Saj ni res, pa je...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 29. sep 2008 12:34 | ogledi: 12.355 | odgovori: 66

Oziroma, če dobro premislim, ni, da bi se človek čudil.

Vest je sneta s portala STA

V Avstriji skoraj tretjina psov predebelih

Dunaj, 29. septembra (STA) - Več kot 30 odstotkov psov v Avstriji ima prekomerno težo, kaže raziskava proizvajalca pasje hrane Eukanuba. Glavni razlog za pasjo debelost bi lahko bila napačna prehrana in premalo gibanja. Iz raziskave izhaja tudi, da imajo psi, katerih lastniki imajo prekomerno težo, trikrat večje možnosti za debelost kot psi lastnikov z "normalno" težo.

Za razmislek, ste pa vabljeni tudi h komentarjem.

Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. sep 2008 12:37

Moj zlati prinašalec je bil pretežki, pa smo ga hujšali zaradi kolkov ipd. Sama imam sicer majhne prehranjevalne težave (čeprav pravijo, da majhnih ni), ampak nisem opazila povezave med prekomernim pitanjem sebe in prekomernim pitanjem psa. Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. sep 2008 12:40

Eukanuba bo v bližnji prihodnosti dala na tržišče novo vrsto hrane za pse. Dietno. Z malo kalorijami.

Kako vem? Sem pač obveščena.

rimljanka - zasebno mnenje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. sep 2008 12:59

Naš pes nima teh problemov  - ker  sam nima dostopa do hladilnika in sladkarij .

Smo mu pa poleti že dajali dietno hrano (uf, kako je draga), ker je tako zelo ješč in je po  dnevni porciji običajnih briketov  še pol ure prazno posodo oblizoval in sem ter tja porival. Pa s kumaricami smo mu lakoto tešili, je čisto nor nanje.

Cila

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. sep 2008 13:03

Včeraj sem mečkala svojega najljubšega (sosedovega ) psa, ki težko hodi. Je predebel in ima težave s kolki.Nekaj let smo imeli isto pasmo, dve vitki psički, isti sosedje pa tudi eno debeljaso.

Problem je v doslednosti, ker psi tako milo gledajo na mizo in se potem razvadijo. Iz izkušenj vem, da je tisti proseči pogled težko zavrniti.

Sedaj imamo mačka, ki si je navlekel zimsko oblogo, ko pa je toplo, pa je suha grinta. Kastriran, pri svojih 13 letih že kar precej zaspan, pa še vedno navdušen lovec in pretepač svoje lastnice. Tudi njegov oče je bil taka suha grinta, čeprav nam je bilo kar malo nerodno pred sosedovnim Bajsijem, ki pa je bil... Požrešen in se je hranil pri dveh ruskih bifejih.Eno solziko za obema....

Sama vidim precej debelih pesonov, ki so po moje svojo obilnost pridelali z milim pogledom. Potem pa je, kar je.

Sama vem, da se mi trga srce, ko moram naši žametni šapici odreči mleko ...

 

F r i n a

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. sep 2008 13:10

Pri našem ni težav, da bi bil predebel, ker trop mačk izza vogala preži, kdaj se bo gospod za korak odmaknil od posode s hrano ... Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. sep 2008 13:26

Saj pasjo hrano se že dalj časa dobi v light varianti. Naša mrcina navkljub svoji požrešnosti nima problemov s težo, o njegovem lastniku pa ... je dobil opomin, da bi bilo dobro spremeniti življenjski slog. In pri njem je opozorilo zaleglo, pa zaenkrat kakih konkretnih težav nima.

Loni Makaroni

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. sep 2008 13:30

Ja, lepim in prosečim očkam se je težko odreči, posebej pasjim. Sama sicer nimam psa, ga pa tu in tam popazim prijateljici. Je naučen, da ko se sedi za mizo, odide v svoj kot in dremlje. Ne prosi in ne gleda milo. Če pa že slučajno nanese, pa ga peljem k njegovi posodici, kjer dam vedno kako malenkost noter (pasjo)To poje in odide počivat. Lastnica ga je zelo pametno naučila. Je vite, vendar ne suh. Sicer je mešanček med nemškim ovčarjem in škotskim.

Mislim, da je za debelost kriv lastnik psa, ker se pusti psu voditi, namesto da bi on vodil psa.

Kyara

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

29. sep 2008 13:36

Imamo psicko,ko ni popolnoma nic predebela . Ima prost izhod in vsak dan naredi obhod okrog sosedov(ne gre dlje od 150m).So pa nas vprasali,ce ji lahko dajo kak priboljsek in smo dovolili. Je pa res zanimivo,skoraj nicesar ne poje,vse zakoplje na vrtu,za hude case. To verjetno ponoci pojejo lacni mucki.Ce bi bila pozresna(kot jaz,hehe),bi verjetno morala biti pod kontrolo. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 29. sep 2008 13:37:29

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. sep 2008 13:43

psi (vsaj večina), potrebuje veliiiiiko gibanja. tega imajo (po moje) premalo + priboljški + mili, sestradani pogledi (kar ste že zgoraj navedle) = baročen pesek

LP

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. sep 2008 13:49

Ena redkih stvari, pri kateri smo dosledni, je ta, da pes od mize nikdar ne dobi nič, proseče očke gor ali dol. Ve, kje je njegova skelda, in vsak naš pes ve, da lahko leži ob mizi in tudi gleda nanjo in na koržnike,kolikor hoče, dobil pa ne bo nič. Če je pa kdo že hudo usmiljen, vstane od mize, gre nekaj metrov proč in da psu hrano daleč od mize.

Čeprav obožujem pse pa znorim, če psi tiščijo glavi na mizo, tudi gostom, ne le domačim, in drezajo vanje, samo da dobijo kak košček. Človek je človek, pes pa pes.

 

se pa strinjam z mnenjen, da je za debelost psa kriv lastnik. In ni potrebe po kupljeni dietni ali light hrani, vse se da naredit tudi brez teh čudežnih pripravkov.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti