Abc kvačkanje

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

1. feb 2015 19:21

Frina, kvačkat in štikat znam no tako, da mi mine čas in, da porabim volno in prejo, sej bi bilo težko najdet, to kar iščem po tolikšnem času, včasi pa kateri pletilji ostane kakšna klopka to je MILA(sem pozabla napisatime preje kar je dost pomembno,če nekaj iščeš), najdla sem v trgovini prejo MARINKA, pa se mi zdi , da hoče izstopat pa ne veliko, mal pa že, ker pa pletem malo po malo od vratu navzdol v enem kosu, bo nekje simetrično, pa za doma ...kaj pa ne nosimo? bo kar dobro.Kvačkat in štrikat so nas naučili v šoli in da ne pozabim babice in mame, zdej pa če imam knjige al pa ne že leta prnesejo, da se znajdeš.No tako,upam, da nadejo željene knjige , jaz žal preje ne najdem, po malem bo jopa gotova, pol pa bom raje štrikala zokne, ker tam, če volne sfali, štukaš s katero koli barvo, saj v čevelj se pa ne vidi.Lep pozdrav Frina in ostale kulinaričarke-- ustvarjalke.

zaja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. feb 2015 9:40

Nekoč, tega je že davno, sem veliko delala iz preje. Zato imam tudi precej izkušenj, če pride do obistopanja v barvi. Rešitev je v menjavi barve v vsaku vrstici, ker se potem črtice izgubijo.

Zanimivo, pri nas nikoli ni bilo v šoli ročnih del, in sem se naučila od mame. Leta 1968 sem naredila prve nogavice, čeprav sem hodila v 4.R, ker se mi je ponoči sanjalo, da je umrla mama in da me ni naučila.

Našla sem stran pinterest, na kateri so prikazi čudovitvih vzorcev in rešitev pri ročnih delih.

F r i n a

janaa  

član od: 27.12.2006

sporočila: 1

15. feb 2016 9:15

Če ima kdo ABC štrikanja in ABC Kvačkanja v elektonski obliki, bi bila zelo vesela, če bi ju delil z mano.

Jana 

janaa

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

9. jan 2018 11:55

Tudi mene zanima, če se da kje dobiti e-verzijo teh knjig. Tudi proti plačilu.

Zelda

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

9. jan 2018 17:17

Čeprav imam obe knjigi, se je moja snaha naučila veliko o kvačkanju in pletenju na you tubu.

Tam je prikazano veliko vzorčkov in modelov, ki jih je lahko posnemati.

daga

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

10. jan 2018 9:41

ABC Kvačkanja se najde tukaj

Drugače je pa res veliko posnetkov na youtube, tako v slovenščini kot tujih jezikih, pa Pinterest pa tukaj   (registracija je brezplačna in so tako sheme kot opisni postopki).

 

 

Upam,da bo v pomoč.

 

 

 

TP_Kuhar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti