Zobni vstavki - implatanti

erika41  

član od: 6.3.2008

sporočila: 6

8. apr 2008 13:32

Tudi mene strašno zanima, kje si je " Informacija " uredila zobe. Jaz imam samo še nekaj svojih gornjih zob, paradontozo v zadnji fazi in mostiček celotno na zgornji čeljusti, ki se že maje. Rada bi si dala urediti zobe, tako, da ne bi bila predolgo brez zob, ker imam delo z ljudmi. Tudi cenovno se mi zdi pomembno, saj so naši zobozdravniki zelo zelo dragi. Zelo bi bila hvaležna za informacijo, kje se na Hrvaškem da urediti zobe ceneje, dovolj hitro, pa da je tudi izgled estetki in naraven. erika41

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

8. apr 2008 14:50

Mislim, da smo prav zanimivi. V našo deželo hodijo k zobarjem Avstrijci. ( Pri našem najbljižjem privat zobozdravniku pustijo bajne vsote cekinčkov.), mi pa bomo šli na Hrvaško. Gotovo se držimo gesla: Gremo na jug... lp rolada

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

8. apr 2008 17:59

Jaz sem začela to temo in sem sedaj že malo dlje. Na stomatološki sem naletela na enega res prijaznega zdravnika, poslal me je na več slikanj in glede na to, da imam sinuse prenizko, mi bo naredil impatant tako, da bo predhodno polonil sinus. Saj sliši se res grozno, ampak to je menda rutina. Sedaj se grem pogovarjat še s protetikom, prav tako na stomatološki, saj je najbolje, da sta kirurg in protetik "na vezi", zato sem se odločila, kot mi je kirurg svetoval. Pa še to: na stomatološki so bistveno cenejši kot nekateri zasebniki, pa še cena večih implatantov je nižja, saj je npr. 2. implatant kar nekaj cenejši od prvega, če sta narejena istočasno. Pa tudi v primeru komplikacij (bog ne daj...) se mi zdi, da je na kliniki vseeno lažje. Toliko zaenkrat, upam da se bo dobro izšlo. Hvala vsem, ki ste sodelovali v tej temi. zoja2

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. apr 2008 9:25

Ker bom verjetno tudi jaz na tem, da se bom morala odločiti za implatant, ker mi bodo izpulili zob, ki drži mostiček, me zanima cena. Slišala sem, da je zelo dragooo, zato kar odlašam.... Zoja2, lahko prosim poveš koliko pride implatant zvezdica55

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

9. apr 2008 19:01

Ne vem točno. Je pa na stomatološki kliniki obešen cenik. Ko grem tja, si bom prepisala in ti sporočim. Po spominu je prvi implatant 600 eur, naslednji pa so cenejši, če jih delajo več hkrati. Lp zoja2

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

9. apr 2008 20:44

Bom morala narediti novi mostiček, ali katera ve koliko je cena za zob. Rada bi primerjala ceno . Se opravičujem sem šla iz teme, LP MARA mara12

Žogca  

član od: 3.6.2008

sporočila: 9

3. jun 2008 19:44

Živjo! Imam en problemček pa me zanima vaše mnenje. Spredaj mi je počila enka in sicer pod dlesnijo. Zobozdravnik mi je predlagal implantat ali mostiček, za zatič še ne vem ali je mogoče. Zdaj me pa zanima kako je z nadomestnim zobom v obdobju, ko se ti implantat vrašča. Menda ti lahko takoj naredijo neko krono na implantat, kar se imenuje takojšna bremenitev. Lahko pa dobiš neko snemljivo začasno protezo. Ker gre za enko je to seveda zelo pomembno. Ali ima kateri izmed vas s tem izkušnje? Kako "močne" so te zadeve? Ali hitro odpadejo? Me malo skrbi, ker prihaja čas počitnic in ne bi rada ostala doma za celo poletje zaradi tega...potem bi me že skoraj bolj mikal mostiček... Ne vem... Vam bom pa hvaležna za vaše mnenje... Žogca. Žogca

kajaa  

član od: 21.5.2008

sporočila: 1

5. jun 2008 11:13

Živjo! Tudi jaz se odločam ta vsadek. Zanima me kakšne so bolečine potem ko ti injekcija spusti? Ali imaš močno oteklino oz zelo veliko bulo? Kdaj potem to popusti? Hvala vam že vnaprej za odgovor! Kaja kajaa

Žogca  

član od: 3.6.2008

sporočila: 9

5. jun 2008 20:28

No, js sem se potem kar odločila za implantat. Včerej zvečer sm že imela operacijo - za kar sm zvedela ob 1 popoldne!:) Oh, ne sprašujte. Najbol grozno je poslušat kako ti poka zob, k ti ga vn jamljejo. Ne čutiš pa nič, ker ti dajo kar par injekcij lokalne pa tut vmes so mi jo še enkrat dal. Cela procedura je trajala 1 uro (čeprow pri kolegici pa 3 in pol, sam njej so mogli še nekaj drugega delat pa se ne spomnim kaj). V glavnem sem imela super prijaznega kirurga... Lokalna je kar močna, saj niti nosu ne čutiš prav...ti pa popusti nekje 3-4 ure po zaključku operacije popolnoma, sam js nisem imela nekih blaznim bolečin potem. Dobila sem Ketonal (na 8 h prve 3 dni) in 10 dni antibiotik Amoksiklav. Danes sem že sprobala žabco pri zobozdravniku, ki pa očitno ni ravno idealna rešitev, saj je ni mogel prav naštimat. Tko, da čakam kaj bo rekel kirurg, ki mi bo naslenjo sredo (en teden po operaciji) pobral šive...upam, da se bo dalo uštimat, ker nameravam julija za 3 tedne na potovanje in si bom v primeru, da res obstaja riziko, da se zlomi, dala delat kar še eno pa čeprav stane 75 eur, sam res ne bi rada iskala zobotehničnega laboratorija 2000km od doma! Oteklina je kar občutna....niti ni tako vidna na licu in ustnici, ampak na dlesni, samo menda raste le prve 3 dni, potem pa mora upasti. Js je danes zjutraj nisem imela toliko, zdaj pa je že kar... Ampak ni pretirano boleče... Sam upam, da bo vse kul.... Držte pesti zame!:) Žogca

Žogca  

član od: 3.6.2008

sporočila: 9

12. jun 2008 22:23

Šivi že zunaj. Vse ok. Samo žabica mi dela rahle probleme pri govorjenju. Žogca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti