Rozacea in tablete clinofug

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

tema odprta - 25. sep 2008 21:09 | ogledi: 6.930 | odgovori: 6

Alarm je v naši hiši, saj je dermatolog danes postavil možu diagnozo "rozacea" in za zdravljenje antibiotik "clinofug 50" in ko po spletu zbiram informacije o bolezni, ki naj bi bila neozdravljiva in o zelo težkih in hudih tabletah, ki menda da imajo učinek samo dokler se jih jemlje, me je prevzela panika. Ali ima morda kdo podobno izkušnjo. Za odgovore bom hvaležna!

rezika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. sep 2008 11:12

http://www.eucerin.si/skin_problems/rosacea.asp

 

Ko tole berem, se mi ravno ne zdi razlog za paniko. Za alarm ja, da se torej ukrepa. Dermatolog verjetno ve, kaj počne, in je zdravila dal zato, da pomagajo. In jasno, učinkujejo, dokler jih jemlješ, ko prenehaš z jemanjem pa tudi učinka ni več. Verjetno zdravnik že ve, zakaj mu jih je predpisal.

 

Manj iščeš po internetu, bolje bo in manj razloga za paniko. Pri takih rečeh verjemi zdravniku, ker če boš na lastno pest vse brala in poslušala nas, laike,  in če si za povrh še bolj sumničave sorte, bo vse skupaj še slabše.

 

Zatorej se drži navodil zdravnika. In veliko nas živi s kakšno rečjo, ki ni ozdravljiva, a ne ogroža našega življenja. Ni vsaka neozdravljiva bolezen usodna. Glavo gor in vse dobro želim, mamamia

 

mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. sep 2008 11:24

Tako strašne panike ni, jaz sem jih jemala pol leta. Je pa res, da so clinofug antibiotiki, za njih mi je dermatologinja izrecno prepovedala uživanje mleka, nevem če je tako tudi z drugimi antibiotiki. Jaz sem imela eno srednje hudo obliko aken in ker jem še kontracepcijske tablete Diane 35 je stanje normalno. Čim neham jesti kontracepcijske tablete zgledam v roku enega mesca mozoljasta kot smrklja in si stanja razen z Clinofugom ne morem popraviti. Glede učinkovin zdravila pa bom rekla tako: pri sebi sem opazila, da sem postala pozabljiva, da me glava boli večkrat kot me je nekoč, ampak je to delno najbrž posledica tudi službe, stres ipd. Začetnica

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

26. sep 2008 11:30

Pri kolegici je bila situacija popolnoma ista. Ko je začela jemati clinofug se rosacea ni takoj izboljšala (morda še malo poslabšala, ampak brez panike!, to je baje normalna reakcija na antibiotik), ampak po navodilih dermatologa je porabila celotno škatlico tablet. Situacija se je nato vidno izboljševala, popolnoma pa se je koža popravila kak mesec od začetka jemanja antibiotikov. Tudi njo je dermatolog opozoril na to, da zadeva ni ozdravljiva in da se največkrat ponavlja na kaki 2 leti, ampak zdaj mineva mislim da že četrto leto - brez problemov. Je pa res, da vsakič ko se ji na obrazu pojavi kaka rdeča pikica zažene paniko :) Še največji problem je bil, da je splošni zdravnik ni pravočasno napotil k dermatologu, tako da se je rosacea do takrat že precej razširila.. Le mirne živce :) aby

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

26. sep 2008 11:38

Meni je clinofug pomagal,o rozaciji ni bilo vec sledu.Je pa res,da je to antibiotik in so se mi razbohotile glivice in je bil potreben obisk ginekologa. Majdina

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

26. sep 2008 21:32

Najlepša hvala za vaša sporočila! Kar začudila sem se, ko sem prebrala vaša mnenja, še zlasti zato, ker do sedaj še nisem med ljudmi, ki jih srečujem opazila, da bi kdo bolehal za rozaceo, pa tudi sama sem prvič slišala za to bolezen in sem takoj grebla za vsemi možnimi informacijami. Kot pravite, porabil bo zdravila in čez en mesec ima kontrolo, do takrat pa upam, da bo zadeva boljša. Rezika rezika

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

27. sep 2008 9:04

Tudi jaz imam(sem imela) rozaceo. Od zdravljenja je 9 let. Ne spomnim se točno katere antibiotike mi je dermatolog predpisal, vem le da so bili na negativni listi, zelo močni. Ob začetku zdravljenja je bilo hudo. Koža na obrazu se mi je dobesedno olupila(vrhnji sloj) in bila sem čisto rdeča v obraz, kak teden nisem stopila iz hiše. Dermatolog mi je priporočal čiščenje obraza zgolj z olivnim oljem, kasneje sem lahko uporabljala blage kamilice. Vode ne. Res sem se držala tega, še danes kdaj pa kdaj kožo sčistim z olivnim oljem. Danes imam res lepo kožo, skoraj kot "dojenčkova ritka", sem pa tja kak ogrc, rdečice ni. Ljudje, ki me takrat niso poznali, kar ne morejo verjeti, da sem imela kakršne koli težave s kožo. Držim pesti! beli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti