Vanilijeva krema za torto

tinika  

član od: 27.11.2002

sporočila: 1

tema odprta - 1. dec 2002 21:21 | ogledi: 8.101 | odgovori: 4

A bi kdo napisal meni nevednici kako narediš vanilijevo kremo brez pudinga.

Katera se vam zdi boljša - z ali brez pudinga?

Ali pašejo banane (cele) na vanilijevo kremo?

Hvala za odgovore

Tinika

tina urh

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

2. dec 2002 12:18

Vanilijevo kremo naredim jaz tako, da rumenjake s sladkorjem in jedilnim škrobom vmešam v vrelo mleko in kuham nad paro do gostega, v le malo ohlajeno pa vmešam še sneg iz beljakov. To je to. Ne vem, zakaj te moti puding, če zaradi škroba, potem moja varianta verjetno ne pride v poštev, Kar se pa banan tiče, za moj okus absolutno pašejo. Ps. količin za kremo zdaj ne vem na pamet, lahko ti jih napišem zvečer od doma, lahko pa preveriš količine tudi v kuharskih knjigah - kremšnite in princeske sta že taka recepta, kjer bi to moralo pisati. Uspešno kuho, /oz. peko Irena

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. dec 2002 13:02

Vaniljevo kramo lahko narediš brez pudinga, vendar z želatino. Čeprav je to čisto drugi stil kreme. M.

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

2. dec 2002 17:08

Jaz naredim takole: 2 rumenjaka 50g sladkorja 30g škrobne moke 1/4l mleka 200g masla 100g sladkorja v prahu Rumenjake, sladkor, škrobno moko in malo mrzlega mleka gladko razmešamo. To mešanico vlij v preostalo mleko in med mešanjem segrevamo, da zavre.Strjenko odstavimo in večkrat premešamo, da se ne naredi kožica. Maslo penasto umešamo in mu dodamo sladkor. Ohlajeno kremo dodajamo v umešano maslo in to je to.V to kremo lahko dodajamo različne primesi kot je marmelada, sadje, rum, kava, čokolada,kakav............. Lep dan, da vam uspe!!!!! Sporočilo je spremenil(a) goga dne 02. dec 2002 17:25:00

tinika  

član od: 27.11.2002

sporočila: 1

2. dec 2002 21:37

Hvala vsem za nasvete. tinika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti