Skodelice za kavo

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

30. jul 2008 10:13

fresh je napisal/a:
Kot so ti napisale punce, je Catbriyur zraven Mestne hiše in restavracije Sokol v Ljubljani, drugače pa sta Korošca in imata prodajalno tudi na Prevaljah. Meni je njun porcelan čudovit, romantično zasanjan in ekstravaganten. Kogojeve stvari najažje nakupiš, če se odpraviš v Galerijo Oskar Kogoj, ki je v Mirnu pri Novi Gorici. Tudi njegove stvari so tako rekoč brez izjeme razred zase. Če pa tvoj žep ne prenese tega, potem pa je tudi Ikeja dobra izbria. Sploh za takšne, za vsak dan. Lep dizajn in zanimive kombinacije. Potem pa imaš še Villeroy&Boch v Filipovem dvorcu, pa Versace zadevice (meni sicer niso všeč), pa še kaj bi se našlo. Če pa se namenjaš kaj v smeri Dunaja ali Graza, pa je izbira sploh velika. Od meni ljubega Alessija do finskih oblikovalcev, itd. fresh
Kakšne so pa kaj cene teh "šalčk"? Men so blazno všeč take starinske z zlatim robom (sem bolj tip za fine čajanke - prijatelji me kličejo Angležinja ). Sama se sicer tudi kaj dost ne spoznam na porcelan, sedaj se selim v stanovanje in sem dobila v dar ene bolj "moderne" - take s štirioglatimi krožnički, ki so mi lušni za vsakodnevno uporabo. Ko bom pa imela hišo, pa bom imela en kotiček z kakšno mizico in oblazinjenimi stoli iz antikvariata in šalčke kot se spodobi! Ampak to bo samo za moje razvajanje in posebne goste. Začetnica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jul 2008 10:14

Tudi v Celju, v Mestni hiši, je galerija Oskarja Kogoja. Lepi izdelki in lepe cene.

F r i n a

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. jul 2008 12:12

Začetnica, pobrskaj na internetu. So ceniki na njihovih spletnih straneh. Tako, na palec ne upam reči, ker je že kar nekaj časa, kar sem nazadnje kaj kupila pri obeh omenjenih. So bili še tolarčki. fresh

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

30. jul 2008 13:15

Illy kavne skodelice imajo v kofetarnici, ki je na Starem trgu, zraven Čajne hiše. Tam so včasih imeli tudi Frinine Kahla skodelice, zdaj pa nisem več prepričana. Sem pa skoraj prepričana, da jih imajo v gospodinjekem oddelku Maxija (torej v kleti, kjer je bila včasih Čenčarija). Skodelice greš lahko pogledat tudi v Status, v Argentinskem parku, tam imajo kakšno fino oblikovalsko klasiko. paeonnia

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

30. jul 2008 13:51

tu zaenkrat zgleda še ni cenika, vendar če se prav spomnim je ena skodelica okrog 30eur, nisem pa sigurna..prav tako ne vem če je v to ceno vštet tudi krožniček oz. podstavek...npr. sladkornica, je bila mislim da 37eur..dražje ampak zelo lepo...servis ki sem ga imela priložnost uporabljati je nekoliko starejši in nima pozlat, ampak neke modre potiske in ta se pere že zelo dolgo v pomivalnem stroju pa je še vedno kot nov..torej po mojem mnenju vseekakor vredno denarja... http://www.catbriyur.net/ lp ursulinka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

30. jul 2008 15:36

Petrca_5 kaj pa če bi si kupila bele in jih poslikala,pobarvala po svojem okusu.Če imaš kaj umetniške žilce v sebi :) Roncolino

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

30. jul 2008 17:51

Frina, meni so te, katerih link si dala, noro lepe!!! A se jih dobi kje pri nas? Kaj pa na HR, bi se jih dobilo v kakšni večji trgovini (ker gremo ravno na morje, pa bi jih sproti kupila)? Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti