Bučke-sladica

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

2. jul 2008 19:50

Pa baje je važno al so na direktnem soncu al ne pa zalivanje ko so še tople... Ampak ne me za besedo držat ker sem to zvedel od tašče pa ne vem kolk je res ker nisem poizkusil.lp pero

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. jul 2008 21:20

Anemona, imate kje v bližini jedilnih bučk posajene okrasne bučke?   Če ja, okrasne kar populite, sicer bodo vse jedilne neužitne.   Buče so ena redkih rastlin, ki se izgleda skriža že s prenosom peloda, ne šele potem naslednje leto s semenom.  Se mi ze zgodilo celo, da mi je na veji špagetaric kot zadnja zrasla ena čisto podobna cuketi, tako po obliki, kot po barvi

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jul 2008 21:26

Cila je napisal/a:

  Buče so ena redkih rastlin, ki se izgleda skriža že s prenosom peloda, ne šele potem naslednje leto s semenom. 

Cila

Tegale pa ne razumem. Razlago, lepo prosim!

LP

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jul 2008 22:05

elaphus, ni kaj razlagati. VSAKA rastlina se križa s prenosom peloda, saj veš, že Mendel je to pogruntal, več kot 150 let nazaj... Strokovne razlage se tule ne bi lotevala, lahko pa, če bo kdo želel. Semena so pač že mlade rastline (kalček), opremljene z zalogo hrane za začetno rast in obdane s semensko lupino, ki jih varuje. Iz njih zraste nova rastlina.

Cila razloži, prosim, kaj si hotela povedat. Ker strokovno nikakor ne zdrži tvoja trditev.

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jul 2008 22:09

anemona, pritrjujem elaphus. Verjetno je res domače seme krivo, ki je nastalo s križanjem jedilne in okrasne buče, take buče so lahko strahotno grenke (imam izkušnjo...). Buče so med najbolj promiskuitetnimi rastlinami, e mi zdi. V bližnjem sorodstvu se vsevprek križajo....potomci pa niso vedno po meri nam, ki jih gojimo.

rimljanka - zasebno mnenje

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

2. jul 2008 22:32

Super ste, sem se spet nekaj novega naučila z vašimi mnenji, sreča, da se mi to še ni zgodilo, ker bi najverjetneje pri tem grenkem okusu bučke zasovražila, vsaj opisujete grozno, strahotno grenkobo, ki ni za jest. Nisem vedela, da je taka umetnost s temi bučkami ,ki so tako enostavne, pa očitno lahko tako presenetljivo neprijetne. Hvala za nasvete in mnenja. Lp jaša

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

3. jul 2008 9:21

Hvala vsem za razlago.Res imam mešan nasad-okrasnih in jedilnih in to že nekaj let vendar se mi to še ni zgodilo. hvala anemona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti