Aranžiranje darila

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

tema odprta - 30. jun 2008 15:59 | ogledi: 8.682 | odgovori: 9

Ali ima kdo kakšno idejo, na kakšen način dati denarno darilo? Da nebi bilo v kuverti kot se običajno daje, ampak kako drugače? Zmankuje mi časa in potem sem brez idej za mojega Abrahamovca.

tutifruti

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jun 2008 16:05

Nekje sem videla "šopek" z bankovci, ko so bile rožice narejene iz bankovcev in vpletene med ostalo cvetje. Lično je izgledalo. Ne vem pa, kje sem to videla :( Nekje na netu, seveda. Atina

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

30. jun 2008 16:30

tutifruti, jaz imam dve knjižici na računalniku o aranžiranju geldgeschenke-a, če te zanima mi na ZS pošlji mail naslov... lp oz ti pošljem link do njih:) Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 30. jun 2008 16:34:41

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

30. jun 2008 16:51

Ko sem jaz dobila denarno darilo, je bil bankovec zvit v tulec in ta tulec zavit še v svetleč darilni papir, pa mašna okrog. Ali pa drugo - kar v šparovčku, al pa v majhni skrinjici,.... bobika

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

30. jun 2008 17:59

poglej na forum Otok zakladov miljontisoč idej drugače pa če je to mlajša oseba,odpreš bančni račun,poštna banka pa ima celo posebno otroško varčevanje ali pa kupiš hranilnik anaeva

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jun 2008 18:48

Mislim, da gre v tem primeru za Abrahamovca... Drugače pa ne pretiravati z aranžiranjem, jaz tako denar skoraj stran vrgla, sem ga enostavno spregledala.

Loni Makaroni

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

1. jul 2008 5:20

majamarko je napisal/a:
tutifruti, jaz imam dve knjižici na računalniku o aranžiranju geldgeschenke-a, če te zanima mi na ZS pošlji mail naslov... lp oz ti pošljem link do njih:) Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 30. jun 2008 16:34:41

 

Majč mene zanima, zato prosim, mi kar pošlji

Lep dan in veliko se smejte

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. jul 2008 6:54

Ideja, prva: narediš torto in daš v sredino " rumenjak" od kinderjajčke, v katerem je denar.

Idaja, dva: kupiš lepo kuverto, po možnosti barvasto, cvetličarna pa to zelo lepo aranžira na trdem kartonu, ki je ovist v papir iz papirja. Kuverto zaviješ v enak, ali ustrezen papir. Na karton pritrdiš kuverto in jo okasiš z drugimi okraski ( rožice, školjke, bleščice), z metalno nitko. Idej je veliko, na trgu pa tudi dovolj okraskov.

Ideja, tri. Denar daš v lepo, barvasto kuverto in jo daš v škatlo. To škatlo v večjo in do konca, ko jo primerno zaviješ in okrasiš.

Ideja , tri: denar spremeniš v kovance. Streseš jih v posebno škatlo, po možnosti leseno, pomešaš s sladkarijami, npr. bomboni, majhnimi čokoladicami. Tako škatlo aranžiraš.

Ideja za poročno darilo za graditelje: kovanci, pomešani s peskom, ki ga mora obdarovanec presejati.

In kaj manjka keramičnemu in podobnemu hranilniku lepe oblike, v katerega daš denar in ga lepo okrasiš, na papirnati podlagi, zaviti v barvast papir in z nekaj zavitki ?

Še na koncu: na trgu so "vizitke", na katerih piše npr. Kupi si nekaj lepega in so namenjene predvsem darovanju denarja. Sama menim, da denar ni darilo ( pač tako mislim), pa zelo nasprotujem mečkanju denarja. Čeprav so lahko ideje zgibanja zelo zanimive.

 

F r i n a

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

1. jul 2008 7:15

V malo večjo darilno škatlico (npr. škatlica za plaketo je primerne velikosti) v tulčke zaviješ bankovce in menim, da bo presenečenje kar veliko, ker bo najbrž pričakoval "že spet kakšen nakit" in nato zagledal € € € ... macadamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti