Molji

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. sep 2008 12:17

katka lopatka je napisal/a:
Kje pa se jih dobi? Po celem stanovanju mi že par dni letajo molji, oni kuhinjski (ne najdem vira) in navadni. Danes sem te lističe za prilepit iskala v enem manjšem sosedu in jih niso imeli. Za navadne molje pa so imeli tiste obešanke (sem jih dala v omaro). Verjetno pa imajo to za prilepit v večjih centrih... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Od kod za pa zdaj molji, sem se tudi jaz spraševala (po temeljitem čiščenju in sortiranju vse moke, drobtin...), na koncu pa sem ugotovila, da so se lumpi zaredili v aranžmajih iz suhega cvetja in gozdnih plodov, ki so jih otroci delali v šoli..... Enako je bilo pri moji mami - vse je pretaknila, na koncu je našla gojišče v okrasni koruzi in posušenih sončničnih rozetah.... Enkrat so se pa tisti, ki ljubijo volno, naselili v mojem starem plišastem medvedu, ki je stražil knjižno polico... Katka, vse prešnofaj! Tumpika, tebi pa hvala za namig, grem tudi jaz v akcijo z oljem čajevca! mamaF - Mojca

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

4. sep 2008 13:13

Ti lističi so krasna zadeva. Še predno so začeli letati po kuhinji, sem jih nalepila v dve omarici in rekla, naj bo za vsak slučaj. Potem sem pa zgledala kot tista iz reklame na TV. Nisem mogla verjeti, da imamo molje. Vse zavitke pregledala, pretipala, moljev pa nikjer, razen na lističih. Po bolj podrobnem pregledu, sem jih našla v vrečki z arašidi (ne slanimi) - originalno zaprti. Molji so luknjice navrtali vanjo in se naselili notri. Zadnjič sem lepila listke še na vikendu in mi je en ostal, pa sem ga dala doma še v eno omarico in se je že en molj prilepil. Hišice mi zadnjih par let sploh niso nič pomagale, niti en molj se ni več ujel vanjo. Bom tudi jaz poizkusila z oljem čajevca! zvezdica55

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

4. sep 2008 13:29

Lističi resnično delujejo.Jaz sem za darilo dobila ful dober aranžma suhega cvetja-pšenica in druge lepe posušene rastline in po nekem času sem začela opažat te drobne nadloge.Sploh mi ni bilo jasno od kod so se vzeli ti molji in ko sem enkrat šla mimo tega mojega aranžmaja sem vidla leglo za molje .Na mojem šopku je bilo ogromno moljev-dala pošpricat -zamrznit-sedaj vrglav stran in sedaj moljev več ni. Ti lističi pa so bili skoraj vsak drugi dan polni teh moljev! harmonika

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. sep 2008 14:29

Lističi so super, na njih se je nabralo cel kup moljev, zdaj pa sem omaro prečistila in oprala. Škoda, da nisem prej vedela za olje čajevca. No, bom pa naknadno z njim pokapala na kosmiče vate in jih dala v omaro. Sem pa mislila, da imam molje samo jaz, zdaj pa, ko vem da imam družbo, jih bom bolj veselo odganjala. Torej, pogumno v boj! daga

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

4. sep 2008 15:56

Moljev sem se znebila za leto in pol. Prepleskala sem stanovanje. Zdaj so se molji spet pojavili, prileteli pa so od zunaj, pri balkonu, ko sem zračila stanovanje. Bom preizkusila olje čajevca, sicer pa imam v elementih v šalicah nadrobljeno sivko. Ta jim samo smrdi, zato pridno lezejo iz elementov. Vira zdaj še nisem odkrila, so pa zelo radi tudi v čajih (filter vrečke). lp

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

4. sep 2008 17:48

Ker bo kamlu jesen, še en nasvet, ki bo mogoče komu koristil. Molje uspešno odganja divji kostanj (ne jedilni). Če v predale, omarice ipd. položimo par kostanjev, se molji sigurno ne bodo pojavili (baje jim kostanj smrdi). skrzolin

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

4. sep 2008 18:04

Joj mi smo tudi nalepili te lističe. V shrambo in v omaro. Pa prve dva dni ni blo skoraj nič(en ali dva molja) pol me pa en teden ni bilo doma in ko sm odprla omaro sm se kar ustrašla,ko sm vidla kolko jih je že gor :) evagirl

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. sep 2008 18:40

Mi imamo tudi Avtanove lističe...zdaj že 4....vedno so poooolniiii.Pa sva z mami že 3x vse pregledali,pol zmetalo stran in vedno vse damo v neprodušne posodice...mah... Še dobro da imamo listke Roncolino

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

4. sep 2008 19:34

Tud pri nas imamo lističe, prej smo imeli pa hiške. Sicer nimamo nevem koliko moljev, do sedaj nisem še nikoli nobenega našla v kakšni vrečki, se pa sem in tja kakšen nalima na hišico oziroma sedaj na listič. Meni je všeč predvsem zato ker je tako praktičen, tiste hiške zasedejo preveč prostora, ta pa lepo na strop omare ali vratca, pa je. *Alisha*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. sep 2008 19:54

Sem danes kupila in "lepila". V narekovajih zato, ker je lepilo na tistem traku tako slabo, da sploh ne drži...sem mogla svoj lepilni trak dodati. Je tudi pri vas tako? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti