Kostna juha

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

12. feb 2023 22:31

daga je napisal/a:

Velikokrat sem slišala za kostno juho, nisem je pa še nikoli kuhala. Danes pa, ko sem se prebila čez vsa mnenja in nasvete, sem sklenila, da se ob prvem obisku mesnice oborožim z kostmi, če se le da takimi, ki imajo še nekaj mesa in skuham tole juho.

Mislim, da mi bo v tem času, ko je še kar hladno, lepo teknila.

daga

  Daga, če bereš moje jedilnike, boš ugotovila, da ob nedeljah kuham večinoma kostno juho. Kupujem kosti domačega bikca, v trgovini pa še kose in nastane čudovita juha. Kaj pa vem, meso rajši uporabim za drugo samostojno jed. Edino, ko kupim domače meso, takrat za juho uporabim  rebra in seveda, pojemo meso iz juhe.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

13. feb 2023 11:54

Pri nas se tudi ob nedeljah kuha kostna juha. Kosti pa goveje, svinjske, kose kake domače stare kokoši. Super juhica. Pa še fajn, če je zdravilna.

Res ne obožujemo kuhane govedine, zato je redko na jedilniku.

 

Anemiilat

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

13. feb 2023 14:53

Ja, prav gotovo je mešanica kosti za tole juho še boljša.

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti