Potenje na obrazu

*T*A*N*J*A*  

član od: 27.11.2007

sporočila: 30

tema odprta - 12. maj 2008 18:57 | ogledi: 10.780 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Zanima me, če imate kakšen predlog kako se znebiti potenja na obrazu, zelo hudo potenje pod nosom, na nosu in med obrvmi. To potenje je zelo nadležno.

Poskusila sem že marsikaj.

Hvala za vsa mnenja. Zelo vam bom hvaležna.

Lepo bodite.

*T*A*N*J*A*

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. maj 2008 21:02

Hja, saj se vsi potimo. Tudi po obrazu. Jaz vem, da sem se enkrat še bolj potila, ker sem bila namazana s tako kremo po obrazu, da se ni vpila. Mogoče je tudi to vzrok? Jelenckova

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

12. maj 2008 21:10

Tudi jaz sem že pred časom ugotovila,da ne smem uporabljati nobene kreme iz drogerij,lekarn(dove,niveja,garnie,vichy,afrodita..) ker se nenormalno potim v čelo,pod nosom. Že ob najmanjšem telesnem naporu,hitrejši hoji...se počutim kot da imam na obrazu folijo n se pod njo potim. Že dobre pol leta uporabljam za obraz kremo od Dr.Hauschka. In že po prvi uporabi teh problemov nimam več. ATNES

*T*A*N*J*A*  

član od: 27.11.2007

sporočila: 30

12. maj 2008 21:49

Spoštovana Atnes! Če smem bi vas vprašala še nekaj dodatnega. Moje težave s potenjem se spomladi in poleti pojavljajo celo brez napora. Kar je še toliko bolj nerodno. Vedno me spremlja. Tudi sama sem probala že mnogo krem, tako kot vi. Zdaj trenutno, ker sem že obupala nad vsem, poskušam še z aloe vero kremo. Vendar zaenkrat ni boljše. Mi lahko prosim poveš kaj več o kremi dr. Hauschka? Kje se jo da dobit, ceno itd. Najlepša hvala že v naprej. *T*A*N*J*A*

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. maj 2008 22:24

S tem se boš morala sprijazniti.  Lahko pa nekoliko motnjo oblažiš s pravilnim prehranjevanjem. Torej, čim manj suhomesnatih, slanih, pikantnih, popranih in papriciranih izdelkov. Tudi temperatura hrane vpliva na potenje. Z premrzlo ali prevročo pijačo (tudi jedjo) telo pregrevamo in se še dodatno potimo.

Tekočino uživaj mlačno. Se navadiš. Telo ti bo zelo hvaležno.

Kreme uporablaj izključno  kupljene v lekarni brez dodatkov alkohola in dišav z dodatkom termalne vode. Tam zaposleni ti bodo z veseljem svetovali, le zaupaj jim svoj probrem. 

Za brisanje potu ti priporočam malo narvno spužvico (gobico). Jaz sem jo kupila za nego obraza na otoku, vendar mislim, da bi jo našla tudi v kaki "natura" trgovini.

 

kobra 1

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. maj 2008 7:40

Pri pretiranem potenju naj bi pomagal žajbljev čaj, tako za notranjo kot zunanjo uporabo. Sama s tem sicer nimam izkušenj, ker nimam tovrstnih problemov, tako da zgolj navajam podatke iz knjige. Za zunanjo uporabo: Pol čajne žlice (1 – 2 g) droge na skodelico vode pripravimo kot poparek, ki naj pokrit stoji 5 minut. Uporabljamo ga zunanje, za umivanje potnih nog in rok ter drugih delov telesa, kjer se močno potimo. Za pitje: Čaj proti močnemu potenju je lahko sestavljen iz: List žajblja (80 g) Zel njivske preslice (10 g) Korenina baldrijana (10 g) Iz dveh čajnih žlic mešanice pripravimo poparek, ki ga še enkrat zavremo. Pijemo po dve skodelici čaja na dan. Vir: Katja Galle Toplak 2002 Zdravilne rastline na Slovenskem. Ljubljana: Mladinska knjiga magnolija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. maj 2008 8:09

Pa obraz malo popivnati s kakim riževim papirje, se dobi v drogerijah. In to kakšna zelooo dobra zadeva, ker lepo izsuši kožo, ni mastna. medtem ko se potimo...

lidka

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

13. maj 2008 9:00

Tanja,kremo sem kupila v trgovini z bio izdelki,imajo pa jo tudi v trgovini Sanolabor.V Sanolaborju se lahko tudi naročiš po telefonu in ti pregledajo kožo ter svetujejo. Cena je okoli 27eur za 30ml.Uporabljam pa kutinovo kremo. ATNES

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. maj 2008 9:04

Se v osnovi strinjam s kobro1. Drugače se pa take stvari rešujejo z enim holističnim pristopom, ki pa se ga on-line ne da izvajati (tudi, če bi spraševala tiste, ki se na to res spoznajo, ti čez forum ne bi mogli nič konkretnega povedati). Potenje po obrazu - a drugje pa potenja ni, ali kaj? Pa starost - v smislu valunge in te stvari? Pa kako si drugače s psihofizičnim stanjem: si bolj mirna v stilu bikec Ferdinand ali se bolj razburjaš na glas ali pa se sekiraš v sebi? Pa kako stojiš z vztrajnostjo - ali zmoreš počakati, da se vidijo rezultati ali si bolj I want it all and I want it now? Se znaš notranje umiriti, si že kdaj kak teden kakšno čiščenje s čaji/sadjem prakticirala in potem čakala, da se bodo videli rezultati (ker je tudi tu treba počakati kak mesec, da se vidijo rezultati? Pa kako si drugače z zdravjem? Kdaj si bila zadnjič na zdravniškem pregledu? Ščitnica je okej? Ledvice, mehur, sklepi nič ne zatekajo? In last but not least, kaj pravi tvoja kozmetičarka o tem? In kaj pravi frizer (ker verjetno se to pozna tudi na lasišču)? My point is, da je prekomerno potenje (če lahko o tem sploh govorimo) posledica enega disbalansa v tebi in moraš ta disbalans najti. In ga odpraviti. Ti želim uspešno iskanje tega disbalansa. Vendelina jr.

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

13. maj 2008 10:11

Velik odstotek vas je, ki se preveč potite. Obstajamo pa tudi taki, ki bi se radi potili, pa to ne gre. Jaz recimo, ko grem v hribe ali na kolesu, pri teku - vsa rdeča v obraz, čelo in ostali deli telesa pa suhi, da to ne moreš verjet. Mož uporablja brisače, da si briše pot. Jaz pa ga samo pobožno gledam in trpim, ker se vročina kar kuha v meni - ne priteče pa mi pot, da bi se telo malo prezračilo! Kaj pa naj jaz naredim? Pijem veliko vode, tako, da to ni problem. lp rolada

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

13. maj 2008 10:27

Čao, ja rolada, se strinjam, tudi druga skrajanost je zelo moteča. da se vse kuha v tebi, ven pa ne priteče nič. No, jaz imam isti problem kot Tanja in tudi trpim zaradi tega. Pa to še niso valunga, še ni taka starost, ampak včasih me preprosto oblije kot iz škafa, najhuje je na obrazu, tik ob lasišču. Dobesedno tečejo potoki. Ponavadi tudi hrbet. Da sploh ne govorim, kaj je, če malo pomigam. ok, saj če športam, u redu, vzamem v zakup. Ampak najhuje je, ko sedim, recimo na vlaku, v službi, pač kjerkoli bolj na javnem - katastrofa. vsakršna temp.sprememba me vrže. Tudi ponoči. Tudi pozimi. Da vidiš to, vsi v puloverjih, pilijih, meni pa potoček po čelu, ko stopim iz mrzlega. Sem že jambrala zdravnici, pa nič. Pravi da je kriva teža. Ok, res je prevelika, ampak takšna je skoz, sem se vedno bolj potila, ampak te "valunge" so najhujše zadnje dve leti, ker sploj ni nujno, da kaj migam. hja, svetovala ti sicer nisem nič, ampak vsaj veš, da imaš več sotrpinov. jaz si, če je možnost, takrat roke oz. zapestja oplaknem s hladno vodo in si malo ohladim zatilje s kakim hladnim mokrim robcem, to je pa vse. make up itak odpade, frizura tud. mrzle vode oz. pijač se pa itak izogibam, ker mi nit ne pašejo, vedno pijem le na sobno temperaturo ogreto/ohlajeno. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti