Kam z sladko smetano

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2008 11:22

Upam, da je medtem ledenka že kaj naredila iz tiste smetane. Sem se pa sama v zadnjem času obilno in izdatno naučila, da smo ljudje res različni. Če bi me pred dvema letoma kdo vprašal, kaj naj naredi z 2,5 deci sladke smetane viška, bi mislila, da ima višek časa in da malo provocira. Namreč, meni se nekako ne zgodi, da bi imela eno jestvino in ne bi vedela, kaj bi z njo. Ni vrag, da ne bi nekaj skombinirala. Ni nujno, da bi bilo uspešno (ampak zadnja leta imam kar dober delež uspešnih poskusov), ampak važno je, da človek poskuša. Samo takoj se kaj nauči in tudi napreduje. Povsod in v kuhinji tudi. Na temelju takih poskusov se potem naučiš delati različne prigrizke in sladice za neplanirane obiske. Pa ne obupaš, če je v hladilniku kakšno mleko, ki mu že poteka rok trajanja in dve vrečki juhe (z malo domišljije oboje zmešaš in na dopustu brez problema prodaš za "begovo čorbo" in se ljudje oblizujejo). Pa na veščini pridobivaš. Konec koncev, v čem pa je gušt kuhanja, če ni ravno v eksperimentu? Višek smetane, višek mase za pire, višek gobic.....to so lahko problemi (in gremo na kulinariko vprašat) ali pa izziv za napredek, če si vzameš malo časa in poskusiš. Pa gledaš, kaj nastaja, kako se tvarina spreminja in kdaj je prava ali pa bo treba še kaj dodati. Pa ne se takoj ustrašiti, če ne uspe. Vendelina jr.

neznan uporabnik

20. mar 2008 11:51

Največji kuharski izumi so nastali ali po pomoti, ali ker kuhar ni imel pri roki neke sestavine in je to rešil pač s tem kar je imel pri roki ali pa tako kot je opisala Vendelina Saj velikokrat uspešno poizkušamo, toda kaj ko tega pogosto ne znamo več ponoviti, ker pač ustvarjamo po trenutnem navdihu - uspešno ali ne - to pa presodijo tisti s katerimi si delimo mizo in še kaj.... tedi

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

21. mar 2008 18:40

in veste kaj sem naredila: kremo(kmalu bo objavljeno), profiterole, in čisto neki kar sem si sproti zmišljevala(tudi to bo kmal objavljeno) ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti