo zato ne vodi na sprehod...zato se ne čudim, da se to dogaja danes tudi psom! Res pa je, da je delež 30 % res visok!
Ja, tudi jaz sem ob navedbah iz članka, da ima večina predebelih psov predebele lastnike pomislila na razmerje gibanje:količina hrane. Verjetno pes take pasme, ki rabi izredno veliko gibanja tudi ob "normalnih" porcijah hrane in ob lastniku, ki se sam ne giblje zadosti (torej tudi s psom vsakodnevno ne teka in hodi na daljše sprehode) kaj kmalu postane pretežek. Konec koncev bi morali ljudje, ko se odličajo za psa pomisliti tudi na to, kakšne sorte so sami -z ljubiteljem sedenja v naslanjaču bo verjetno hrt zelo trpel, obratno pa tudi strasten športnik ne bo mogel na jutranji tek z, denimo, mopsom. Imam pa tudi jaz še zdaj pred sabo sliko gospe, lastnice psa pasme baset (baset-hund, ne vem, če je to pravi zapis), ki je izgledal kot mortadela velikanka na kratkih nožicah, trebuh se mu je kar po tleh drsal, podobne postave pa je bila tudi gospa. Vsako jutro ob 6.50, na poti v šolo, sem ju prehitela nekje sredi Poljanske in glede na tempo sta bila na tržnici po moje šele ob osmih. Blizu našega dijaškega doma pa je bila doma tudi ena zelo elegantna vitka gospodična, ki je s svojim, prav tako elegantnim ruskim hrto vsako jutro elegantno tekla proti Golovcu. No, jaz sem bila v tistih letih po brzini in postavi res bolj podobna gospodični, po volji za jutranji odhod v šolo pa definitivno bolj gospe oz. njeni "mortadelci". mamaF - Mojca

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. okt 2008 17:22

mamaF, si me nasmejala!

jasna

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. okt 2008 20:08

Tale mortadela je res dobra primerjava! Tudi psička moje tašče je točno taka, sicer mešanček, glavica majhna, a telo kot debela mortadela in kratke in tanke nožice, da komaj nosijo telo..

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

1. okt 2008 20:34

mamamia Eukanuba je res ena boljših hran na trgu, poleg nje pa stoji seveda Science plan, z veliko ponudbo hrane za pse in mačke. Našemu mladičku mešamo malo eno malo drugo, da vidimo kaj mu bolj prija. Moj drug pes se hrani z Eukanubo že 10 let in ni imel nikoli zdravstvenih težav, sem prepričana, da je tudi hrana naredila svoje. Blitz komaj pri svojih 10. začenja siviti, ima izredno sijočo dlako, vse zobe na svojem mestu!!! kar je zelo pomembno sploh pri lovskemu psu, sedaj je postal spet očka in je bolj živahen kot večina mladičev ;) Res priporočam kvalitetno hrano! Razni Pedigreeji, Chappyji ipd. to je vse prvovrstno sranje! Veri psi ne bi smeli jest začinjene hrane! ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti