Piknik za poroko???

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. maj 2008 11:11

Se strinjam z darling mamamio, (darling, Vive la France!).... Jaz v osnovi nisem ta prava za nasvete o svatbah - ker sem po nekaj izkušnjah ugotovila (enkrat sem se razpisala o tem, kako sem dvakrat ta kratko potegnila kot priča), da svatba preprosto ni my cup of tea... Iz vprašanja predpostavljam, da se boš poročila. Ti čestitam in želim srečo, dober seks, ker to je eno samo zdravje, streho nad glavo, polno shrambo in denarja toliko, da se bodo plačale položnice in da bo vedno nekaj ostalo, kratek spomin, da pozabiš zamere in rožnat pogled, da se ti bodo čez štirideset in petdeset let še vedno zaiskrile oči, ko boš videla pogledala svojega partnerja. Vidim, da tudi nekaj o svatbi razmišljaš. Zakaj? a) Zato, ker to itak paše zraven, najprej je obred, potem gremo pa nekam nekaj pojesti, pa to itak vsi delajo? b) Zato, ker bi rada s partnerjem na ta edinstveni dan delila svojo srečo še z vsemi, ki jih poznata in bi rada, da bi se ta dan v eni silni harmoniji vtisnil v vse. c) Zato, ker boš imela super obleko, ki si jo vedno želela in boš izgledala kot princesa in naj te vsi tako vidijo, pa še moškega, ki paše na obleko si dobila in naj se to prosim vidi. d) Zato, da si bodo vsi zapomnili, kako je bilo na tvoji svatbi in da se bo videlo, KAKO se pa res dela svatba, da bo to top dogodek na družabni sceni naše lokalne skupnosti... e) Zato, da dobiš darila in da vidiš, kaj ti je kdo podaril, ker boš na osnovi tega lahko naslednjih deset let vračala ta darila v enem normalnem proporcu? f) Nič od tega Zdaj, če je tvoj odgovor A, potem si v osnovi na mukah. Zlasti zato, ker ti klasiš gostilna pa miza v L, pa en natakar za 50 gostov, pa "js še nimam juhe, na uni mizo so jo pa že pojedli, moja juha je čist mrzla" in one-man-band v kotu, ki preveč glasno tolče Na lepi modri Donavi (s katerim stalno odpirajo svatbene plese) nekako ne ustreza. Za piknik se pa bojiš, ker to ni ravno klasiš orto in kako bo to izpadlo.....Draga moja, razen če nimaš silne sreče, da imaš ultra krasno sorodstveno pleme, ki na nobenem eventu ne dela ekscesov in te ne obira... takšne sreče pa itak nima nobeden...potem boš v vsakem primeru, če si iz skupine A, na eni točki ugotovila, da daješ denar za to, da bodo jedli ljudje, ki jih v bistvu ne poznaš, in te bodo na temelju tega, kaj so pojedli, tako ali tako obirali.... Če je tvoj odgovor pod B, potem si itak romantično naivna in to se samo z dolgotrajno terapijo rešuje.... Medtem, ko boš na terapiji, boš nadlegovala še obiskovalce te svadbe z darili ob obletnici svoje poroke, kolegice z zgodbicami o tem, kako je tvoj mož v vseh situacijha najbolj krasen in najbolj spreten in oh in ah, potem jih boš nadlegovala z ultrazvočnimi slikicami bebice, potem jih boš nadlegovala s fotkami bebice, pa z risbicami bebice in s tem tempom se te bodo itak začeli ogibati, tako da bo enkrat po šestih letih mir.... Če je tvoj odgovor pod C, potem te seveda razumem - v tem stanju sem bila sama pred nekaj leti, potem sem pa ugotovila, da je mnogo lepših dogodkov z lepšimi oblekami in da sem našla junaka, ki mi omogoči take evente, pa še obleko mi kupi in sem ostala na koruzi.... Če si v skupini D, najemi wedding koordinatorja, mu paraj živce in naj se on muči s tem. Več ko bo denarja, več bo kiča....Nič bati, v realnem življenju wedding koordinatorji niso niti v podobi Jennifer Lopez (ki v enem filmu prevzame ženina) niti Martin Short (Father of the bride)..... Če si v skupini E, potem si racionalna. Moja krvna grupa! Smisel svatbe je v osnovi v tem, da mladi par dobi toliko daril, da ima za zagon skupnega življenja. Po tem, kaj je par od koga dobil, je tudi vedel, koliko bo tem darovalcev v nadaljevanju podaril ob krstih njihovih otrok, porokah in te stvari. V bistvu je šlo za dolgoročna blagovna posojila. Vsak kmet je točno vedel, koliko lahko da za svatbo svojega otroka in nihče se ni šel tega tako, da bi tolkel izgubo. Ko pa so se generacije odcepile od svojih kmečkih korenin, kakšne silne akumulacije pa še niso ustvarili, so pozabili na temeljno ekonomsko idejo svatbe in so padli na idejo glamurja in potem se za ta šport zadolžijo.... Če si v skupini F, si prav tako na mukah. Ker ti ni jasno, zakaj bi morala imeti svatbo, razen tega, da se to nekako pričakuje. Pa kaj potem, če se pričakuje. Poroka je stvar para, matičarja in prič. Če imata brezpogojno ljubezen na eni strani in hkrati slab nos, tako da ne vohata partnerjevega jutranjega zadaha na drugi strani, potem je to TO. Če misliš, da moraš TO potrditi s piknikom, fo for it. Kaj si svatje mislijo, je tako ali tako vseeno. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. maj 2008 11:56

Ups, ibiza, ne vem, kakšnega spola si in sem nekako sklepala, da si ženska. Anyway, če nisi ženska, potem imaš pa zgoraj lep opis vsega, kar gre po ženski glavi, ko se razmišljan in dogajata poroka in svatba. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. maj 2008 12:05

Jaz bi rekla tako, najprej poglej v sebe in si priznaj, kaj bi v resnici TI oziroma VIDVA rada. In ne glej na druge, kaj bodo rekli, kaj si bodo mislili,...To je vajin dan in naredita si ga po svoji volji. če vama ustreza piknik, naredita piknik in ne razmišljajta, da ubogi ta in ta stric in teta ne bosta jedla goveje juhe (čeprav se tudi to lahko skuha, če je že na tem), kot je to v navadi, ..itd. Ko sva se poročila midva, sva poslušala samo sebe in nikogar drugega in se nisva ozirala na očitajoče poglede in stavke v smislu:"Kako sta jo pa vidva fajn odnesla,..." Ali pa:" kar takole naskrivaj, a???", ko sva se poročila v tujini. Nama je bilo svetovno in še enkrat bi storila isto. Važna sta vidva. Opažam, da je zadnje čase zelo "trendovsko", da tako rečem, da so poroke v manjšem krogu ljudi, po večini prijateljev ali pa v tujini. Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

23. maj 2008 12:29

Midva sva imela poroko s 35 povabljenimi, najožje sorodstvo (jaz sem edinka, on iima le sestro, pa še dve teti sta bili zraven) in najtesnejši prijatelji. Smo bili v eni gostilni v parku, skozi okno smo nahranili takratne (še) vojake v SMB uniformah, čaga je bila do jutra, pelo se je in plesalo (ker je naše pleme v celoti take sorte).

No, domov sem se pa odpeljala sama, ker me je mož pozabil naložit v avto, v katerega so mu že nabasali ostanke peciva in druge hrane. Mi je oče pustil mojega pejeka, za vsak primer, je rekel, ko je odhajal s poroke. In ko sem prispela zjutraj v nov dom, takole sama, sem pozvonla na vratih in so rekli tast, tašča,

svakinja in mož: O, ti si tudi prišla...

No, na blazini v spalnici me je pa čakal krasen prstan, posebno darilo od tasta in tašče, v spomin na njiju in za srečo v zakonu, sta rekla. In se je obneslo.

 

Če bi se pa danes poročila, bi razmišljala o pikniku. Nisem nek glamurozen tip, pa bela obleka pa cerkev pa ne vem kaj, jaz sem bolj za sprošečnost, enostavnost in predvsem za čim manj komplikacij.

Je pa seveda tako, da ima vsak od nas svoja pričakovanja in zahteve, in se po njih tudi ravna. KAr je tudi edino pravilno, ne pa da bi se prepričevali, da je samo en pogled pravilen in zveličaven.

 

Mamamia

 

 

mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. maj 2008 12:53

Moje takozvano pleme je pa take sorte, da se bom najbrž poročila kot moja vzornica Jelenčkova... in potem v RS imela piknik. Pa pika. Začetnica

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

23. maj 2008 14:17

V bistvu pa je vse odvisno od tega pri katerih letih se poročiš, ker z leti se nehaš obremenjevati s plemenom in s tem kaj bo kdo rekel in kaj si bo kdo mislil. Z, še več, leti pa nehaš misliti na poroko in si rajši privoščiš potovanje v Novosibirsk. K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 23. maj 2008 14:46:57

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

23. maj 2008 14:37

Ko sem prebrala vse vaše odgovore, sem se vprašala, kakšno poroko bi si jaz izbrala, če bi se še 1x poročila. Letos bo že 20 let tega in ne spomnim se, da bi bilo takrat toliko glamurja. Prepričana sem, da mi je piknik varianta še najbolj všeč. Pri meni gala stvar itak odpade, ker nisem tip za te štose. Ko sem bila mlada, sva bila sredi gradnje, zdaj pa bi verjetno raje kam odpotovala. Tako, draga bodoča nevesta: naredi točno tako, kot je tebi všeč. Če si za gala, imej gala; če si za piknik, pa imej to. Življenje pa se tako ali tako odvija drugje in drugače. Spomini ostanejo lepi tudi s piknika. Lep dan še naprej. limonca26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17788

23. maj 2008 14:46

KARMINA je napisal/a:
nehaš misliti na poroko in si rajši privoščiš potovanje v Novosibirsk. K

Karmona, pa ne, da na kaj namiguješ....ko omenjaš Novosibirsk?

rimljanka - zasebno mnenje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4735

23. maj 2008 14:52

Ooooopaaalaaaaa....da se slučajno ne obeta kakšna kul slo zadeva tam v Novosibirsku v času popolnega sončnega mrka?????

Ognjič

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

23. maj 2008 14:53

Ne, ne leti na odgovor odgovor kozamurnika. Ampak vem kako je to. Tudi jaz sem pred leti skoraj že kupovala poročno obleko, pa imela debate na nož s prijateljem (samo prijateljem) o tem, da se je treba cerkveno poročit, ker pač familija tako pričakuje, ipd. In tako kot sem napisala sem z leti ugotovila, da se sploh ni treba poročit K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti