Šiptarsko vlečeno testo

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

20. apr 2005 9:34

AKI, tudi jaz se pridružujem mnenju. Odvisno od volje - doma naredim vlečeno testo ali pa ga kupim na tržnici (nikdar ne kupujem v trgovini pakirano v vrečkah, ker se mi zdi gumijasto). Jaz vedno vzamem tenke kore. Sicer za jabolčni štrudl delam sama, ker mi je boljši z doma narejenimi korami. Sploh ne vem, zakaj bi pekle doma to testo. Če ga hočeš narediti ga naredi in speči. Kaj če ti zaloge testa. Pozdravček!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2005 9:52

Hvala vsem! Glede temperature mi je stana že odgovorila na ZS, kjer sem jo naprej nadlegovala, ker nisem vedela, če to zanima še koga drugega, ali sem edini butec, ki hoče to sam delat doma (razen tistih, ki to že znajo, seveda:). tudi nekje na serbiancaffe sem prebrala, da je temperatura cca 180-200 stopinj, enako mi je povedala stana - še 1x hvala! aki, jah, predno jaz prikolesarim svojih 10 km do tržnice in 10 nazaj imam ne samo testo narejeno, ampak tudi celo stvar že spečeno:) Pa nisem tako počasna kolesarka, ampak vseeno traja 1 uro, v kateri je ena baklava vsekakor že gotova:) Zato težim s tem, da bi to sama naredila, ker mi je bolj praktično. Poleg tega je tržnica odprta izključno takrat, ko sem v službi:( dragička, zalogo bi si naredila zato, ker včasih je pozno, ko pridem domov, recimo okoli 22h ali 23h zvečer, pa bi vsi nekaj sladkega, pa ne bi torte, ker recimo ni ne smetane, ne skute, ne nič pametnega za kremo in ker so stavri za baklavo navadno vedno doma... Da mi ni treba takrat še pečt kor in vsega ostalega... Saj če ne bi bila v službi, bi tudi jaz lahko delala vse sproti, tako se pa moram kdaj pa kdaj malo znajti, da ne umremo od pomanjkanja sladkarij:) aki, stana in ostali: bom poročala, kako je šlo s korami - delat jih mislim v nedeljo, če bo le zneslo (imam precej planiranega za ta vikend). In če bojo lepe, pošljem še fotko! DANES PONOČI SEM NAMREČ DOBILA DIGITALNI FOTOAPARAT!!! Od mojega malo vnaprej za rojstni dan, da bom lahko Irsko poslikala:) Zdaj se moram samo še naučit dobro slikat:) Se kdo na to spozna?;) Aja, zakaj vam to zdaj tu razlagam? Dva razloga: prvič, ker sem fuuuul vesela in drugič, ker boste, upam tudi ve/vi imele/i kaj od tega! In upam, da bo v bližnji prihodnosti kulinarika preplavljena z mojimi slikcami:) PS: jernej, imej potrpljenje z mojimi bodočimi slikami, ker se še učim pa še dioptrijo imam:) Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. apr 2005 10:31

Iskrene čestitke Veri,se že veselim tvojih izvirnih receptov in slikic.Kar se kor tiče,se pa tudi jaz spomnim kaj spečt ko je tržnica zaprta,zato te prosim o izčrpnem poročanju,ko boš sprobala.LP vsam Aki

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

20. apr 2005 10:39

No, pa smo dočakali, da Veri dobi fotoaparat. Dragemu se zahvali v našem imenu, ker bomo tudi mi uživali ob tvojih slikicah Lp stana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. apr 2005 11:53

toliko sporocil, pa se vedno ne vem, kaksen je tocen postopek za "kore". Ga lahko katera napise prosim. LP, R.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2005 12:59

rebecca, kolikor sem do zdaj ugotovila, narediš vlečeno testo z jajcem (za štruklje je baje boljše z jajcem) ali brez, kakor kdo, razvlečeš (ali razvaljaš, če želiš bolj debelo testo) po narobe obrnjenem, z moko posutem pekaču ali po peki papirju ali na velikost ponve in spečeš na 180-200 stopinj v pečici ali v ponvi ali na plošči štedilnika na drva ravno toliko, da se pojavijo mehurčki, ampak testo še ne porjavi. Potem obrneš in spečeš še po drugi strani. Pečene daš eno na drugo kot tortilje in sproti zavijaš v krpo, da se ne izsušijo. Lahko jih daš po par skup (lahko prepognjene) zmrznit v vrečko. Predno uporabiš, jih moraš malo namočit oz. navlažit. To vse mi je napisala stana, ker tako dela njena mami, jaz pa še nisem probala, ampak bom v kratkem, obljubim:) takrat bom več vedela in se oglasim takrat, ok? Upam, da bo ratalo! Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

20. apr 2005 14:13

Veri, premišljujem o teh korah, kako naj jih shraniš... Kaj ti ni bolj praktično, da bi si enkrat vzela čas, kupila več kor, naredila zvitke, kakšne pač hočeš, za 2 - 3-krat ali večkrat in jih shranila v zmrzovalnik, potem ko prideš pozno domov, daš v vročo pečico pečt. To s korami mi ne gre... Kako se razvlečejo vemo, to ni problem, sigurno pa je kakšen postopek pečenja, sušenja... Na koncu ti bodo splesnile. Pozdravček!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 10:12

dragička, to je sicer dobra ideja, ampak naš zmrzovalnik je tako poln, da mi je lažje not stlačit vrečko teh kor kot pa že naredjen burek... Saj bom tudi kore zmrznila, brez skrbi, ne bom jih kar tako pustila zunaj! Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

21. apr 2005 10:18

Jaz se nekako izogibam dajanja kor v zmrzovalnik. Enkrat sem jih dala in je vse romalo v smeti, namreč vse se mi je zlomilo, potem pa nisem več poskušala. Nisem se pa kaj preveč potrudila, da bi zvedela na kakšen način jih odtaliti. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 10:36

stana je rekla, da jih njena mami odtali v kuhinjski krpi, da se ne sprimejo, da pa so bolj krhke iz zmrzovalnika, ampak za razne baklave to niti ni tako važno, ali je kora cela ali ne, vsaj za tiste vmes ne... Za zviti burek, v polžka zvit, pa je seveda drugače. Bom rajši zmrzovala za baklavo, hvala za opozorilo! Saj jaz tudi ne maram veliko zmrzovat, ampak včasih pride tako prav, sploh za komu dat - recimo očetu, da si potem lepo skuha in nima matranja:) Dobro, kore zanj ne pridejo v poštev:) Zmrznjen burek pa že:) Bomo probali 1x pa povem, kako se je obneslo. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti