Ricotta

tako  

član od: 4.8.2005

sporočila: 41

tema odprta - 3. sep 2008 23:22 | ogledi: 6.102 | odgovori: 4

Rada bi kakšen recept, kjer se uporablja sir/skuta ricotta.

Ali se lahko uporablja pri okisanem paradižniku in kumarah.

Hvala.

LP.

tako

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

4. sep 2008 8:11

Velikokrat naredim testenine po receptu, ki sem ga našla na zadnji škatli ene od Barilinih testenih in vsebuje rikoto. Se ga bom poskusila spomniti. Torej za 2 osebi vzamem enih 120 g kuhanega pršuta (na škatli je bil po moje pravi, suhi pršut), malo popečem in dodam okrog 120 g rikote (pol posodice), 1 dl smetane (uporabljam alpsko smetano za kavo ki ima samo 10 % m.m., s pravo smetano bi bilo po moje to že malo težko kosilo), 1 velik na kocke zrezan paradižnik in obilo žajblja (ene 2 polni mali žlički). Seveda še malo posolim, popopram pa ne, ker mi to ni všeč, sem pa ziher da je tudi malo popra v originalnem receptu. In to je to. Omaka za testenine v 5 min. Lp, piščanec

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

4. sep 2008 8:15

Aja, pa za paradižnik mislim, da je v originalu nekaj češnjevih paradižnikov, delala sem že z obojim, zdaj ko je domač paradižnik na voljo pač ne kupujem češnjevega! piščanec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. sep 2008 8:54

Povsod tam, kjer bi itak uporabila skuto. In v vseh jedeh, kjer se uporablja skuta, pa jih še nisi probala. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti