Hladne solate

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. maj 2008 19:13

zelena leča, feta sir, rdeča paprika, čebula - malo naoljeno in okisano bannanna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. maj 2008 19:27

[citat=--katka lopatka--]mamamia tvoje mi je všeč V drugih so povsod te kisle kumarice, ki so mi jooooj zanič-imam s tem probleme v življenju, ker kamorkoli pridem, vse solate imajo ali navadne ali kisle kumare notri katka http://katka-lopatka.moj-album.com/[/citat]

 

Jaz imam sicer rada kisle kumarice, ampak v solatah meni tudi presedajo. Če že, potem raje dam namesto običajnega kisa malo tistega od kumaric, kumaro pa kar tako pojem.

 

Sveže kumare pa obožujem s praženim sezamom, sokom limete in ribjo omako....to pa je za popapcat.

 

Čau, Mamamia

mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. maj 2008 21:54

 

 

 

 

 

 

Ali pa zrežeš pečeno piščančje meso na trakove, dodaš tanko zrezano belo zelje, tanko zrezano čebulo, ki jo prej malo namakaš v vodi, dodaš še na tanke trakce zrezano korenje, dodaš malo sojine omake in popra, lahko še sesekljan peteršilj, koriander ali druga zelišča.

 

mamamia

mamamia[/citat]

 

Me zanima zakaj namakaš čebulo v vodi? Izgubi oster okus, ali kaj drugega.

Aki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. maj 2008 9:46

Izgubi oster okus, razen tega ne spušča več vode, ko je solata že soljena in se tako na dnu sklede ne nabira odvečna tekočina, pa tudi ne uplahne.

 

Poleg tega se čebula namaka v vodi tudi, ko jo želimo cvreti, potem je lepo hrustljava (kot tisti obročki v mehiških restavracijah).

 

Mamamia

mamamia

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

26. maj 2008 10:19

Mene zanima recept za solato iz kaše... mišika

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. maj 2008 11:13

Skuhaj cvetačo nato ji, ko je ohlajena seveda, dodaš naribano ali sesekljano trdo kuhano jajčko, sesekljan česnek, malo peteršilja, sol, poper, kis, olje - uspeh zagotovljen! Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti