Vanilijeva esenca

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

tema odprta - 23. apr 2008 15:36 | ogledi: 14.788 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Zadnje čase se v receptih vse več uporablja vanilijeva esenca, vendar v trgovini še nisem tega našla. Ali mi lahko poveste, kaj to je in kako je to pakirano. Tudi trgovko v Tušu sem vprašala, če ve, kaj je to, pa ni vedela.

Hvala za pomoč.

Lp,

shakra

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. apr 2008 15:45

od dr.oetker so take male epruvetke.. po 4 so pakirane.. imajo tudi rumovo in limonovo esenco.. sicer je bol umetna tsvar tole, tk da če res ne nucaš, pol ne uporabljaj ;) bannanna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. apr 2008 16:04

Foster clarks vanilija. Majhne stekleničke tam kjer so stvari za peko.

jade

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

23. apr 2008 16:48

O.K., hvala, te stekleničke sem videla, gor pa piše vanilijeva aroma in o esenci ne duha ne sluha. Hvala za pojasnilo, bom drugič kar dva vanilin sladkorja vrgla v pecivo, pa bo. Lp, shakra

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

27. apr 2008 16:44

vaniljeva esenca je naravna zadeva in nima nič skupnega z vaniljevo aromo, ki jo prodajajo v naših trgovinah... pri nas se je skoraj ne dobi razen v slaščičarskih trgovinah v velikih embalažah... lahko pa jo narediš sama http://www.kitchenproject.com/vanilla/4FoldVanillaExtract.h ni potrebno da uporabiš najdražje vaniljeve stroke... lahko kupiš tiste najcenejše trde, ki so skoraj neuporabni za kaj drugega, kot esenco. ko boš poskusila esecno ne boš nikoli več uporabljala vanilina oz. umetne veniljeve arome... veliko veselja s peko. cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti