Balkonsko cvetje

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. apr 2013 8:10

Če misliš v posodi, ki je na tleh, je ena fuksija za na sonce.

Na oknu pa pelargonija z pisanimi listi in takimi navadnimi cvetovi, listi so bili zelo lepi

cvetela pa ni glih bogve kaj.

Tista fuksija se pa super obnese in zelo bogato cveti.

 

Sem pa lani imela prvič tako raznoliko zasaditev in mi je bilo zelo lepo, tako da letos ponovim

in mislim, da si bova za praznike prvoščla izlet v Prekmurje in zopet pripeljala malo rožic iz drugega konca Slovenije.

irena66

Sporočilo je spremenil(a) irena66 dne 05. 2013 08:12

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

5. apr 2013 9:31

Tole so moje rože cca 2 leti nazaj, vedno mi jih je nasadila Ruth, vsako leto malo drugače.

ANJA

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

5. apr 2013 9:31

ANJA

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

5. apr 2013 11:14

Ta korita z rezervoarjem vode,so pa res čudna,predlani sem jih kupila v tušu,ker je bila cena kar ugodna.No ,rože so mi kar plavale v koritih,komaj sem jih rešila,ker jih nimam pod streho,se je voda kar nabirala,odtekala pa ni,kot pri nekaterih koritih,kjer ima odprtino,če je vode preveč.Če sem hotela rešiti rože smo morali korita navrtati približno 2 cm nad tlemi.Potem je ob večjem deževju špricalo iz teh lukenj,tako,da komaj čakam,da se kaj polomijo in kupim nove.Imam pa dve koriti,ki sta pa res o.k.,sta bili pa verjetno 2x dražji,tako,da res nismo tako bogati,da bi kupovali poceni.

Sicer jih pa letos verjtno ne bomo rabili,pravkar zunaj sneži,kot,da letosše ni prav nič.

jesen

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

5. apr 2013 11:23

Jesen, kako so rože plavale? Pa saj imaš na dnu pregrado med vodo in zemljo, na vrhu pa plovček ki ti kaže nivo vode. Voda ne odteka ampak jo roža porablja, ti samo doliješ na novo, ko nivo vode pade.

Pri meni so balkonske rože tudi na dežju, okenske pa pod streho pa z nobenimi nimam težav s koriti z rezervoarjem.

Lp

ANJA

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. apr 2013 18:20

Anja, čudovite rože si imela, res krasne.

 

Kolk je lepo pogledat tako hišo, moji sosedje pa okol in okol mene nič, ampak res nič ne posadijo.

Je kar žalostno pogledat tako hišo. Dela pa nimajo.

irena66

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

5. apr 2013 18:49

Anja pa še kako so plavale,vode je bilo do vrha,ker korita niso imela nobene luknje,da bi voda odtekla,ko je je bilo preveč,ni bilo druge,kot navrtat luknje,potem se je pa osušilo.Ta korita nimajo plovcec,tisti 2,ki sem ju kupila že prej sta  pa vredu.Tudi meni kar ni bilo jasno,zakaj je toliko vode,potem sem pa iz enega zlilaven rože in zemljo

jesen

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

5. apr 2013 22:06

 Zelo  lepo cvetje   imate! 

Tudi v naši soseski je  le  ena hiša brez rož. Lastnica, starejša gospa, pravi, da jih nima več,  ker ji vse pomrejo in da denar, ki ga je leta zapravljala zanje  zdaj raje nameni revnim.

 

Gledano s tega zornega kota  ji dam popolnoma prav. Nimajo vsi zelenih prstov.

Kotarca

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

24. apr 2013 11:06

Imam nova korita z vodno rezervo, pa me zanima a moram spodaj dati "drenažo" s kamenčki ali direktno zemljo.

Hvala!

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

24. apr 2013 13:48

Buci po navadi so korita z vodno rezervo narejena tako, da imajo še eno plastiko v koritu, ki je dvignjena. Če me razumeš? Tako naj bi zemlja prišla na tisto plastiko, pod njo pa naj bi bil prostor za vodo, korenine pa skozi odprtine v tej plastiki črpajo vodo z dna korita. Tako, da ti pravzaprav ni potrebno delat drenaže.

lučica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti