Katera voda je najboljsa?

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. jun 2008 11:52

Mariborsko vodo iz pipe pijem že 55 let in jo nameravam še dolgo. Saj za to vodo tudi plačujemo vsak mesec in mi res ni do tega, da bi kupovala še vodo v plastenkah. Najprej nosiš gor, potem pa še dol, čeprav je drugo res lažje. Pred blokom imamo zabojnik za plastenke, ki je pogosto prepoln. Takrat pomislim, da bi se morali navaditi stiskati plastenke, da bi zavzele manj površine. Ampak onesnaževanje narave žal še vedno ostane. riba-ribica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

18. jun 2008 11:59

Jaz imam pa problem, da popijem premalo vode oz. tekočine. Zelo težko se prisilim, ker kar noče in noče dol.

katti

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

18. jun 2008 12:19

Vedno s pipe. Pred kratkim je krožil mail o raziskavi na neki šoli, ki so v vodo različnih ponudnikov vstavili čebulo. Najhitreje je zrasla v vodi od radenske. Baje so neke raziskave pokazale, da je radenska najboljša po kvaliteti. Nisem strokovnjak s tega področja, a ko kupujem vodo, vedno gledam, da na plastenki piše "izvirska voda". Spomnim se, k sem 1x v kampu kupila šparovo, pa je niti psi niso hoteli piti, smrdela je ko hudič.

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

18. jun 2008 13:37

Strinjam se z Vandelino, vendar jaz sem na Hrvaškem že dvakrat staknila hudo drisko, ker sem pila vodo iz pipe. Najbolj problematična je zadeva pred sezono, ko poraba vode še ni velika in cevi še niso "prepucane". Zato sem jo začela prekuhavati, ker pa je to zamudno delo, poleg tega zaradi klora uničiš lonec, sem za vikend začela nositi vodo s seboj, na daljšem dopustu pa sem kupovala njihovo vodo v 5 litrskih plastenkah. Zdaj imam dve leti Brita vrč. Voda ni nič čudnega okusa in je prefiltrirana. Sem naredila preizkus. Vodo sem prefiltrirala, pretočila v lonec, zavrela, nobenega sledu o vodnem kamnu. Doma vedno pijem vodo iz pipe. Pa ne zato, ker sem Gorenjka, ampak, ker je res dobra in ledeno hladna. Pa še to. Brita vrče prodajajo v različnih velikostih. Če se odločite za nakup, pazite, da boste kupili takega, ki gre v hladilniška vrata, je najbolj praktično. Lejla13

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

18. jun 2008 13:38

Kar se dileme "ustekleničena voda ali iz pipe" tiče se popolnoma strinjam z Vandelino Jr., dodam naj le še to, da po zadnjih raziskavah (ali pa "raziskavah") pretirano nalivanje z vodo tudi ni najbolj zdravo oz. je celo obremenilno za organizem. Itak nas taki in drugačni "strokovnjaki" vsakih par let (ali celo mesecev) prepričujejo nekaj novega, mi pa tečemo seveda v trgovine in ..... To sicer ni tema, ampak saj veste kaj pravijo sedaj glede sončenja: ker se premalo sončimo in se mažemo s premočnimi UV filtri, nam vedno bolj primanjkuje vitamina D, zato se je še bolj povečalo število različnih oblik raka, .... Potem pa bodi pameten?! Mislim, da se moramo glede vseh stvari ravnati le po svoji zdravi pameti in ne nasedati modnim muham (kar v Sloveniji ustekleničena voda sigurno je, drugače je seveda tam, kjer je voda iz pipe oporečna). sonci

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

18. jun 2008 14:32

Imamo to srečo, da imamo dobro izvirsko vodo, zato kar iz pipe. Vode z okusom so pa v velikih količinah škodljive. Jaz Zale niti povoham ne več, odkar je hči pustila plastenko z malo te vode v avtu in čez par dni je bila v vodi nekakšna sluz-ogabno. Kupujem samo Radensko in nobene druge vode. špelči

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

18. jun 2008 15:12

Pri nas tudi pijemo vodo iz pipe, le po kakšnih hudih nalivih, ko je naša voda dobesedno rjava kupujemo ustekleničeno. Kljub nevemkolikokratnem urgiranju se naše javno podjetje, ki je zadolženo za oskrbo s pitno vodo ne odzove in prečekira, kje je vendar nekaj narobe, da pri nas po hudem deževju teče taka voda. Ko smo jim rekli, da je ne bomo več plačali, se tudi niso preveč vznemirjali in so rekli, da bodo pač ukrepali na ustrezen način...

 

Če pa me slučajno pot zanese na kakšno krajše potovanje - pa me že doolgooo ni - takrat pa obvezno ustekleničena voda.

rrr

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jun 2008 15:32

sonci je napisal/a:
Kar se dileme "ustekleničena voda ali iz pipe" tiče se popolnoma strinjam z Vandelino Jr., dodam naj le še to, da po zadnjih raziskavah (ali pa "raziskavah") pretirano nalivanje z vodo tudi ni najbolj zdravo oz. je celo obremenilno za organizem. Itak nas taki in drugačni "strokovnjaki" vsakih par let (ali celo mesecev) prepričujejo nekaj novega, mi pa tečemo seveda v trgovine in ..... To sicer ni tema, ampak saj veste kaj pravijo sedaj glede sončenja: ker se premalo sončimo in se mažemo s premočnimi UV filtri, nam vedno bolj primanjkuje vitamina D, zato se je še bolj povečalo število različnih oblik raka, .... Potem pa bodi pameten?! sonci
1. 2 litra na dan ni prenalivanje. 2. za tole drugo trditev pa še nikol nism slišala... Gsus... in tud mislim da ni res tole. je ziher spet pisalo na kakih 24ur. com, pol pa vsi pravjo... so dohtarji rekli.. ja pa ka še.. 3. res je po briti voda brez kamna.. sam kaj pa veš.. mogoče bi ti pa koristu kak mineral tam not, to pa vse pobere... bannanna

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

18. jun 2008 17:23

Meni najboljša voda se zdi še vedno voda iz pipe. White Daisy

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

18. jun 2008 17:32

Se spomnim rosnih let, ko je bila na TV reklama, mislim, da je bila glavna faca v njej Blažka Müller in je reklamirala vodo. Takole nekako se je glasil slogan: "Z ali brez." Kako z ali brez? Z mehurčki in brez njih? Pa saj to je potem navadna voda, ha, ha, kdo bi pa to hotel kupiti. Res se mi je zdela smešna in nesmiselna ideja. Pa poglejte, kam smo prišli danes. Vodo kupim le, če je nujno - če sem na poti ali če potrebujem plastenko, ki jo nato polnim, ko potrebujem vodo za kake aktivnosti (pohodništvo, fitnes ...). Zato pri nakupu gledam predvsem na embalažo, recimo Frucova plastenka ni najbolj praktična. Ponavadi vzamem kar 1,5-litrsko Zalo, in to zato, ker mi je dobra. šnorca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti