Testo za palačinke

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 19. sep 2008 10:19 | ogledi: 17.501 | odgovori: 26

Zanima me, ali kdo izmed vas pripravi maso za palačinke že dan prej, kot jo potrebuje. Seveda jo potem do naslednjega dne hrani v hladilniku. Večkrat sem v stiski s časom, zato mi večkrat pride na misel, pa ne upam. Hvala za nasvete.

Mami1

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. sep 2008 10:21

Pri nas je to pogosto; naredim testo zvečer, spečem nekaj palačink otrokom za večerjo, ostalo pa pospravim v hladilnik za naslednji dan. Še vedno se je obneslo čisto OK. Issi

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

19. sep 2008 10:27

to se čisto obnese, čeprav jaz ponavadi naredim kar cel kup palačink in palačinke čakajo na zajtrk, samo pokriti jih je treba in dati v hladilnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. sep 2008 10:31

Tudi dva dni je bila masa že v hladilniku, pa ni bilo nič narobe. Le temeljito jo je bilo potrebno še enkrat premešati. Celo, če se mleko slučajno skisa oz. sesiri ni stran za vreč - palačinke so še čisto dobre.

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. sep 2008 10:49

mami1, noben problem! Le posodo z maso pokrij, da se ti masa ne "naleze" kakega drugega vonja iz hladilnika in da se na vrhu ne zasuši. Meni se zdi, da so palačinke še boljše, če masa en dan stoji. Včasih sicer moka toliko nabrekne, da se stvar precej zgosti, pa nič hudega, pred pečenjem jo razredčim z malo mineralne vode. So palačinke še bolj rahle! mamaF - Mojca

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

19. sep 2008 10:59

Ja punce, super ste. Hitre kot vedno, in kot pričakovano, polne nasvetov. Hvala, zagotovo bom vpeljala tudi to prakso s palačinkami. Mami1

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

19. sep 2008 11:01

MamaF se strinjam 100 %. Meni ratajo palačinke zares dobre, šele če masa počiva dan ali celo dva v hladilniku. Morda naslenji dan dodam samo še malo tekočine, ker se zgosti in dobro premešam in potem veselo na delo. magnolija

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

19. sep 2008 11:23

Cila - se popolnoma strinjam! Moj se je zadnjič zmrdoval nad mlekom, ki je bilo v hladilniku, ker naj bi imelo malenkost že skisan okus. In ker hodim po domače mleko, mi je bilo škoda, da bi ga kar vstran zlila. Pa sem iz njih napravila palačinke. Najprej samo z eno jajčko, da sem videla, če bodo sploh dobre, potem pa še iz dveh. pa so bile OK. Marna http://marna.moj-album.com/

neznan uporabnik

19. sep 2008 11:23

Mi smo doma vedno pripravili maso za palačinke že zjutraj, potem pa se je pred peko za kosilo preverilo gostoto mase in po potrebni dodalo še malo mleka. V maso smo obvezno dali še malo olja, ker so tako palačinke bolj voljne in se ponavadi tudi ne prijemajo na ponev, ne glede na to, če je ponev namaščena. l.p. tedi

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. sep 2008 11:27

mamaF je napisal/a:
pred pečenjem jo razredčim z malo mineralne vode. So palačinke še bolj rahle! mamaF - Mojca
Jaz pa z malo piva, ampak, ker je pločevinka že odprta in ker vsi vemo, da pivo ne sme dolgo stat, ga ostanek popijem. Začetnica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. sep 2008 11:35

mami, baje je testo za palačinke še boljše, če malo odstoji, ker se moka dokončno napije in potem dodaš na koncu še toliko mleka, da imaš pravo konsistenco. Midva sicer ne delava testa vnaprej, se pa zgodi,da ga narediva več in ga potem ostanek shraniva in jeva še zvečer ali pa naslednji dan. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti