Rdeče zelje

AA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 2

tema odprta - 14. nov 2002 16:37 | ogledi: 4.704 | odgovori: 4

Ali mi lahko pomagate, kako naj pripravim dušeno rdeče zelje kot prilogo

ambienta  

član od: 31.7.2002

sporočila: 21

14. nov 2002 16:45

Prepraži čebulo z malo soli in sladkorja, da postekleni, dodaj narezano rdeče zelje in naribano jabolko.Duši do mehkega in zalivaj z malo vode in rdečega vina.Če želiš lahko dodaš tudi malo moke.Začini po okusu z soljo in poprom,jaz kumine ne dodajam. jadranka zakovšek

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. nov 2002 11:52

Na nekem forumu je bil pred časom naslednji recept. "Glavo zelja narežete na rezance. Prepražite čebulo, dodate zelje, malo česna, lovorov list in sol. Še malo prepražite, potem pa zalijete z rdečim vinom in dušite do mehkega. Na koncu dodate malo kumine, popra in kislo smetano. Varianta s karameliziranim sladkorjem: Naredite ga podobno, samo da najprej na olju karamelizirate žlico sladkorja, dodate nasekljano čebulo, na rezance zrezano zelje, ki ga malo poprašite z moko, zalijete s hladno vodo in rdečim vino ter dušite. Dodate sol, kumino, poper. Ko je zelje srednje mehko, dodate na lističe naribano 1-2 kisla jabolka. Vse skupaj dušite do mehkega." Spomnim se, da je ena povedala tudi, da rdeče zelje daje kar v pečico k svinjskemu mesu, da se skupaj peče. Malo zaliva, vendar ne veliko, da meso ni bolj kuhano.

Nataša  

član od: 20.8.2002

sporočila: 24

17. nov 2002 20:46

Pri nas ga pripravljamo enako kot svetuje Fani, le brez kumine. Dodamo pa rozine! Nataša Nataša

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

22. nov 2002 21:24

ko kuhaš rdeče zelje daj vanj nekaj rezin olupljenih jabolk! to je super stella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti