Izdelava jabolčnega kisa

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

8. sep 2008 9:36

Rimljanka, štartali smo s 50 litri jabolčnega soka, kolk se ga je pa porabilo, pa res ne vem, Precej. Bi ti ga prinesla, če bi vedela, od kod si. Tako pač je, saj marsikaj ne moremo razložit, pa drži. Probaj, drugega ne morem rečt. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

8. sep 2008 9:41

Rolada je postopek lepo opisala.Le sladkorja pri nas ne damo zraven. Vode nikoli ne dolivamo, saj pri mešanju solate kis razredčiš z vodo. Delamo ga iz narezani jabolk, na katere nalijemo vode. Kis shranjujemo v sodčku, ki ima pipico, da ne poškodujemo oblaka, ki se naredi na vrhu. Kis delamo vsako leto svež, čeprav nam vedno ostane nekaj še od prejšnjega leta. lp

bifrost  

član od: 15.9.2008

sporočila: 2

15. sep 2008 17:29

Zanima me, ce je tale posoda v redu: http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3F Je roto posoda res toliko boljsa (je kar pecej drazja)? Zanima me, ce imas sod s kisom (ki ga delas z namakanjem) v stanovanju - a je kaj neprijetnega vonja? Sporočilo je spremenil(a) bifrost dne 15. sep 2008 17:38:18

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. sep 2008 19:41

Mi jabolka zmeljemo, nasipamo izmenično lagolka in malo mlačne vode v 250l plastičen sod. Ko je poln, na vrh nalijemo še malo za kak prst ali dva tople vode. Čez damo gazo in lepo s prtom pokrijemo. Tako pustimo stati kakega pol leta. Nato odstranimo gazo in ono gostoto ki se gor nabere, vse skupaj dobro premešamo in pustimo še naprej stati. Po enem času vse ponovimo, gostoto precedimo in čisti kis nalijemo v steklenice.

Cel postopek traja kako leto in pol. Dobimo čist domači jabolčni kis, brez sladkorja. Nekaj ga porabimo sami, ostalo pa razdelimo prijateljem in sosedom.

Kyara

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

15. sep 2008 20:12

Kyara je napisal/a:

gsteklenice.

Cel postopek traja kako leto in pol. Dobimo čist domači jabolčni kis, brez sladkorja. sosedom.

Kyara
Bistvo domačega jabolčnega kisa je zorjenje. Od časa zorjenjaje odvisna tudi njegova kvaliteta, za to pa je potreben čas, v par tednih kis še zdaleč ne razvije svoje kvalitete. Lp Nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti