Kače

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. avg 2008 19:06

V Sloveniji je zadnja žrtev  zaradi kačjega ugriza je umrla leta 1958.

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 21. avg 2008 19:06:42

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. avg 2008 19:10

Elaphus zanimivo...čeprav mene najbol moti pobijanje kač.Moja babi je nora na to...še uboge slepce potolče. Se spomnim,ko smo letos spravljali seno,ko me kliče ati naj pridem pogledat goža.pa sva gledala in ugotavljala in naju je vedela babi "kaj pa imata???"...sva oba v en glas rekla "Nič!" in kača je veselo "odtacala" dalje :) Roncolino

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

21. avg 2008 21:57

Če mene vprašate, je gnus do kač še iz svetopisemskih časov. Saj vsi vemo, kdo je zapeljal Evo ....

kobra 1

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

21. avg 2008 22:01

Zdravo, imeli smo podoben primer ko se je pojavila kača pri garažnih vratih. Klicala sem kača fon in gospodu razložila kaka je kača in mu jo poslala na elektronsko pošto in mi je lepo odgovoril, da je smokulja, ki je zelo koristna saj odganja voluuharje kot so ti ž predhodnice povedale. Na žalost jo je tast že predhodno ubil pač zaradi strahu, da bi bila mogoče strupena kača, ker imamo majnhega otroka in so malo stran od nas tudi strupene kače. Glede na tovj opis bi rekla da je smokulja, ker je bila tudi naša kača progasta po hrbtu in je spoijnala na gada. drugače pa res poslikaj lev ali pa kačo če jo boš ojela in pokliči gospoda na kačafon pa ti po vse razjasnil. cimetovka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. avg 2008 9:01

Joj,joj cenjena Mangolija, si me pa malo narobe razumela. Malce grdo je od tebe, da mi podtikaš da "nagovarjam ljudi naj jedo kače" in da "jih nagovarjam v kazniva dejanja". Malce hude obtožbe so to, se ti ne zdi ? Navedel sem zgolj splošno znano dejstvo, da se na temu svetu pač jedo tudi kače. Tega nisem kriv ne jaz ne ti. Veš koliko jih pojedo v Aziji ? Zaradi tega jim ne grozi izumrtje,saj jih povsod vse polno. Res je, kače pri nas ne jemo ampak pomisli koliko se jih pobije pač zaradi tega, ker se jih ljudje panično bojijo. Predvsem ženske so tiste, ki imajo nepopisen strah pred njimi, zakaj je tako, pa je tudi spošno znano, mar ne ? Ja, jaz sem kačo jedel in to modrasa. Ne zaradi lakote, ampak zgolj zaradi tega ker pač poskusim vsako meso. Ni pa to to, da bi zdaj hodil pa travnikih s palico iskal kače ,jih pobijal in potem na veliko cvrl doma. Šlo je le za enkraten poskus in to je to. Če sem zaradi tega v tvojih očeh kriminalec , prav, to je pač tvoje povsem legitimno mnenje. Vsem pač ne moremo ugajati !Ni pa prav, da me po forumih javno pribijaš na križ z kar hudimi obtožbami. Želim ti vse dobro in Lp. hedonist

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. avg 2008 10:21

kobra 1 je napisal/a:

Če mene vprašate, je gnus do kač še iz svetopisemskih časov. Saj vsi vemo, kdo je zapeljal Evo ....

kobra 1

Greh ni v kači, greh je v tem, ker je bil Adam požrešen in se mu samemu ni ljubilo odtrgati jabolka. Da je on sit, krivi pa drugi.

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. avg 2008 13:19

frina je napisal/a:

kobra 1 je napisal/a:

Če mene vprašate, je gnus do kač še iz svetopisemskih časov. Saj vsi vemo, kdo je zapeljal Evo ....

kobra 1

Greh ni v kači, greh je v tem, ker je bil Adam požrešen in se mu samemu ni ljubilo odtrgati jabolka. Da je on sit, krivi pa drugi.

F r i n a

Ma, Eva je bila pa tud čudna! Počakala bi, da bi japka sama dol padla, ne!

LP

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. avg 2008 23:22

A ne bi zaradi strahu pred kačami veljalo malce v Biblijo pogledat?

 

Pa ne hedonista takoj napadat, saj ni mislil pojest kakšne ogrožene kačje vrste. Pa kaj naj hedonist naredi, če po Aziji in Afriki kače na žaru in v juhah ponujajo? Pa saj ni Don Kihot ampak hedonist...

Mamamia

mamamia

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. avg 2008 13:51

 upam, da ne bom na "hedonista" ravno jaz naletela ...

kobra 1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. avg 2008 18:33

kobra 1 je napisal/a:

 upam, da ne bom na "hedonista" ravno jaz naletela ...[jezik]

kobra 1 [deteljica]
Saj te bosta Pitončica pa Mambica branili! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti