Potovanje po italiji

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

16. maj 2008 10:41

Marusa 2, mene so bolj očarala majhna mesteca in pokrajina. Ker sva imela premalo časa, v Firenze niti nisva šla (so ostale za drugič), v Pisi je res samo stolp (če si že tam, ga pač greš pogledat) in guuuuuuuužva okrog njega, Siena je luštna. Vsekakor zelo priporočam San Gimignano (sladoled je res svetovni prvak - dobesedno!), Volterro, Monteriggioni, Certaldo - majhna, luštna kamnita mesteca, mnogo trgovinic z zelo prijaznimi prodajalci ... Kupiš si en sladoled, se usedeš, kamor ti paše, in uživaš! Vsekakor pa se vozita po lokalnih poteh in uživajta v razgledih in barvah!!! Noel

n3yci  

član od: 27.3.2009

sporočila: 18

23. maj 2009 10:11

pozdravljeni! Mene zanima če je kdože bil v pokrajini Liguria? Zanimajo me vaše izkušnje tam kateri ste bili,dobre/slabe? cenovno kako je,hrana,prenočišča itd. lp.Jerneja n3yci

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

23. maj 2009 10:41

jaz sem potoval po vzhodni liguriji, genova, pa la spezia in potem en teden v narodnem parku cinque terre, kjer so 4 mala slikovita obmorska mesteca, pa potrofino, camogli in nazaj v genovo ter domov... jaz sem vse opravil z javnim prevozom, do genove z vlakom iz trsta, potem z vlakom do la spezie, med vasemi pa avtobus, vlak, ladje... in seveda noge ;) to so bile zelo lepe počitnice nič nisem imel rezervirano v naprej in bil sem konec avgusta (po dvajsetem) pred 4imi leti, pa sem v vsakem kraju dobil zelo spodobno prenočišče za okoli 60-80 eur za dva (največkrat je bil zadosti telefonski klic dan prej), ponavadi z italijanskim zajtrkom, ki pa je odlična kava in zapakiran "brioš" ;) hrana je bila povsod zelo dobra in relativno cenovno ugodna. res drag je bil le portofino, kjer se zasidrajo in pokažejo vse jahte in jadrnice, daljše od 20m, ki jih premore genovski zaliv :) plaže so bile v cinque terre bolj slabe in od kopanja ni bilo ravno kakšnega velikega užitka... mogoče je boljše na zahodu, vendar so tam plaže široke, peščene, velike in POLNE... večinoma sem si pomagal s fodorjevim vodičem http://www.fodors.com/world/europe/italy/the-italia in lonly planetom. veliko je tudi na internetu, recimo http://www.cinqueterre.it/info.php bilo je nepozabno in zelo priporočam. cellnet

n3yci  

član od: 27.3.2009

sporočila: 18

23. maj 2009 11:20

Ravno gledam prenočišča in mesteca od od genove a do la specie pa me prime da bi kar šla na oddih tja. hvala za informacije :) n3yci

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

23. maj 2009 13:58

mene tudi, ko sem se spomnil kako je bilo lepo... cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti