Ogrevanje prostorov

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 19. sep 2008 12:38 | ogledi: 1.510 | odgovori: 7

Kakšno je vaše mnenje glede ogrevanja s temi "sobnimi" pečmi na olje oz. s petrolejevimi pečmi? Koliko kaj stanejo (na internetu ne zasledim nobene peči na olje - samo tiste velike za centralno ogrevanje), kakšna je potrošnja itd.itd.

Vsako mnenje mi prav pride.

gladiola

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. sep 2008 12:46

moj mož jo ima v delavnici in ker je starejše izvedbe smrdi kot sam drugače pa je imel lansko jesen Lecler veliko izbiro novejših,in tudi nesmrdečih cena pa od 100€ naprej zagotovo pa boš našla kaj na bolhi anaeva

neznan uporabnik

19. sep 2008 12:50

Pred leti smo doma veliko ogrevali s pečjo na kurilno olje in mislim, da je bilo prav pripravno, saj je bila soba hitro topla, je pa včasih malo smrdelo po kurilnem olju. Smo pa tako ogrevanje prakticiali v spalnici, ker še nismo imeli centralnega ogrevanja, in je spalnico uporabljala starejša oseba, tako da ni bilo potrebno kuriti z drvmi in nalagati tudi ponoči. Danes bi za tako ogrevanje veliko raje uporabljala tak oljni radiator na elektriko - hitro ogreje, tudi ko ga ugasnemo še nekaj časa drži toploto. Mi tak radiator uporabljamo za ogrevanje sinove in hčerine sobe, posebno v tem prehodnem času, ko še ne ogrevamo s centralno kurjavo celotne hiše, je pa že kar hladno za tiste, ki sedijo pri mizi in se učijo - hitro ogreje, ne porabi veliko, ko je ogret še kar nekaj časa drži toploto, tudi ko se ga izključi. l.p. tedi

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

19. sep 2008 12:55

Mi smo imeli tako peč na kurilno olje za tista prehodna obdobja,ker imamo drugače centralno ampak,ko še ni bilo dovolj mraz smo s tistim ogrevali,tako da nismo glih zmrzovali. Res je,da na začetku ko jo prižgeš,smrdi. Mi smo jo zaradi tega prižigali zunaj,počakali kakšno minuto,potem pa dali not in ni nič smrdelo. Zdej je pa nimamo več,mamo pa tisto malo električno. evagirl

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

19. sep 2008 12:58

tedi je napisal/a:
Danes bi za tako ogrevanje veliko raje uporabljala tak oljni radiator na elektriko - hitro ogreje, tudi ko ga ugasnemo še nekaj časa drži toploto. Mi tak radiator uporabljamo za ogrevanje sinove in hčerine sobe, posebno v tem prehodnem času, ko še ne ogrevamo s centralno kurjavo celotne hiše, je pa že kar hladno za tiste, ki sedijo pri mizi in se učijo - hitro ogreje, ne porabi veliko, ko je ogret še kar nekaj časa drži toploto, tudi ko se ga izključi. l.p. tedi
Tudi mi smo lani kupili 3 take radiatorje - eden v kopalnici, dva za v sobe in dobro grejejo, presenetljivol glede na velikost. Sploh zdaj ko so bili deževni dnevi smo jih kaj vklopili in se tako greli, posušili perilo. Drugače pa imamo peč na olje, a zaradi cene letos začnemo kuriti na drva, splača se kupiti tudi brikete in tako prihaniti. Olje bomo še vedno imeli,a manjšo količino, ogrevali z oljem pa bomo takrat ko hiša ni polna (smučanje in podobno) in se ne splača kuriti za ogrevanje samo spodnjega štuka. patty

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

19. sep 2008 13:56

Mi pa kurimo samo na drva in smo že začeli s kurilno sezono, dva večera sem pekla v pečici in kuhala mal dlje čaj, zdaj pa sem sklenila, da je tega dovolj in smo zakurili v centralni. S centralno si tudi segrevamo vodo, samo da poleti izključimo ogrevanje. So drva na srečo v domačem gozdu. Malčica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. sep 2008 21:28

Najina peč je smrdela, da si bil ves bolan. Bila je stara. Grela je pa prekrasno! Zdaj, ko imamo majhnega otroka, si je ne upam več uporabiti. tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti