Strojček za testenine

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

3. apr 2008 20:54

Meni ga je prinesel božiček. Ne vem, kaj sem čakala tolika leta, da ga nisem nabavila. Sem zelo zadovoljna. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 10. apr 2008 23:13:43

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

3. apr 2008 21:04

Tadeja13, vidla pa tudi imela v rokah, sem ga v Monfalconu in sicer v trgovini takoj na začetku mesta (Ko prideš v mesto prva velika tehnična trgovina tik ob cesti). Če najdem link ali pa grem v tisto trgovino poročam kaj več o znamki in točni ceni. Winnie

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

3. apr 2008 22:13

Čao, ja, tudi moj bo eden od tistih v akciji iz Merkurja. Že dolgo ga kupujem, očitno se je tokrat čakanje splačalo, saj bo kar 40% cenejši. Lep pozdravček, S.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. apr 2008 12:23

hehe, Kobra, ko si me ravno za prste potegnila: Imam kovinskega za valjanje in rezanje, firma Ampia, stala je takrat cca 7000 sit, kupljen mislim da v Merkurju. Tu je žal važna tudi firma, ker tisti za 3000 sit (zdaj cca 15 E) niso dobri (sem bila vesela, ko sem jih vidla, ker so bili poceni in slovenski, ampak kaj čem, če niso lepo valjali isto je bilo z enim italjanskim poceni, ki sem ga kupila zato, ker je mel nastavke za raviole gor), vsaj kar sem jih jaz sporbala (pa mam ene 6 strojčkov za testenine - ja, vem, da sem prifliknjena;): 3 doma in 2 na morju (enega uporabljam za hrano, drugega pa za ustvarjanje) in doma še enega tistega, ki dela tudi makarone, ta je seveda tudi samo za hrano...). Največ pa uporabljam prav navadno Ampio, za valjat in rezat, jaz ne bi zamenjalam, ta strojček je suuuper. Aja, pazi, da kupiš 15 cm, ne pa 11 cm, ker razlika v ceni je minimalna, v delu pa precejšnja - kar zračunaj, koliko večkrat moraš skoz spustit testo, da dobiš isto količino;) Ne vem, kako je z nastavki za mesoreznico, ker je nimam, meso zelo redko meljem, če ga, ga na multipraktik ali kupim mletega. Veri

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

4. apr 2008 13:07

Tako Ampio imam jaz že nekaj časa. Občasno delam rezance za juho, široke rezance, ali pa samo razvaljam testo, potem pa na tistem malem ročnem modelčku naredim  štruklje - napolnim jih z različnimi nadevi.

 

stara

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

4. apr 2008 13:55

Tudi jaz imam Ampio že najmanj 20 let. Dobro se obnese in veliko ga uporabljam za valjanje in za izdelavo rezancev, širokih in tankih. Res se ga splača kupit.

 

 

Marjana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. apr 2008 15:40

Sem že v drugi temi napisala, pa ponovim še tukaj:

Moja Ampia ima pri širini 15 cm na valju za rezanje jušnih rezancev 34 zobcev, tisti, ki sem ga ponesrečeno kupila pred leti v Merkurju, je imel mislim da 28 zobcev. Rezultat: rezanci so bili  podobni trakovom. Mene je to zelo motilo. Na  pogled je bil čisto identičen Ampii, ni bilo opaziti, da je zobcev manj in da so širši.

Ena od članic  je v isti temi pripomnila, da je dobila v Merkurju za novo leto strojček (razumela sem, da je bil plastičen), ki je samo rezal, ne pa tudi valjal. Velja se prepričati pred nakupom.

Z Ampio sem pa zelo zadovoljna. Prej sem 30 let imela tistega domačega iz trde plastike, ki ni imel možnosti spreminjanja debeline valjanja in je valjal ter rezal približno 8 cm trakove. Kaj je bilo okrog njega komplikacij - ravno prav mehko testo, ravno prav suho, če ne se je vse trgalo in drobilo. Ampia je proti njemu pravi luksus.

 

Cila

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

5. apr 2008 11:55

Stara, na katerem malem modelčku narediš štruklje? Mic

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

5. apr 2008 18:57

Strojček za testenine v obliki mesoreznice sem kupila že pred 27 leti. Bil je od domačega proizvajalca Pocajta iz Velenja. Ohišje je bilo kovinsko, valj in ostali nastavki za delanje testenin pa plastični. Nastavke za razne oblike testenin si menjaval enako kot za piškote. Z njimi si lahko res delal vse vrste testenin od luknjičastih do polnih s tem, da si moral sam rezati dolžino (npr. makarone). Vendar je bil velik problem v testu, ker nikoli ni bilo prav primerno za posamezno testenino, tako da se je le redko posrečilo, če je bilo premehko, se je spacalo, če pa normalno ali pretrdo, pa je šlo skozi z veliko muko. Vrtenje ročice tega strojčka je bilo pravo težaško delo, efekta pa nobenega. Zato je ta strojček romal med pozabljeno šaro kmalu po nakupu. Izredno pa sem zadovoljna s kovinskim italijanskim strojčkom, ki ste ga omenjale in ga uporabljam že tudi 20 let. Po navadi kaj druga kot široke ali ozke rezance redko kdo dela doma. Zelo rada naredim široke rezance za posebne prilike, ki jih skuham sveže, takoj ko so narejeni. So izredno dobri. larisa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti