Švedski laponski pes

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2008 18:37

Pasi gor, pasi dol, ni ga čez mucke!

Tumpika, pusti ti MV, mene ti vpraši, pesa je treba scat pelat ob pol šestih!

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2008 18:44

Aja: pa vsi smrdijo ( posebej po dežlu ).

ežoj

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

16. mar 2008 18:51

ežoj, a ne veš tistega vica, ko je plaz zasul štajerca in gorenjca ? Prvi se je do njiju prikopal bernardinec z čutaro ruma pod vratom. Pa reče gorenjc :"uuu, človekov najbolš prjatu je pršu", štajerc pa doda :"iii, pa kak lepi pes ga je prneso"......... lp, robida

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2008 20:30

Robida:

ežoj

Mali varaš  

član od: 8.1.2008

sporočila: 71

16. mar 2008 20:51

ežoj je napisal/a:

Pasi gor, pasi dol, ni ga čez mucke!

Tumpika, pusti ti MV, mene ti vpraši, pesa je treba scat pelat ob pol šestih!

ežoj
Ežoj, pri kakšni starosti se pa to začne dogajat ? Imam čisto drugačne probleme ob pol šestih (s pesekom) :) :)) :))) L Mv P

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. mar 2008 21:55

Amy,a ste pripravljeni dati par tisoč evrov za mladiča iz dobre psarne in dobrega legla? Zdravega, preverjenega.... ker vse lastnosti bo vaš izbrani pes imel le, če bo iz dobre, preverjene psarne in dobrega legla. Pa upoštevaj, da tudi pot v tujino nekaj stane (mislim, da pri nas rejcev te pasme ni) in da boste morali mogoče narediti tudi več kot eno pot.

Če pa bi tistih dva, tri tisoč evrov raje namenili za kaj drugega, pa se z vašimi željami odpravi v kako zavetišče. Tam povprašaj, zagotovo imajo več kot enega enega, ki bo karakterno ustrezal vsem vašim pogojem.

tjas

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

17. mar 2008 11:18

Amy, zdaj bomo pa navijali vsak za svojo pasmo. Saj veš kako smo lastniki psov zaljubljeni v svoje kužke. No, pri nas imamo tibetanskega terierja. Predstavitev je na spodnjem linku: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=70 Prednosti ima kar nekaj. Nima tipično močnega pasjega vonja in se ne slini. Ker ima dolgo dlako, je ne pušča kar povsod naokoli, ampak jo ves čas nosi s seboj. Razen občasnih muh je vodljiv in poslušen. Z našo smo bili do njenega 3 leta v mestu in je zelo lepo sprejela vse okoliške pse. Potem smo se preselili na vas. Tukaj so vsega skupaj 4 psi, ki se dokaj dobro razumejo, se pa naši kužki pozna pomanjkanje ostalih stikov. Zdaj v mestu kakšnega psa nalaja brez pametnega vzroka. Dlaka zahteva nekaj nege. Do prvega leta ali leta in pol, ga moraš česati vsaj 2-3 krat tedensko, odraslega psa pa vsaj 1 krat tedensko (približno 1 uro). Na zgornjem linku je napisano, da naj bi jih kopal na 3-4 tedne, ampak to velja bolj za kakšne razstavne pse. Mi jo okopamo bolj 2 krat letno. Naša požrešna ni, prej obratno. Mislim, da to ni vezano na pasmo, ampak na psa. Naša prva TT je bila namreč prava požrešnica. Mi smo bili z našo v mali šoli in je lepo vodljiva. Odkar smo na vasi je brez ovratnice in brez povodca, mi pa tudi brez težav. Pa še to, ko smo se preselili na vas, smo si omislili še muca. Za spoznavanje in sprejetje smo sicer uporabili manjši trik, ampak danes sta velika prijatelja: http://www.youtube.com/watch?v=jS4ms60GE0U TT je brez dvoma primeren za prvega psa. Lp, K.Mici kuharica Mici

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. mar 2008 17:39

BOKSER Značaj: " Bokser je vesel in zaupljiv, radoživ pes, vedno pripravljen za igro ali delo, včasih postane tudi nekoliko preveč vihrav, zlasti v mladih letih. Hitro teče in zelo dobro skače, je zelo pogumen in discipliniran. Zelo primeren je za družinsko življenje in obožuje otroke; lahko mu jih povsem zaupamo. Zelo je dojemljiv za šolanje, vendar potrebuje nežno, a odločno in dosledno vzgojo. Nikakor pa ne sprejema prisile; če uporabljamo preveč "trde" metode, postane trmast in svojeglav ter včasih noče izpolnjevati ukazov. Zdi se, kakor, da hoče razumeti zakaj od njega nekaj zahtevamo. Psice so odlične varuške za domače otroke in zelo plodne matere, saj imajo sedem do deset mladičev. Bokser ima največkrat zelo skrajšan rep in kadar je razburjen, srečen in vesel, na značilen način na vso moč "maha" z vsem zadnjim delom trupa in se zvija okrog gospodarja. Ima močan tekmovalen nagon, zato se rad spopada z drugimi psi. Bokser ni le lepih in skladnih oblik, temveč tudi inteligenten in močan ter izredno prijazen in ljubezniv do mladičev in otrok." ( PSI, Rino Falappi, Mladinska knjiga) Jaz imam že drugega predstavnika te fantastične pasme in lahko do zadnje pikice potrdim vse zgoraj našteto. Lahko pa še dodam nekaj iz dolgoletnih izkušenj in nekaj v stilu, kot bi rekli "odkrita beseda": majhen naj ne hodi po stopnicah - deformacija hrbtenice, pruh; naj ne divja v nedogled - poznam primer, ko je celo leglo mladičov umrlo - odpoved srca; naj ne divja po hranjenju - lahko pride do obrata želodca; ima zelo rad nekoliko star kruh; je neznansko rad v krogu družine - ne teži - dovolj mu je da se zvije na tepihu in je skratka "blizu"; ni res, da se slini - slini se le v primeru, da mu devamo hrano "od mize" - skratka slano ali pa da mu pustite, da vas opazuje, ko jeste - no, saj se tudi nam cedijo sline, če opazujemo nekoga, ki se baše s hrano, a, ne; smrči; pri nas se "dobijo" psi z ušesi in repom; so zelo nezahtevni za nego, čeprav, ko menjajo dlako jo ne menjajo v šopih, kot npr. nekatere dolgodlake pasme, ampak odpade vsaka dlaka posebej; imajo radi vodo; imajo zelo značilen "zavzdih" - ko se zleknejo glasno zavzdihnejo; lahko spijo zunaj ob pogoju dobro izolirane koče s slamo ( jaz ga dam v kurilnico pri -10 ) sicer prosto teka po vrtu; res so pripravljeni za igro do svoje smrti; ne živijo dolgo - tam po osmem letu že začnejo počasi siveti,.... tako na brzino, brez reda,... Sicer pa na mojpes.net -u najdeš praktično "vse" o psih. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti