Obstojnost peciva-keksov

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 13. dec 2002 13:38 | ogledi: 3.928 | odgovori: 3

Lepo bi prosila, če mi lahko poveste koliko časa je obstojnost Biciklov, Orehovih zvitkov, Janeževih upognencev in podobnega peciva.

Zanima me namreč zato, ker bi začela peči za Božič in novo leto, pa ne bi rada da bo do takrat že vse za proč.

Hvala!

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

13. dec 2002 17:05

Mirijam, kaj pa če boste dotlej že vse pojedli - to se namreč meni zgodi, če prezgodaj napečem. Ne, resno, za zgornje ne vem, kar se tiče piškotkov iz krhkega testa, je moja izkušnja, da jim čas ne pride do živega, če jih hranite v zaprti posodi za piškote, prav tako ni težav z navadnimi makroni. Lp, Irena

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

13. dec 2002 19:04

Tudi pri nas že vse zmanjka prej. Jaz sem lani začela pečt 10 dni pred novim letom, pa sem jh morala nekaj skriti, da mi jih je še kaj ostalo. Če nimate s tem problemov doma zdržijo npr. Bicikli tudi 14 dni in več če so v dobro zaprti posodi.

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

13. dec 2002 20:39

Keksi, ki so iz krhkega testa in podobno počakajo v dobro zaprti posodi in na malo bolj hladnem 4 tedne. kar je pa bolj mehkega, ali pa polnjeno s kakšnimi kremami pa 2 tedna. LP Damjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti