Čemaž, divji česen

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

2. maj 2009 14:57

Sezona čemaža še ni zaključena ravno danes ko sem šla v hribe sem ga lahko nabrala lepega čisto mladega,Naredila bom namaz,ker sem vidla kako so si mladeniči to veselo mazali na kruh zaupali so mi da ga samo nasolijo in malo namočijo v olivno olje pa ne rabijo pri malici nobenih posebnih dodatkov. O tej temi je bilo že veliko napisanega pa še je kaj ostalo,zato le z recepti na plano. mark5

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

21. mar 2010 19:59

Pozdravljeni, na današnjem potepanju po gozdu sem nabrala prvi letošnji čamaž, ki ga bom jutri pripravila za kosilo. Torej ljubitelji čemaža veselo v naravo po ta čudovit dar narave- Lep pomladni pozdrav regica

neznan uporabnik

22. mar 2010 8:10

Na katerem koncu naše zmatrane Slovenije pa že raste čemaž? Sama ga nabiram na kamniškem koncu. Tam ga najbrž še ni? japaja

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

22. mar 2010 11:38

V Prekmurju, ob naši lepi Muri. Lahko prideš v naš konec na izlet in ga na bereš- Ko bom šla nasledenjič v gozd bom fotografirala, da boš videla koliko ga je. regica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. mar 2010 12:09

Jaz sem ga lansko leto nabirala na Kumu nad Trbovljami, bilo je konec aprila. Bilo ga je cel gozd, smo kar hodili po njemu, ker drugače ni šlo. Jelenckova

neznan uporabnik

22. mar 2010 12:17

Evo Regica54, zdaj si me pa vzpodbudila! V življenju še nisem bila na vašem koncu, sram me naj bo! Zdaj bom imela uržah, da grem po čemaž, kajti pod Veliko planino ga še lep čas ne bo, se mi zdi? Pa vsi, ki ga nabirate (čemaž), pazte se medvedov, oni ga imajo tudi radi japaja

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

22. mar 2010 12:24

Še nobenga medveda nisem videla,da bi jedel čmaž kot mu pravimo pri nas.Občasno so se ga najedle krave,potem pa mleko 2 dni ni bilo užitno.No,bilo je,samo vonj je bil preveč česnov. Majdina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. mar 2010 17:00

Naslednji petek sem se na poti iz Trbovlj imela namen ustaviti na Kopitniku in malo pogedati za čemažem. Mogoče kdo ve kakšno je stanje? katjushka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15215

23. mar 2010 11:16

Jaz sem teden dni nazaj tu v Mengšu pogledovala kako je s čemažem, pa ni bilo kaj videti. Mogoče zato, ker je severna stran. Je pa sonce vsak dan močnejše, pa tudi topleje je in bo treba spet pogledat....

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. mar 2010 11:32

majdina, v nemscini se cemazu rece Baerlauch (berlawh)- medvedja cebula. Menda zato, ker se ga medvedje najedo, ko se zbudijo iz zimskega spanja. Vsebuje ogromno vitaminov in mineralov. Ce je to res, bo nasa biologinja rimljanka (joj, zakaj nisem imela take trsice za bajlo v soli!) vedela povedati. V snezniskih gozdovih, kjer je ogromno cemaza, je pa tudi veliko medvedov, ne? Bodi kar srecna, da te ni kaksen v rito ugriznil, ko si cemaz nabirala! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti