Kamp za otroke

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 11. jul 2008 10:45 | ogledi: 13.318 | odgovori: 11

Znova se obračam na vas....v upanju, da mi tako kot vedno date dober nasvet, Kam kampirat (s šotorjem)na Hrvaško? Smo 3 članska mlada družinica s 4-letno deklico. Lani smo poskusili kampirat blizu meje v Umagu in smo bili zadovoljni, letos pa bi se odpravili "malo dlje". Pomembna je dobra senca, ampak res dobra, in da ni skalnata plaža. Svetujejo Pag (Šimuni ali Straška)....

Res lepo prosim, da mi podate kakšno vašo lepo izkušnjo,

hvala vam,

lp, Žuži

zuzek

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

11. jul 2008 11:09

Straško je res super, prav tako Šimuni, so pa slednji kar precej dražji. Drugače pa mene tudi zanimajo še kakšni drugi predlogi. jessy6

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 11:36

Precej blizu je Valun na otoku Cresu. Kamp tam se imenuje "Zdovica". Tja smo zahajali kar kakšna 4 leta, ko sta bila otroka še majhna. Senca-kolikor hočeš, promet - ga ni, ker si v kamp stvari pripelješ s priročnimi vozički, ki te čakajo v vasi, plaža - kamenčki, od drobnih do malo večjih, globina vode - obrežje se zelo položno spušča, zato je idealno za učenje plavanja ali čofotanje po plitvini. Infrastruktura v vasici je OK - 3 gostilne, slaščičarna, trgovina, trafika, stojnica s sadjem, zjutraj lahko uloviš tudi kakega ribiča z ulovom, sicer pa je mesto Cres le kakih 12 km oddaljeno. Pretirane gneče ni, ker je kamp majhen (žepne velikosti v primerjavi z istrskimi "lagunami" itd.) Skratka, za družine z majhnimi otroki, ki rade kampirajo bolj v mirnem okolju, je Valun zelo primeren. V kamp pa se ne da priti s prikolicami ali avtodomi, je samo za šotore! Evo, sem našla še link (poglej kamp Zdovica): http://kvarner.hr/camping/cres.html http://www.svet-je-lep.com/narava/ekologija/v http://www.cresislandapartment.com/slo/valun.htm mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 11:40

Pa še to: če ste bolj pohajaške sorte, je Valun super izhodišče za izlete po vsem otoku. Vredno je videti slavne Lubenice, pa Beli, pa Pernat - vas "sa najboljim češnjakom u Hrvatskoj, pa čak i šire", seveda se splača zapeljati do Osorja, pa naprej na LOšinj....skratka, dolgega časa tam ni! Pa lep dopust vam želim, zuzek! mamaF - Mojca

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

11. jul 2008 11:56

Za otroke je tudi primeren otok Rab-Lopar-rajska plaža. Velik borov in ponekod topolov gozd, plaža pa mivka in tudi v vodi (to vidim kot minus, ker moraš daleč hoditi da lahko zaplavaš) med tem ko je pa to za otroke super, voda je običajo ob obali tudi zelo topla. Na plaži ni sence, zelo priporočam senčnik ali tisti mini polkrožni šotorček, za hodit priporočam natikače, ker se mivka zelo zelo segreje. Ob plaži so tudi tuši, bari in restavraciji in igrala za otroke. V samem kampu trgovina, mesnica, restavracija, malo izven njega (ob hotelskem naselju) pa tudi kar nekaj trgovinic in restavracij. Sam kraj pa ponuja tudi veliko krajših in daljših izletov. Je pa kamp običajno bolj poln, tako da je dobro prej preveriti zasedenost, sicer se za šotor običajno vedno najde prostor, je pa vprašanje koliko je še prostora v senci in kako daleč je do obale (če vam je pač to pomembno oz. vam je vseeno kje je šotor). lp in prijeten dopust kjer koli že bo. jagodas

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 12:26

Po Valunu je naša družina odrinila globlje v Dalmacijo. Prevozili smo ves Hvar, vendar nam je (zaradi 4 in 6 let starih otrok in njune želje po mivki) na koncu ustrezal le Avtokamp Mlaska blizu mesta Sućuraj (na J koncu otoka). Tudi tu je sence obilo (vsaj 2002 je bilo tako, upam, da kak požar ni medtem vsega uničil), del plaže je zidan - betoniran, dno pa je mivkasto. Tista mivka je super, ni "blatasta", kot smo je vajeni s flišnih področij, je težka, siva, ki se takoj vsede na dno, tako da je voda ves čas čista (sicer mene ne bi prepričali za ta kamp). Kamp je razdeljen na dva dela, FKK in "oblečen". Bistveno lepše parcelice in senčni kotički so v FKK delu. Tule je link do informacij o Mlaski: http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=28 http://www.mlaska.com/si/photo_gallery_mlaska.php?m Za potovanje do tja priporočam pot do Drvenika, potem pa na trajekt za Sućuraj. Z avtom je to bistveno ugodnejša varianta kot pot do Splita, trajekt za Hvar, potem pa še vožnja čez cel otok. Je pa pohajkovanje po otoku zdaj, ko žanjejo lavando nekaj najlepšega, kar se ti lahko zgodi....vonjave iz destilarn so nebeške, škržati nažigajo.....ahhhh! mamaF - Mojca

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

11. jul 2008 13:54

mamaF, si bila mogoče v kampu Vira na Hvaru? K

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

11. jul 2008 13:55

joj..zlate ste...tale kamp Zdovica me je kar zamikal... lp zuzek

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 14:02

KARMINA je napisal/a:
mamaF, si bila mogoče v kampu Vira na Hvaru? K
Ja, če lahko temu tako rečem, namreč, tistega leta (2002) smo šli najprej pogledat ta kamp, pa smo bili zelo razočarani, ker je bil zaprt in to baje že kar nekaj let po požaru, ki ga je uničil. Baje so ga zdaj čisto prenovili....ne vem, ker pozneje nismo več šli na Hvar. http://www.suncanihvar.com/hrv/auto-camp-vira-hvar ...po temle sodeč zdaj obratuje! mamaF - Mojca

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

11. jul 2008 14:26

Obratuje, ja! Mi gremo avgusta tja, po slikah sodeč "fajn" zgleda. Sem mislila, da kaj iz prve roke izvem. Lep vikend! K

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2008 16:06

Tudi mene veseli, da je kamp zdaj zelo lep (po slikah sodeč), ker takrat je izgledalo tako obupno, povsod polomljena ožgana drevesa, zarjavela ograja....brrrr. Sem bila na Hvaru še v Zavali in Jagodni - oba sta krasna majhna kampa (na zahodni obali), je pa obala za bolj velike otroke - čeprav najdeš tudi romantične majhne zalivčke z belimi kamenčki....če seveda ni preveč ljudi. Tam sva bila z možem še sama, z otrokoma pa smo samo prespali eno noč. Prijatelj je zelo pohvalil tudi kamp Milna, ki je tudi blizu mesta Hvar (zahodno). Tudi to je manjši, precej razgiban kamp (ne tisti ravninski, kot smo jih vajeni iz Istre). Kakorkoli, na Hvaru je zelo lepo in kar se kampov tiče se najde za vsakega nekaj. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti