Vaflji - korneti

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. jun 2008 13:48

Hvala, grem takoj zdaj po službi v BTC. Sladoledomat - super, samo zaradi pomanjkanja časa sem naredila sladoled samo enkrat... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. jun 2008 15:32

Koliko različnih opekačev je na tem linku, ki ga je prilepila klavdijaB , pa receptov tudi. Nemško malo razumem, ampak, kolikor sem razbrala pri receptih, a so vsi ti recepti za ta opekač za vaflje? Krompirjevi, pa pica vafel in še kaj? Si ne znam predstavljati kako se lahko v tem opekaču kaj takega napravi . zvezdica55

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. jun 2008 20:02

Katka, a si dobila novi pekač? Moj dela brezhibno... (sem pa kupila baterijske zobne ščetke in ena ni delala, pa so mi brez vprašanja zamenjali:))

čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. jun 2008 20:04

Zvezdica55, mogoče bi se dalo zamenjat del sladkorja s kakimi mletimi oreški, tako testo tudi pride krhko... Nam ni nič presladko, smo sladkosnedi.

čoko

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

10. jun 2008 20:17

zvezdica, če boš kdaj rabla kak prevod recepta, mi tisti recept pošlji na zs, jaz nisem brala teh receptov, se mi je pa zasvetil pekač za müslije.... še mam dva meseca časa razmišljat, če bi si ga zaželela za RD., no tam piše, da je zraven knjižica receptov klavdija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. jun 2008 2:43

Eto, zamenjano . Res prijazni, ker sem si namreč shranila še celo napačen račun od nakupa v Lidlu en dan pred pekačem (ne me spraševat, kako...) in so zamenjali tudi brez tega brez problema. Aja, pekačev imajo pa še na tone v BTC. Ni nič zanimanja, očitno. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. jun 2008 7:36

Evo, naredila sem jih in nad rezultatom sem naravnost navdušena. Prinesla sem jih tudi v službo in danes bo Lidl množično napaden, ker bodo šle vse kupovat, ker so jim bili "kanoli po moje" tako všeč. Da zaupam potek (dala bom tudi v bazo). Naredila sem testo po priloženem receptu, s tem, da sem dodala tudi malo limoninega soka, ruma in cimeta. Osnovno testo je izgledalo takole: Nato sem dajala na pekač manjšo žličko testa, da bi prišli manjši vaflji, ker če pridejo čez celo površino, je kanol potem prevelik. Takole: Pekač sem vsakič s silikonskim čopičem premazala z malo olja z okusom masla, vaflje pa sem ovijala okoli manjše vazice. Sicer so zelo vroči, ampak zaviti jih moraš takoj. Delovno okolje je na fotki: Osnovni nadev sem naredila iz 500g mascarponeja, 2 dl stepene sladke smetane in 10 dag sladkorja. Vaflje sem polnila z dresirno vrečko, in jih na koncu še okrasila s sezonskim sadjem. Poskusila sem narediti tudi skodelico in je lepo uspela - vroč vafelj sem dala na kozarec: V nekaj osnovnega testa sem zamešala 2 žlici nutelle, polnila pa sem jih z osnovnim nadevom, ki sem mu tudi primešala nutello. Konce sem posula še s koščki temnih in belih čokoladnih ostružkov (od Schwartaua). Zelo dobro! Ćeprav so ti čokoladni vaflji takooo krhki, da so se lomili, že ko sem jih delala in jih je bolje pojesti takoj: V nekaj osnovnega testa sem dala nalistane mandlje in mandljevo Foster-Clarks aromo. Ti so prišli najlepši. Nisem jih še uspela napolniti... Polnila pa jih bom z vanilijevo kremo, ki ji bom dodala kapučin v prahu iz vrečke. Fotka sledi . Priporočam nakup. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 11. jun 2008 07:38:06

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

11. jun 2008 8:26

Katka kanolastični so! Hvala za idejo in recept.

lp Saša

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. jun 2008 8:31

Jaooo Katka, tako lepo si to opisala! In tako čedno zgledajo! Se mi zdi, da bi nujno in takoj potrebovala tudi to mašinco ...Pa najbrž tudi še katera, ki danes to gleda in bere...

Ognjič

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

11. jun 2008 9:26

Kakšna sreča katka lopatka (tudi za nas ), da si končno lahko začela z delom na pekaču. Sploh nisem vedela kaj so to kanoli , sedaj pa vem in jih bom takoj poskusila narediti. Korneti so bili res preveliki. Hvala čoko za ponudbo, upam, da bo še kdo poizkusil s kakšno nesladko varianto (sladkosned je sasmo sin, ostali pa se sladkorju bolj izogibamo in bo poročal. Sicer je pa na začetku vedno navdušenje, zato je potrebno to izkoristit, potem pa obleži nekje na polici, v shrambi ali kleti . zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti